16. krog |  Nova Gorica, Športni park |  06.11.2010 ob 17.00

Hit Gorica

0 : 3

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz meglene Nove Gorice.
0'
  Ekipi Hita Gorice in Domžal bosta odigrali 42. medsebojno prvenstveno tekmo.
0'
  Tekmo bodo zaznamovale številne odsotnosti: v domačem taboru ni kaznovanega Zarifoviča in poškodovanih Široka, Rakuščka in Stojanoviča. Dva kaznovana imajo tudi v Domžalah, to sta Zatkovič in Teinović, poškodovani so Cimprič, Zec in Hanžič.
0'
  Hit Gorica je v prejšnjem krogu v Ajdovščini prekinila serijo tekem brez zmage, Domžale so bile na domačem igrišču poražene na tekmi z Rudarjem.
0'
  V Športnem parku se bosta ekipi srečali na 20. tekmi. 10 zmag imajo Novogoričani, šest tekem se je končalo z remijem, le trikrat so zmagali Domžalčani. So pa bili uspešni ob zadnjem obisku maja lani, ko je bilo 2:3 (Osterc, Brečević; Perme, Zatkovič in Mevlja a.g.)
0'
  Ekipi sta se pomerili v 7. krogu nove sezone, ko je tekmo v domžalskem Športnem parku z edinim zadetkom odločil Damir Pekič.
0'
  V skupnem seštevku imajo Novogoričani 20 zmag, Domžalčani 7, 14 tekem se je končalo z remijem.
0'
  Ker se je med tednom poškodoval prvi domžalski vratar Darko Brljak, je danes prvič v tem prvenstvu med vratnicami Nejc Vidmar.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče. Nad Novo Gorico "visi" rahla megla, pogoji za igro pa so idealni.
0'
1'
  Še en podatek ob začetku tekme: Hit Gorica je nazadnje Domžle v domačem Športnem parku premagala novembra 2007.
5'
  Brezovački je slabo oddal žogo, Velikonja jo je prestregel, poskusil s strelom, a se je na golu izkazal Vidmar.
7'
  Seferovič je prodrl po desni, pripeljal žogo do gola in poskusil s predložkom, a je posredoval Balažic in žogo odbil v kot.
14'
  Ekipi si zaenkrat zaslužita pohvale za odprto igro.
26'
  Kljub vsemu pa pogrešamo več strelov proti vratom. Zaenkrat sta vratarja brez dela.
28'
  Kris Jogan je dobil rumeni karton.
28'
  Kris Jogan je s hrbta podrl Apatiča.
29'
  GOOOL! Zadel je Ivan Knezovič!
30'
  Po prostem strelu je na dolgo žogo krenil Knezovič, ki jo je pred vrati preusmeril mimo Simčiča.
42'
  Pekič je nenadoma sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je oplazila Balažica in odletela v kot.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek! Drvenešek je sprožil s prostega strela z velike razdalje, Simčič pa je nespretno posredoval in žoga mu je ušla preko golove črte.
45+2'
45+2'
  V "odprtem" prvem polčasu so bili Domžalčani bolj konkretni in priigrali obetavno prednost. Novogoričani niso uspeli resneje zapretiti gostujočmu vratarju Vidmarju.
45+2'
  Ekipi ser vračata na igrišče. Zaenkrat se ne obetajo menjave.
45'
53'
  Sebastjan Komel je dobil rumeni karton.
54'
  Komel je nepravilno oviral Horvata; ko ga je ta že preigral, ga je potegnil za roko.
59'
  Kljub izdatnemu vodstvu gostje nadaljujejo z odprto igro, Novogoričani so brez idej.
64'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Miha Mevlja.
65'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Luka Volarič.
67'
  V drugem polčasu še nismo dočakali omembe vredne priložnosti.
72'
  Po prodoru je Velikonja padel v dvoboju s Knezovičem, a sodnik ni zaustavil igre.
74'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Amer Krcič.
78'
  Krcič je zelo poživil domžalsko igro. Po desni je prodrl a ga je nzadnje zaustavil Simčič.
81'
  Po obetavnem domžalskem napadu je z leve močno streljal Horvat, a je žoga zletela preko gola.
82'
  GOOOL! Zadel je Lucas Mario Horvat!
82'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Dejan Žigon.
84'
  Še en napad Domžal, ko je strel sprožil Juninho, Simčič je žogo kratko odbil na noge Horvatu, ki je brez težav zadel za 0:3.
85'
  Menjava: iz igre Lucas Mario Horvat, v igro Darko Topič.
90'
  Menjava: iz igre Wilson Xavier Junior, v igro Jernej Smukavec.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
90+2'
  Brez vsakršnega dvoma: zaslužena zmaga Domžal. Bili so bolj konkretni in izkoristili svoje priložnosti. Novogoričani niso resneje zapretili.