9. krog |  Nova Gorica, Športni park Nova Gorica |  18.09.2010 ob 18.00

0 : 3

Nafta

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Pavlović Želimirko (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz deževne Nove Gorice, kjer se bo tekma Koper - Nafta začela s polurno zamudo. Vzroke seveda obilno deževje in razmočeno igrišče v Športnem parku.
0'
  Sodnik Huselja je dvakrat preložil odločitev o začetku tekme, nazadnje pa je nekaj minut pred 18.00 vendarle poslal igralce na ogrevanje.
0'
  V tem trenutku v Novi Gorici ne dežuje, ekipi pa bosta vsak trenutek pritekli na igrišče in začeli s tekmo.
0'
  V ekipi zaradi poškodbe ni napadalca Milana Osterca, gostje so brez kaznovanega Stjepana Cabana.
0'
  Gledalcev je v tem trenutku le okrog 20!
0'
  Ekipi bosta odigrali 25. prvenstveno tekmo, Nafta pa je na gostovanju pri Kopru zmagala le enkrat; pred petimi leti je bilo na Bonifiki 0:2.
0'
  Nazadnje sta se ekipi pomerili 16. maja v Lendavi, kjer so Koprčani zmagali z 2:1 (Buzeti; Struna, Brulc)
0'
1'
  GOOOL! Zadel je Konstantin Vassiljev!
2'
  Vasiljev je močno sprožil s prostega strela z okrog 25 metrov in zadel levi spodnji kot Hasičevih vrat.
4'
  Štirje koti zapored za Koper!!!
15'
  Na težkem igrišču in ob znova močnejšem deževju ni pričakovati veliko prave igre.
18'
  GOOOL! Zadel je Jože Benko!
20'
  Jože Benko je močno udaril po odbiti žogi, ki je po neuspešnem posredovanju domačih ostala v vodi in z okrog 20 metrov premagal Hasiča, ki je bil nekoliko izven svojih vrat.
22'
Rdeči karton
  Erdžan Bečiri dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
22'
  Bečiri je podrl prodirajočega Brulca, ki je bil v čisti situaciji za dosego zadetka.
25'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Marko Balažic.
26'
  Po lepi prednosti in po izključitvi Bečirija, je Rob iz igre potegnil napadalca, na igrišče pa poslal branilca.
34'
35'
  Vinko je po desni strani pobegnil koprski obrambi, podal v kazenski prostor, kjer je bil Benko hitrejši od Hasiča in ga zanesljivo premagal.
36'
  Vedran Vinko je dobil rumeni karton.
37'
  S prostega strela je sprožil Guberac, Murko je žogo z nekaj težavami le ukrotil.
39'
  Nafta je že po pol ure igre na pragu zmage. Toda s 3:0 je vodila tudi prejšnji petek proti Rudarju, pa je bilo nazadnje 3:3...
40'
  V Novi Gorici spet močneje dežuje.
44'
  Nad Novo Gorico se je razbesnela nevihta s strelami in grmenjem!!
45'
45'
  Nepričakovan razplet prvega polčasa, toda povsem zasluženo vodstvo Nafte. Koper je imel nekaj minut pobude, ki pa je ni uspel vnovčiti.
45'
  Pogoji za igro bodo v drugem polčasu še težji kot v prvem, saj neprestano močno dežuje.
45'
  Jože Benko je dosegel 8. letošnji zadetek, oziroma 53. v prvoligaški konkurenci. V dresu Nafte je zabil 34 golov.
45'
45'
  Menjava: iz igre Nebojša Kovačevič, v igro Danijel Marčeta.
45'
  Menjava: iz igre Aljaž Struna, v igro Andraž Struna.
47'
  Koprčani so tako zapretili in po daljši akciji je Brulc zadel stativo lendavskih vrat.
48'
  Spet pravi naliv in povsem poplavljeno igrišče.
50'
  V Športnem parku so pogoji za igro izjemno težki.
52'
  Menjava: iz igre Bojan Matjašec, v igro Saša Levačič.
56'
  Vassiljev je močno sprožil s prostega strela, Hasič je žogo uspešno ujel.
70'
  Koprčani oblegajo lendavska vrata, vendar brez uspešnega zaključnega strela.
75'
  Menjava: iz igre Amer Jukan, v igro Igor Novakovič.
80'
  Menjava: iz igre Jože Benko, v igro Slaviša Dvorančič.
82'
  Kristijan Polovanec je dobil rumeni karton.
88'
  Andraž Struna je dobil rumeni karton.
89'
  Slaviša Dvorančič je dobil rumeni karton.
90+2'
90+2'
  Nafta je zasluženo deklasirala državne prvake, zmago pa priigrala po zaslugi treh zadetkov, ki sta jih Vassiljev in Benko dosegla v prve pol ure tekme.
90+2'
  Koprčani niso uspeli odgovoriti, v drugem polčasu pa jim je akcije onemogočalo tudi poplavljeno igrišče.