18. krog |  Nova Gorica, Športni park |  20.11.2010 ob 17.00

Hit Gorica

1 : 1

Rudar

Sodniki: Vehar Jože (glavni sodnik), Podgornik Janez (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Pozdravljeni iz Nove Gorice.
0'
  Tokrat se bosta v medsebojni tekmi pomerili ekipi Gorice in Rudarja.
0'
  Velenjčani so ujeli niz dobrih rezultatov in napredujejo po lestvici navzgor, medtem ko so se Goričani znašli v rezultatski krizi.
0'
  Velenjčani so v zadnjem krogu doma remizirali z Nafto (0:0). Goričani so niz slabih rezultatov nadaljevali s porazom, v Kranju jih je z 2:0 premagač Triglav.
0'
  Pri domačih ni težav s poškodbami (vrača se Matija Širok), po odsluženi kazni pa se v moštvu vrača tudi Aris Zarifovič. Pri Velenjčanih trener Bojan Prašnikar ne more računati poškodovanega Rusmina Dediča in kaznovanega Aleša Jeseničnika.
0'
  Rudar je brez poraza že en mesec, v zadnjih šestih tekmah pa so knapi slavili kar štiri zmage.
0'
  Na zadnji medsebojni tekmi v Velenju je Gorica slavila zmago 2:1. Za domače je edini gol dosegel Uroš Korun, za Gorico pa sta zadela Admir Kršič in Kris Jogan.
0'
1'
  Prvi so s sredine igrišča začeli Velenjčani.
2'
  Na tekmi se je zbrala tudi goriška navijaška skupina Terror boys, ki je včeraj očistzila okolico stadiona. Pohvalna poteza goriških fantov!
3'
  Prva akcija na tekmi. Lep prodor po desni strani so Goričani zaključili s podajo na rob kazenskega prostora, kjer pa Demirovič ni uspel priti do žoge.
4'
  Miha Mevlja je streljal, ao je bil njegov strel blokiran.
5'
  Še en blokiran strel Goričanov. Prvi kot na tekmi.
6'
  Po podajo Demiroviča, je nevarno z glavo streljal Balažic, toda žoga je za las švignila mimo gola.
7'
  Nova akcija domačih in še en kot.
8'
  Prosti strel za Gorico je izvedel Velikonja, ki pa je zadel živi zid.
9'
  Slab strel Galešiča.
10'
  Dober strel Kurtiča, a tudi tokrat žoga mimo gola.
11'
  Veliko boljši začetek Gorice, ki ji je pripadlo uvodnih deset minut tekme.
12'
  Na stadion so prišli tudi velenjski navijači, ki so prejšnji teden zakuhali incident, ko so okamenjali avtobus z lendavskimi nogometaši.
12'
  Strel Mihe Mevlje od daleč je zletel precej mimo gola.
13'
  Prvi strel za goste je sprožil Rok Roj, ki je streljal visoko preko gola.
14'
  Izjemno vzdušje na tribunah. Zelo glasni so tako domači kot tudi gostujoči navijači. Sijajna atmosfera.
15'
  Odlična globinska podaja za Djermanoviča, ki pa ni ujel uspeti žoge.
16'
  Odlična akcija Velikonje, ki je prišel v kazenskem prostoru do žoge, preigral vratarja, nato pa iz povsem mrtvega kota ni uspel poslati žoge v prazen gol.
18'
  Na tleh je obležal Kurtič potem ko ga je podrl Jelečevič. Sodnik ni dosodil prekrška.
18'
  Kuritča so odnesli z igrišča na nosilih.
20'
  Strel Komela je bil lahek zalogaj za gostujočega vratarja.
20'
  Kurtič se je medtem že vrnil v igro.
21'
  Goričani so goste povsem stisnili v svoj kazenski prostor.
21'
  Tolimirja je žoga nesrečno zadela v mednožje in sodnik je povsem pravilno prekinil igro.
23'
  Gostje so se nekoliko otresli domačega pritiska.
24'
  Povsem z leve strani, z mrtvega kota je streljal Velikonja, toda žoga je za las zletela čez gol.
25'
  Menjava: iz igre Jasmin Kurtič, v igro Admir Kršič.
25'
  Menjava zaradi poškodbe Kurtiča.
27'
  Prosti strel za Rudar...
27'
  ...zmeda v kazenskem prostoru...
27'
Avtogol
  GOOOL! Kris Jogan je zatresel lastno mrežo!
28'
  Lepa podaja zan Djermanoviča, vendar je bila goriška obramba dovolj prisebna.
30'
  Prosti strel spet za Rudar. Odlična podaja Roja...
30'
  ...zanesljivo je žogo ujel Simčič.
31'
  Dolična podaja Galešiča, ki je v kazenskem prostoru našel Jogana, ki je bil povsem sam, nato pa je iz neposredne bližine s pravo bombo žogo poslal čez gol.
33'
  Prosti strel in odličen strel Zarifoviča z glavo. Fenomenalna obramba Jahiča.
34'
  Demirovič je iz kota poslal nizko podajo, na prvi vratnici pa je Jogan s petko streljal tik ob vratnici.
35'
  Še ena bomba Mevlje. Mimo gola.
36'
  Prosti strel za Gorico bo izvajal Demirovič...
37'
  ...zavita žoga...
37'
  ...žoga gre tik pod stičiščem vratnice in prečke v gol...
37'
  ...Jahič brani.
38'
  Protinapad Rudarja. Kombinacija po levi strani, odlična podaja v kazenski prostor, kjer pa je žoga šla med nogami kar petih nogometašev.
39'
  Hud pritisk Gorice in številne lepe, tudi 100% priložnosti, ki pa niso prinesle gola.
40'
  Strel Velikonje od daleč. Še ena žoga, ki je zgolj za nekaj milimetrov zgrešila velenjska vrata.
42'
