18. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  20.11.2010 ob 18.00

Olimpija

1 : 0

Triglav Gorenjska

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa prisrčen pozdrav s stadiona v Stožicah, ki bo nocoj prizorišče tekme 18. kroga med Olimpijo in Triglavom Gorenjsko.
0'
  Z 18. krogom se končuje prva polovica prvenstva, vendar se bo to nadaljevalo do 18. decembra, če bo dopuščalo vreme.
0'
  Kot smo zapisali se bosta nocoj pomerila Olimpija in Triglav, ki sta se sicer v tej sezoni državnega prvenstva že srečala. To je bilo v 9. krogu, ko je Olimpija v Kranju slavila visoko zmago 5:0.
0'
  To je bila tudi prva zmaga ljubljanskega moštva v tej sezoni državnega prvenstva. Triglav je imel takrat na svojem kontu že osem točk.
0'
  Triglav še čaka na prvo zmago nad Olimpijo v prvi slovenski nogometni ligi.
0'
  Kranjčani so uvrščeni na šesto mesto lestvice državnega prvenstva in s tremi točkami zaostanka lovijo Rudar, medtem ko so Ljubljančani dve mesti nižje in za današnjimi tekmeci prav tako zaostajajo za tri točke.
0'
  V primeru današnje zmage bi imeli Ljubljančani in Kranjčani torej enako število točk.
0'
  Nocoj bo zaradi rumenih kartonov izostal Dragan Ovčina. Sicer pa imata obe ekipi kopico težav s poškodbami.
0'
  Tekma se bo začela vsak trenutek, saj sta prvi enajsterici že na zelenici.
0'
  Prvi napad bo pripadel domačinom, je določil žreb.
0'
0'
  Že takoj slaba podaja nogometašev Olimpije. Žoga za vratarja Gracarja.
1'
  Že prvi poizkus za Stojanoviča, ki je slab streljal v kazenskem prostoru.
2'
  Kovačevič je storil prekršek na sredini igrišča prosti strel za Kranjčane.
3'
  Stjepanovič kar neposredno na gol Botonjiča, ki je izbil v polje.
4'
  Odlično so Ljubljančani kombinirali na sredini igrišča, a je Omladiču naposled žoga ušla v avt.
7'
  Ljubljančani v prvih minutah tekme veliko bolj zbrani pri podajah kot v preteklih tekmah, vendar Kranjčani dovolj dobro stojijo na igrišču, da nasprotnik ne pride do zaključnega strela.
8'
  Omladič je odlično našel Šokoto, ki je streljal z glavo, a je bil Gracar na mestu.
9'
  Za razliko od prejšnjih tekem večina akcij poteka preko Stojanoviča in Omladiča, Škjerjanc pa je nekoliko osamljen na desni strani.
10'
  Stjepanovič izjemno požrtvovalno na sredini igrišča. Spet je priboril prekršek na sredini igrišča.
10'
  Vsi Kranjčani na polovici Olimpije.
10'
  Smolej bo izvedel avt.
11'
  Smolej je v kazenskem prostoru našel Burgarja, ki ni bil v položaju za strel in je hitro izgubil žogo.
12'
  Izjemno lepa podaja Salkiča do Lovrečiča, ki je pred strelom preveč okleval.
13'
  Kovačevič je storil že drugi dokaj grob prekršek, naslednjič jo bo verjetno odnesel z rumenim kartonom.
14'
  Izjemen strel Pokorna z 20 metrov, žoga je spreminjala smer, a to ni zmedlo Botonjiča, ki je spet izbil v polje.
16'
  Omladič je s prostega strela spe odlično našel Anđelkoviča, ki je v kazenskem prostoru premalo natančno meril z glavo!
20'
  Zdaj igra večinoma poteka na sredini igrišča, nekoliko bolje pa so zaigrali tudi Kranjčani, ki so zaustavili začetni nalet Ljubljančanov.
21'
  Pokorn bo izvedel prosti strel na sredini igrišča.
22'
  Botonjič na mestu.
23'
  Jelar je odlično potegnil po desni strani!!! Bil je hitrejši od Anđelkoviča, nato pa je povsem s strani meril na gol in Botonjič je imel precej dela, da je mrežo ohranil nedotaknjeno.
25'
  Šokota je odlično nastavil žogo Škerjancu, ki je bil premehek pri strelu.
29'
  Lepa kombinacija Škerjanca in Šokote in kot za Olimpijo.
30'
  Najprej se je Anđelkovič osmešil v kazenskem prostoru, saj je izjemno slabo meril z glavo, potem pa je Burgar dobro meril, a je bil Botonjič na mestu.
31'
  Stojanovič je po dobrem prodoru zadel napačen del mreže! Vseeno si je prislužil aplavz.
