7. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  29.08.2010 ob 17.00

Triglav Gorenjska

1 : 0

Rudar

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Pozdravljeni iz Kranja!
0'
  V gorenjski prestolnici nas zaenkrat spremlja sonce, čeprav se za bližnjimi gorami zbirajo temni oblaki.
0'
  Kranjčani so medtem prekinili pogodbo z Boštjanom Kreftom, prav tako pa član Triglava ni več Miha Novak.
0'
  Velenjčani so v prvih šestih krogih zbrali osem točk, Kranjčani pa so jih zbrali pet.
0'
  Velenjčani, ki so že nekaj časa brez Roka Kronavetra, ki je odšel v drugo nemško ligo, so bili pred začetkom prvenstva celo med tihimi favoriti, tako da z dosedaj osvojenim izkupičkom ne morejo biti zadovoljni.
0'
  Gorenjce so na drugi strani, poleg Primorja, vsi imeli za čiste avtsiderje, vendar so kranjski 'orli' dokazali, da bodo še kako konkurenčni.
0'
  Z morebitno zmago, bi Gorenjci ujeli Velenjčane, medtem ko knapom zmaga prinaša priključek vodilnim ekipam.
0'
  Igralci obeh ekip so ravnokar prišli na igrišče.
0'
  Domači bodo nastopali v svoji tradicionalni rdeči športni opravi, gostje pa bodo tokrat igrali v povsem beli opremi.
0'
  Prvi bodo s sredine igrišča začeli domači.
0'
2'
  V prvih trenutkih gledamo nepovezano igro z obeh strani.
2'
  S prvim predložkom na srečanju je Krcič želel zaposliti Burgar, a je bila podaja premočna in previsoka.
3'
  Na drugi strani poizkus polprotinapada Velenja. Mešič je lepo podal do Djermanoviča, ki pa je slabo zaustavil žogo.
4'
  Na stadionu je zaenkrat najbolj glasna skupina kakih 30-ih Velenjskih knapov, gostujočih navijačev.
5'
  Velenjčani počasi prevzemajo pobudo.
6'
  Ob dolgi podaji Triglavanov v napad, je bil v dvoboju kapetanov uspešnejši Cipot, ki je gostom priboril avt.
7'
  Lepo je tokrat Pokorn podal v prazen prostor Špeliču, ki pa ni bil pripravljen na to žogo in priložnost za prvo pravo akcijo je splavala po vodi.
9'
  Gostujoči trener Bojan Prašnikar je vse bolj nezadovoljen z igro svojih varovancev.
9'
  Prosti strel za Triglav s kakih 40 metrov.
9'
  Stjepanovič je nastreljal živi zid.
12'
  Strel Berka z glavo, je po predložku z leve strani obranil Gracar.
13'
  Stjepanovič je poizkušal s prostega strela s kakšnih 40 metrov, a je bil to povsem nenevaren strel.
15'
  Po kotu je Smolej slabo zadel žogo, tako da ni bilo nevarnosti za goste.
16'
  Novo nevarno žogo v napad je dobil Burgar, a je Cipot izbil žogo v avt.
17'
  Odlično podajo je izkoristil Krcič, ki je meril z glavo. Na pravem mestu je bil Savič, ki je izbil žogo v kot.
19'
  Tekma se je sedaj povsem razživela, več od igre pa imajo nogometaši Triglava.
21'
  Za borbeno potezo na sredini igrišče si je aplavz prislužil Pokorn.
21'
  Lep prodor Krciča po desni, nato je sledil predložek pred vrata, kjer pa nihče žoge ni preusmeril v gol.
22'
  Tokrat je ob prodoru po levi strani s strelom poizkušal Burgar, a je bil njegov strel precej nenatančen.
23'
  Velenjčani so v teh trenutkih v povsem podrejenem položaju.
23'
  Špelič je poizkušal s podajo z desne, nekdo je podstavil nogo in nov kot za Triglav.
26'
  Po dolgem času akcija Velenja. Na koncu jo je z nevarnim strelom zaključil Dedič.
26'
  Dolžan je nevarno streljal, vendar brani Savič.
27'
  Protinapad Velenja...
27'
  ...Mešič gre sam proti vratom...
27'
  ...branilci Triglava so ga dohiteli...
28'
  ...Mešič nevarno strelja...
28'
  ...vendar Gracar brani.
29'
  Mešič in Roj sta poizkusila z dvojno podajo, vendar so bili domači dovolj pazljivi.
31'
  Strel Krciča od daleč brani Savič.
31'
  Predložek gostov...
32'
  ...Kolsi strelja s treh metrov...
32'
  ...Gracar brani...
32'
