9. krog |  Ajdovščina, Nogometni stadion Ajdovščina |  10.10.2010 ob 15.00

Primorje

2 : 0

CM Celje

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Pristaši nogometa, lep pozdrav iz Ajdovščine, kjer se bosta danes na zaostali tekmi pomerila Primorje in CM Celje.
0'
  Tekma je bila prvotno predvidena 19. septembra, a je bila zaradi težav z vremensko ujmo prestavljena. Danes je v Vipavski dolini prijetno toplo, burja je oslabela.
0'
  Ekipi Primorja in Celja bosta odigrali 56. medsebojno prvenstveno tekmo, 30 tič se bosta pomerili v Ajdovščini. Bilanca je 20 zmag Primorja, 25 zmag Celja in 10 remijev.
0'
  Celjani prihajajo v Ajdovščino z desetimi točkami, v gosteh v letošnji sezoni še niso zmagali. Primorje bo šele tretjič igralo na novem domačem stadionu, na prejšnjih dveh srečanjih so rdeče-črni premagali Koper in Nafto.
0'
  Nazadnje sta se ekipi pomerili v predlanski sezoni; maja 2009 je bilo v Ajdovščini 2:0. Imajo pa Celjani iz predlanske sezone tudi prijetnejše spomine na Ajdovščino, saj so v jesenskem delu zmagali kar s 4:1.
0'
  Skupna gol razlika je 77:87. Zgolj za ilustracijo še podatek, da sta ekipi odigrali tudi tri pokalna srečanja, a je od takrat minilo že petnajst let. Celjani sicer imajo pokalno lovoriko iz sezone 2004/05, ko so v finalu premagali Hit Gorico, (v finalu so skupaj igrali štirikrat) Primorje je bilo sredi devetdesetih trikrat v finalu, a vselej ostalo praznih rok.
0'
  Spet v sedanjost, na današnjo tekmo. Primorje ne bo nastopilo v popolni zasedbi, saj bosta zaradi kazni na tribuni Ivan Graf (7 kartonov) in Alen Čoralič (rdeč karton). Celjani nimajo kaznovanih igralcev.
0'
  V Ajdovščino prvič kot trener prihaja Damijan Romih, ki je tu večkrat gostoval kot igralec Celja, Korotana oziroma Šmartnega. Proti Primorju je zabil tudi enega od osmih prvoligaških zadetkov, to je bilo v sezoni 1999/2000.
0'
  Kot igralec je v 1. ligi igral tudi sedanji ajdovski trener Milan Petrovič in sicer v sezoni 1992/93, ko je bil član novomeškega Studia D. Kasneje je bil aktiven kot sodnik.
0'
  Zanimivo pa je, da je v prvi ligi zaigral tudi današnji glavni sodnik Roberto Ponis: v sezoni 1993/94 je bil vratar na tekmi Koper - AM Cosmos, ki so jo Koprčani na Bonifiki dobili s 3:2, zmagoviti gol pa je zabil sedaj že bivši trener Kopra Nedžad Okčič.
0'
  Celjani so danes prišli v Ajdovščino brez Kapiča. V Ajdovskem taboru pa je pa je v sredini tedna bila dilema ali bosta igrala Tanjič in Živec, a sta danes oba v prvi enajsterici.
0'
5'
  V uvodnih minutah več pri žogo Celjani.
7'
  Prva prava priložnost za goste. Zajc sam znašel pred domačim vratarjem, a nenatančno meril
10'
  Na drugi strani je do lepe priložnosti prišel Kremenovi, a je meril nenatančno.
18'
  Nekaj lepi priložnosti za goste, vendar do sedaj zaneslivi domači vratar ohranja vratar mrežo nedotaknjeno.
22'
  Pri domačih se je Kremenovič sam znašel pred Mujčinovičem, a mu je slednji strel ubranil.
34'
  Tomič je po levi strani lepo prodrl pred gostujoča vrata, a je žoga po njegovem strelu zadela zunanji del mreže vratarja Mujčinoviča.
38'
  Še ena lepa priložnost za domače, ko je z desetih metrov poizkušal Kremenovič a je meril nenatančno.
45'
  Pritisk Primorja v zadnjih minutah prvega polčasa.
45'
45'
  Menjava: iz igre Sašo Ogrič, v igro Dejan Marijanovič.
45'
46'
  Že takoj priložnost za domače, Kremenovič zopet sam pred Mujčinovičem, vendar slednji tudi tokrat na mestu.
55'
  Domači poizkušajo z napadi, a gostujoča obramba ostaja zbrana in zaenkrat nepremagljiva.
59'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Klebčar Maximiliano.
65'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Marijo Močič.
67'
  Lepa priložnost za domače po strelu Tomiča, vendar je žoga šla mimo gostujočih vrat.
68'
  Dominik Beršnjak je dobil rumeni karton, zaradi simuliranja prekrška
73'
  Danijel Brezič je dobil rumeni karton.
74'
  GOOOL! Zadel je Etien Huskič!
75'
  Po izvajanju prekrska z leve strani je gostujoči vratar odbil žogo do Huskiča, ta pa je z natančnim strelom popeljal domače v vodstvo.
76'
  Poizkus gostov, Tanjič rešuje na golovi črti
79'
  Kremenovič pri domačih zadeva okvir vrat
79'
  Gostje odgovarjajo prek Bezjaka, ki je meril nenatančno
83'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Amel Mujakovič.
86'
  Prekršek nad domačim vratarjem, igra prekinjena
88'
  Igra se nadaljuje
90'
  Še 3 minute sodniškega nadomestila igralnega časa
90+1'
  GOOOL! Zadel je Simon Živec!
90+2'
  Živec se je sam znašel na robu kazenkega prostora in izkoristil nepazljivost domačega vratarja ter povišal vodstvo domačih.
90+2'
90+2'
  Tekma je bila zelo trda z veliko streli proti vratom. Veselila bi se lahko ena ali druga ekipa, a je bil nazadnji edini dovolj zbran Etien Huskič, ki je domače povedel v vodstvo.