34'
  Smiljaniča je trener Kosič poslal na ogrevanje.
37'
  Zdaj so po daljšem času tudi Triglavani prešli polovico nasprotnikov, sicer pa v zadnjem delu prvega polčasa spremljamo nezanimiv obračun.
37'
  Prosti strel Triglavu na sredini igrišča.
40'
  Prosti strel Triglavu, brez dela za Ljubljančane.
41'
  Ljubljančani so popustili, v zadnjih trenutkih imajo pobudo Kranjčani.
42'
  Stjepanovič je s prostega strela našel povsem osamljenega Dolčana, ki pa se ni dobro znašel iz oči v oči z Botonjičem!!!
43'
  Drugi kot za zeleno-bele.
44'
  Do strela je prišel Lovrečič! A je bilo pred njim preveč nogometašev Triglava, da bi lahko premagal Gracarja.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
  Menjava: iz igre Peter Stojanovič, v igro Adnan Bešič.
45+1'
  Lovrečič z močnim, a premalo natančnim strelom!
45+1'
45'
46'
  Šokota je iz igre vrgel tri nogometaše, nato pa slabo zaključil!
47'
  Strel Burgarja povsem s strani! Naravnost v Botonjiča.
48'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
49'
  Jovič je od zadaj grdo podrl Severja in povsem upravičeno prejel rumeno opozorilo.
50'
  Nevarno! Nogometaši Olimpije so izpraznili levo stran od koder je Salkič dobro podal do Šokote, ki bi žogo skoraj porinil v gol!
50'
  Prosti strel Olimpiji na 25 metrih!
51'
  Uigrana kombinacija se za zmaje ni dobro izšla! Triglav v polprotinapadu.
54'
  Bešič je priboril žogo pred kazenskim prostorom Triglava.
55'
  Olimpija prede mrežo na polovici Triglava, ki se krčevito brani.
55'
  Omladič je zapravil prosti strel na 25 metrih. Izjemno slabo ga je izvedel.
56'
  Končno konkreten strel na gol! Lovrečič je poizkusili od daleč, vendar je bil nenatančen.
58'
  Green Dragons vzklikajo: ''Liga prvakov, liga prvakov!'' To pove dovolj o tej tekmi.
59'
  Menjava: iz igre Janez Zavrl, v igro Matej Pirc.
59'
  Zavl je nekdaj branil barve Olimpije...
61'
  Rujovič vstopa v igro.
61'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Enes Rujovič.
62'
  Ob tej menjavi se je zgodila tudi menjava kapetanskega traka. Kapetan Olimpije zdaj Rujovič, ki se je v člansko ekipo prebil iz mladinskega pogona.
64'
  Kosič se drži za glavo! Slakič je ukradel žogo na sredini igrišča, a je ni znal oddati do osamljenega Šokote!
64'
  Na drugi strani pa dober, močan strel Burgarja, ki pa ni bil dovolj natančen!
65'
  Kot za Olimpijo.
67'
  Olimpija vedno bolj napada, s tem pa se odpira prostor tudi Triglavu. Upajmo, na bolj zanimiv zaključek tekme.
69'
  Omladič je streljal na poti pa je stal Šokota!
69'
69'
  Četrti kot za zeleno-bele.
70'
  Prekršek v napadu Salkiča.
72'
  GOOOL! Zadel je Adnan Bešič!
73'
  Rujovič je prodiral po desni strani, oddal žogo do Šokote, ki je podaljšal do Bešiča, da je še malo preigraval v kazenskem prostoru, nato pa udaril na gol in premagal Gracarja!
74'
  To je tretji gol Bešiča, s čimer se je pridružil Rakoviču in Salkiču na vrhu lestvice strelcev.
75'
  Milan Anđelkovič je dobil rumeni karton.
75'
  Anđelkovič je povsem zgrešil žogo in pokosil Burgarja!
77'
  Matic Sever je dobil rumeni karton.
78'
  Sever je podrl Šokoto, ki je bil v protinapadu.
79'
  Menjava: iz igre Matic Sever, v igro Josip Špelič.
80'
  Lovrečič je ''štrikal'' pred kazenskim prostorom, nato je do žoge prišel Omladič in vendarle udaril, a visoko preko gola.
83'
  Nevarno! Omladič je lepo iz igre vrgel enega od Kranjčanov in dobro zaposlil Šokoto, ki je z 11 metrov streljal premalo močno in natančno!
84'
  NEVARNO! Pokorn je prišel do strela, vendar preko gola!
85'
  Menjava: iz igre Tomo Šokota, v igro Stefan Smiljanič.
87'
  Lovrečič strelja! Lahko bi povišal rezultat v samostojni akciji, a ni bil dovolj natančen!