  Prosti strel za Gorico na levi strani. Oddaljenost je 30 metrov. Izvajalec je Kršič...
42'
  ...predložek pred vrata...
42'
  ...v skoku so Goričani žogo spravili do Balažica, ki je sam pred vratarjem...
43'
  ...strel mimo gola.
45'
  Demirovič je podal do Galešiča, ki pa ni stekel za žogo, ker se je poškooval. Avt za Rudar. Fair play je Cipot vrnil žogo Goričanom.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
  Širok je poizkušal podati žogo, a se je izkazalo da je podaja izpadla kot strel, ki je zletel nevarno mimo gola.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Sandi Arčon.
46'
  Strel Kršiča od daleč preko gola.
47'
  Demirovič je začel goriško akcijo, ob avt liniji je s petko podal Široku, ki je v kazenskem prostoru našel osamljenega Jogana, ki pa je iz dveh metrov ustrelil tako slabo, da je žoga namesto proti golu letela proti avtu.
49'
  Rok Roj je dobil rumeni karton.
49'
  Odlična akcija in strel Kršiča čez gol.
51'
  Ob prostem strelu je Kršič podal do Balažica, obramba Jahiča.
51'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Sebastjan Berko.
51'
  Etien Velikonja je dobil rumeni karton.
52'
  Odličen strel Roja in obramba Simčiča.
52'
  Izjemno živahen začetek drugega polčasa.
54'
  Prodor Arčona je velenjska obramba zaustavila.
55'
  Strel Velikonje z roba kazenskega prostora je vratar Jahič zaustavil.
56'
  Nov kot za Gorico. Izvajalec je Kršič...
57'
  ...izbija Cipot.
57'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
58'
  Povsem zasluženo izenačenje Gorice, ki je že skozi celotno tekmo veliko boljši tekmec.
59'
  Še vedno huda ofenziva Gorice. Vsi nogometaši z izjemo goriškega vratarja Simčiča so na velenjski polovici.
60'
  Po dolgem času akcija Rudarja. Jelečevič je poizkušal s podajo z desne strani, na pravem mestu je bil Balažic.
62'
  Pritisk Gorice se je sedaj nekoliko umiril.
63'
  Še en napad Gorice, ki pa se je končal brez neposrednega strela proti vratom.
64'
  Strel Kršiča od daleč je bil blokiran. Akcija Gorice se nadaljejuje.
65'
  Sedaj kar nekaj napak na obeh straneh.
65'
  Strel Velikonje z leve strani in lahko delo za vratarja Jahiča.
66'
  Igra se je sedaj preselila na sredino igrišča.
66'
  Strel Djermanoviča z desetih metrov je bil preslab za goriškega vratarja Simčiča.
67'
  Predložek Trifkoviča je Simčič izboksal.
68'
  Berko in Roj sta kombinirala pri Velenjčanih, a jima je žoga na koncu ušla.
69'
  Kršič je streljal od daleč. To je bil samo še eden izmed mnogih poizkusov iz obupa v zadnjih trenutkih.
70'
  Tokratni strel Demiroviča je letel čez gol.
71'
  Berko je velenjsko akcijo zaključil s podajo, ki je postala lahek plen vratarja Simčiča.
72'
  Po dolgem času spet nekoliko bolj nevarna akcija. Velikonja se je na robu kazenskega prostora znebil dveh gostujočih navijačev in iz obrata ustrelil proti vratom. Na pravem mestu je bil velenjski vratar Jahič.
74'
  Demirovič je lepo zaposlil vtekajočega Jogana, ki pa ni uspel nevarno ustreliti proti golu.
76'
  Demirovič je lepo nastavil žogo Kršiču, ki je močno ustrelil z roba kazenskega prostora. Na pravem mestu je bil še enkrat Safet Jahič.
76'
  Velenjčani poizkušajo zaustaviti nov goriški nalet.
77'
  To je tudi eden izmed razlogov za menjavo Rudarja.
77'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro František Metelka.
78'
  Širok je poizkušal s podajo, toda to je storil slabo.
78'
  Spet so vsi nogometaši na polovici, ki jo brani Rudar.
79'
  František Metelka je dobil rumeni karton.
80'
  Velenjčani so v povsem podrejenem položaju.
82'
  Širok je poslal žogo pod oblake.
82'
  Sebastjan Komel je dobil rumeni karton.
84'
  Kot za Rudar.
85'
  Dejan Djermanovič je dobil rumeni karton.
85'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Nejc Praprotnik.
87'
  Zadnje minute pripadajo Rudarju, ki ima več od igre.
88'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Marian Tomčak.
89'
  Po hudem in visokem tempu v prvih 60-ih minutah, se nogometašem obeh ekip pozna, da so prvo uro igrali ubijalski tempo, ki ga že dolgo nismo videli. V zadnjih trenutkih obojim pojenjajo moči.
90'
  Po podaji Demiroviča, je Praprotnik slabo ustrelil proti velenjskemu golu in žoga je zletela previsoko.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Balažic je prekinil poizkus velenjskega protinapada.
90+3'
90+3'
  Neodločen rezultat, kar pomeni, da Rudar nadaljuje svoj niz nepremagljivosti. Gorica je po razočaranju v Kranju prišli do točke, čeprav so si po prikazanem na današnji tekmi zaslužili vse tri.