34. krog |  Lendava, ćportni park |  14.05.2011 ob 18.30

Nafta

0 : 0

CM Celje

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Karmel Vidko (2. pomoč) , Likič Aleksander (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Pozdravljeni iz Lendave!
0'
  V rahlo vetrovnem in sončen vremenu nas čaka tekma 34. kroga Prve lige si.
0'
  V Lendavskem športnem parku nas čaka tekma spodnjega dela razpredelnice.
0'
  Celjani so trenutno na sedmem mestu lestvice, medtem ko so Lendavčani osmi, torej mesto nižje.
0'
  Niti ena ekipa si še ni zagotovila obstanka v prvi ligi. Lepo priložnost za miren zaključek prvenstva so imeli Lendavčani v prejšnjem krogu, ko pa so v Kranju gladko izgubili proti kranjskemu Triglavu (4:0).
0'
  Celjani bi si z današnjo zmago tudi teoretično zagotovili obstanek.
0'
  Razlika med ekipama znaša tri točke. CM Celje ima 36 točk, Nafta pa 33 točk.
0'
  V nevarni coni so predvsem Lendavčani, ki imajo samo točko prednosti pred Triglavom, ki zaseda deveto mesto, ki po koncu rednega dela prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek v prvi ligi.
0'
  V primeru današnjega poraza in uspeha Triglava proti Rudarju, bi se v odkritem boju za obstanek znašli tudi Celjani.
0'
  Ekipi sta se do zdaj med seboj pomerili 27-krat. 10 zmag so zabeležili Lendavčani, 8 Celjani, 9-krat pa je bil izid neodločen.
0'
  Če pogledamo samo tekme v Lendavi, Celjani do zdaj v 13-ih obračunih še nikoli niso zmagali, saj so bili 6-krat boljši Lendavčani, 7-krat pa je bil izid neodločen.
0'
  Zaradi poškodb imata obe ekipi nekaj manjkajočih igralcev. Pri Nafti manjkajo poškodovani Vinko, Filipovič in Caban, pri Celjanih pa ni kartoniranih Gobca in Bezjaka, poškodovanih Akakpa, Kačičnika in Močiča ter suspendiranega Štrausa.
0'
  Menjava: iz igre Miroslav Radulovič, v igro Saša Bakarič.
0'
  Sprememba v začetni enajsterici Celja. Poškodovanega Raduloviča je zamenjal Bakarič.
0'
0'
  Prvi so s sredine začeli Celjani.
0'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Simon Pavel.
1'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Bekim Kapič. Dobil ga je Rade Jovanovič.
1'
  Bekim Kapič je dobil rumeni karton.
2'
  Prosti strel za Nafto izvaja Ibraimi...
2'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
2'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Pavel. Dobil ga je Klemen Medved.
3'
  Prekršek na sredini igrišča za katerega je Pavel dobil le ustni opomin.
4'
  Pavlovič podaja proti Beršnjaku, ki pa je izgubil žogo.
4'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Bekim Kapič.
5'
  Na tekmo sta prišli tudi obe navijaški skupini. Celjskih grofov je 10, lendavskih gorgon pa je okoli 100.
6'
  Lendavski navijači praznujejo 20. obletnico delovanja.
7'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dominik Beršnjak. Dobil ga je Zoran Lesjak.
8'
  Predolga žoga za Korošca, ki ni uspel ujeti žoge.
9'
  Streljal je Rade Jovanovič, a mimo vrat.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Pavlovič.
9'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Agim Ibraimi.
10'
  Lendavčani so zaenkrat boljši tekmec in so tudi več pri žogi.
10'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Balažic. Dobil ga je Gorazd Zajc.
10'
  Marko Balažic je dobil rumeni karton.
11'
  Ibraimi in Korošec sta kombinirala, a na koncu izgubila žogo.
11'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rade Jovanovič. Dobil ga je Bekim Kapič.
12'
  Zajc je poslal predložek v kazenski prostor, toda Levačič izbija žogo.
13'
  Nafta ima prosti strel. Bekim Kapič je igral z roko.
13'
  Matic Maruško v prepovedanem položaju.
13'
  Jovanovič je podal globinsko žogo proti Ibraimiju, a je bil Popovič na pravem mestu.
14'
  Predolgo žoga Pavloviča.
15'
  Lepa igriva kombinacij domačih...
15'
  Nafta ima udarec iz kota.
15'
  Ibraimi je poslal previsoko žogo.
17'
  Celjani poizkušajo 'stopiti' na žogo in umiriti Lendavčane, ki vseskozi napadajo.
17'
  Streljal je Simon Pavel, a mimo vrat.
18'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je Saša Levačič.
18'
19'
  Še ena akcija Lendavčano...