  ...žoga se je odbila do Mešiča, ki je sam pred praznim golom...
33'
  ...strelja z glavo...
33'
  ...Gracar pa je žogo zaustavil na golovi črti.
33'
  Rok Brajič je dobil rumeni karton.
35'
  Korun je lepo podal do Kolsija, ki je ukanil offside zanko, vendar je bil Gracar prvi pri žogi.
37'
  Rudar je v zadnjih trenutkih, ne le umirli domače, temveč celo prevzel pobudo.
38'
  Pokorn je s 25-ih metrov streljal preko vrat.
40'
  Nov strel Pokorna, nekdo je podstavil nogo in nov kot za domače.
42'
  Roj je podal do Mešiča, ta je dolgo čakal, nato pa imenitno podal do povsem osamljenega Djermanoviča, ki pa je žogo z idealne pozicije poslal pod oblake.
43'
  Z roba kazenskega prostora je poizkušal Mesiča, a je meril nenatančno.
45'
  Priborjena žoga domačih, protinapad, ki ga je s strelom preko vrat zaključil Stanarevič.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45'
45'
45'
  Ob začetnem udarcu s sreine igrišča so Velenjčani želeli presenetiti domače, saj so takoj podali dolgo žogo naprej do Roja, a namera ni uspela.
46'
  Mešič je streljal z glavo mimo vrat.
47'
  Djermanovič je streljal, a je naciljal nekoga izmed domačih igralcev, tako da ni bilo nevarnosti za domača vrata.
50'
  V Kranju se je močno shladilo, sonce se je skrilo, vse skupaj pa jeočitno posledice pustilo tudi na igralcih, ki so drugi polčas začeli precej zaspano.
52'
  Menjava: iz igre Danijel Stanarevič, v igro Dragan Ovčina.
54'
  Dolžan je podal predložek pred velenjska vrata, Savič je bil nespreten in za trenutek izgubil žogo, ki pa jo je kasneje hitro skril nazaj v svoje naročje.
54'
  Dedič je žogo poizkušal usmeriti proti vratom, a je vse skupaj letelo visoko preko gola.
56'
  Nova nevarna podaja pred velenjska vrata, vendar je bil od Krciča tokrat hitrejši vratar Savič.
59'
  Tokrat sta pri gostih kombinirala Mesič in Kolsi, nato pa je slednji izgubil žogo.
59'
  Na drugi strani je domači protinapad zapravil Krcič, ki se je odločil za preigravanje, namesto za podajo.
60'
  Akcijo Špelič in Pokorn je tokrat presekal Berko, ki je prišel do predolge podaje Pokorna.
61'
  Gracar je poslal žogo čez celo igrišče, kjer so imeli Velenjčani ogromno dela, da so žogo izbili v avt pred Dolžanom.
61'
  Menjava: iz igre Josip Špelič, v igro Anže Jelar.
62'
  Slab strel Krciča z roba kazenskega prostora za vratarja Rudarja Saviča ni predstavljal pretežkega dela.
64'
  Strel Tolimirja s kakih 20-ih metrov je letel naravnost po sredini vrat, zato je žoga postala lahek plen vratarja Gracarja.
64'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Elvis Bratanovič.
65'
  Lepo kombinatorno akcijo Triglava se gostje uspeli zaustaviti s prestreženo žogo.
66'
  Po podaji iz kota je Mešič nastavil žogo za Kolsija, ki je streljal. Nekdo od domačih je podstavil nogo in tako Gracarju precej olajšal delo ob tem strelu.
68'
  Drugi polčas je precej bolj miren, predvsem pa sta obe ekipi v akcijah zelo nekonkretni, tako da prave nevarnosti za ena ali druga vrata še ni bilo.
69'
  Burgar je izsilil prvi kot za domače v drugem polčasu.
69'
  GOOOL! Zadel je Anže Jelar!
70'
  Po podaji iz kota je bilo v velenjskem kazenskem prostoru ogromno zmede, ki jo je na koncu s strelom z roba kazenskega prostora kaznoval mladi rezervist Jelar.
72'
  Znova je s strelom poizkušal Jelar. Ob njegovem strelu z roba kazenskega prostora Savič ni imel prevelikega dela.
74'
  Burgar je preigraval na levi strani nato pa poslal predložek na drugo stran, kjer Ovčina ni uspel resno ogroziti gostujočih vrat.
76'
  Menjava: iz igre Marko Tuomas Kolsi, v igro Damjan Trifkovič.
77'
  Napaka domače obrambe, do žoge je prišel Bratanovič, vendar je Gracar obranil strel.