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
19'
  ...Mujčinovič brani...
20'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat.
20'
21'
  Brezič je blokiral strel Lesjaka.
22'
  Lesjak še naprej prodira...
22'
  ...padel je na robu kazenskega prostora...
23'
  CM Celje ima prosti strel. Zoran Lesjak je simuliral prekršek.
23'
  Zoran Lesjak je dobil rumeni karton.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gorazd Zajc.
23'
24'
  Še naprej veliko boljša igra Nafte, Celjani pa poizkušajo presenetiti s protinapadov.
25'
  Lendavske gorgone so pripravile tudi lepo koreografijo ob svoji 20. obletnici.
26'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je Dominik Beršnjak.
26'
  Prosti strel za CM Celje s 25-ih metrov.
26'
  Pavlovič si je nastavil žogo in vzel zalet za strel proti vratom.
27'
  Strel Pavloviča je zadel živi zid...
27'
  ...žoga se je odbila na nogo Bakariču...
27'
  Streljal je Saša Bakarič, a mimo vrat.
28'
  Nov napad Nafte. Po duelu Beršnjaka in Pavla je slednji obležal na tleh.
29'
  Nešportna poteza Pavloviča, ki ni želel izbiti žoge in je nadaljeval z akcijo čeprav je videl da Pavel ne more nadaljevati igre.
29'
  Pavla so na nosilih odnesli z igrišča.
30'
  Streljal je David Tomažič Šeruga, a mimo vrat.
30'
  Pavel se je medtem vrnil na igrišče.
31'
  Lendavčani povsem prevladujejo, vseeno pa si še niso uspeli pripraviti nobene 100% priložnosti.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gorazd Zajc. To je bila 100% priložnost za Celjane, saj se je Zajc znašel povsem sam pred vratarjem Ajlecom.
31'
  CM Celje ima udarec iz kota.
32'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Bakarič. Dobil ga je Agim Ibraimi.
32'
  Saša Bakarič je dobil rumeni karton.
34'
36'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Matjašec. Dobil ga je Denis Popovič.
37'
  Še ena prekrasna koreografija lendavskih Gorgon, ki slavijo 20 let navijanja.
37'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Dominik Beršnjak.
39'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Zoran Lesjak.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Maruško.
39'
  Super strel in odlična obramba Mujčinoviča...
40'
40'
40'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Dominik Beršnjak.
40'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
41'
  Podajo Pavloviča v kazenski prostor so domači izbili.
42'
  Ibraimi, ki je danes razpoložen za igro, je lepo preigraval nato pa slabo podal proti Tomažiču-Šerugi.
42'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Simon Pavel.
42'
  Ibraimi podaja...
42'
44'
  Streljal je Dominik Beršnjak, a mimo vrat.
44'
45'
  Strel od daleč je bil to nekdanjega makedonskega reprezentanta. Mujčinovič je imel ogromne težave.
45'
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu so bili Lendavčani veliko boljši tekmec, a niso znali kronati svoje terenske premoči. Najlepšo priložnost v prvem delu je zastreljal Zajc (CMCelje), ki iz neposredne bližine ni uspel premagati domačega vratarja Ajleca.
45'
46'
  Bakarič je podal Firerju, ki pa ni uspel zaustaviti žoge na robu kazenskega prostora.
47'
  Matjašec je lepo podal Ibraimiju v kazenski prostor, toda slednji je v ugodnem položaju slabo zaustavil žogo.
48'
  Zaradi poškodbe je med polčasom prišlo do zamenjave drugega pomočnika sodnika.
50'
  V drugem polčasu so oboji nezbrani, saj se slabe in netočne podaje kar vrstijo.
50'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dominik Beršnjak. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
51'
  Jovanovič je prodiral, a mu je žoga ušla, tako da ta pripada vratarju Celja.
51'
  Gorazd Zajc v prepovedanem položaju.
52'
  Streljal je Zoran Pavlovič, a mimo vrat.
52'
52'
  Pavlovič podaja...
53'
  ...Ajlec izbija žogo in protinapad Nafte...
53'
  ...podaja Pavla z desne strani...
53'
  ...Levačič je v naletu dobil lepo podajo, aje zgrešil žogo.
53'
  Tomažič Šeruga je lepo podal v globino, toda Simon Pavel je streljal mimo vrat.
54'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
55'
  Medtem so nebo prekrili oblake sem ter tja pa pade tudi kaka kaplja dežja.
56'
  Lepa akcija Celja.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dominik Beršnjak, toda Korošec je podstavil nogo.
56'
57'
57'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Pavel. Dobil ga je Dominik Beršnjak.
59'
  Lepa kombinacija lendavskih nogometašev, ki so preveč preigravali in na koncu se je akcija končala brez strela.
60'
  Jovanovič je odvzel žogo Zajcu, v kazenskem prostoru pa je podajo proti Ibraimiju prestregel Krajcer.
61'
62'
  Podaja Pavloviča...
62'
  ...odbita žoga domačih...
62'
  Streljal je Danijel Brezič, a mimo vrat.
63'
  Podajo Firerja v kazenski prosor je Balažic izbil v kot.
63'
63'
63'
  ...Ajlec zanesljivo lovi žogo.
64'
  Streljal je Agim Ibraimi, toda žoga je za las zletela mimo desne vratnice.
65'
  Lendavčani ponovno prevzemajo pobudo.
65'
  Pavel in Ibraimi sta prodirala, a je prvi podal drugemu za hrbet in še ena priložnost je splavala po vodi.
66'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Dominik Beršnjak.
67'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dominik Beršnjak. Dobil ga je Rade Jovanovič.
68'
  Podajo v protinapad Zajc je izbil kar vratar Ajlec.
68'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rade Jovanovič. Dobil ga je Dominik Beršnjak.
69'
  Še ena v nizu 'čudnih' odločitev glavnega sodnika Dejana Balažiča, ki zelo slabo sodi današnjo tekmo.
69'
70'
  V Velenju je končana tekma Rudar 0:0 Triglav.
71'
  To pomeni, da so Kranjčani na lestvici ujeli Lendavčane, ki pa bi ob takem razpletu (0:0) osvojili točko za remi in spet prehiteli Gorenjce.
72'
  Ker imajo Triglavani boljše razmerje zmag in porazov v medsebojnih dvobojih z Lendavčani, bi enako število točk na lestvici pomenilo, da so Gorenjci pred Prekmurci.
73'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Brezič. Dobil ga je Simon Pavel.
73'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Dobil ga je Bojan Matjašec.
73'
  Simon Pavel je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Matic Maruško, v igro Patrik Raduha.
75'
  Ibraimi je prodrl v celjski kazenski prostor, tam pa ga je zaustavil Krajcer, ki je izbil žogo v kot.
75'
75'
  Menjava: iz igre Rade Jovanovič, v igro Nikola Oluič.
76'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Brezič. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
76'
  Lesjak bo izvajal prosti strel s kakih 40 metrov...
77'
  ...Oluič je z glavo podaljšal na levo do Levačiča, ki je slabo ustrelil.
77'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Iztok Močivnik.
78'
  Oluič je preveč preigraval in še enkrat več so Lendavčani končali akcijo brez strela proti nasprotnikovim vratom.
80'
  Nekoliko zmedena igra, ki je brez repa in glave na obeh straneh.
82'
  Lepa kombinacija Celjanov, vendar se je Beršnjak iz ugodnega položaja (kakih 10 metrov stran od vrat) namesto za strel odločil za podajo proti Firerju. To je bila slaba podaje, ki je Firer ni uspel ujeti.
84'
  Ibraimi je predolgo čakal s podajo, nato pa Lendavčani spet niso uspeli ustreliti proti vratom.
84'
  Matjašec in Močivnik sta se ravsala, Matjašec je celjskega igralca tudi brcnil z nogo, ko je ta ležal na tleh.
85'
  Zoran Pavlovič je dobil rumeni karton.
85'
  Pavlovič je dobil samo rumeni karton zaradi dolgega jezika.
85'
  Pavlovič si je dovolil veliko preveč.
86'
  Zoran Pavlovič v prepovedanem položaju.
86'
  Dolga podaja Lendavčanov v konico napada, kjer pa ni bilo nikogar od domačih igralcev.
87'
  Celjani igrajo na točko, saj bi tako ohranili lepo prednost pred Nafto.
88'
  Ibraimi je spet preigraval v nedogled, namesto da bi podal samemu Tomažiču-Šerugi, ki je bil v odličnem položaju za strel.
88'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Pavel. Dobil ga je Iztok Močivnik.
90'
  Pavlovič je poizkušal s podajo proti Firerju, a je bila lendavska obramba na pravem mestu.
90'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dominik Beršnjak. Dobil ga je Simon Pavel.
90'
Podaljšek
  Dve minuti sodnikovega podaljška.
90+1'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Ivan Firer.
90+1'
  Miha Korošec je dobil rumeni karton.
90+1'
  Prosti strel na sredini igrišča.
90+2'
  Podajo na rob kazenskega prostora je domača obramba izbila.
90+2'
90+2'
  Izid 0:0 je zadovoljil obe ekipi, saj tako obe moštvi še naprej ohranjata prednost pred devetim Triglavom. Celjani so s točko že na pragu obstanka v ligi, medtem ko bodo Lendavčani še kako trepetali, saj je njihova prednost pred Triglavom le ena točka.