35. krog |  Domžale, Športi park |  21.05.2011 ob 18.00

3 : 0

Olimpija

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Jovanović Stevo (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Domžal.
0'
  Domžalski Športni park bo prizorišče tekme 35. kroga med drugouvrščenimi Domžalami in Olimpijo, ki se trenutno nahaja na 4. mestu prvenstvene razpredelnice.
0'
  Tokratni obračun bo tudi derbi tega, predzadnjega kroga Prve lige. V mesto ob Kamniški Bistrici prihaja kljub enemu spomladanskemu porazu še vedno najbolj vroča ekipa drugega dela sezone, ljubljanska Olimpija. Slednja v preteklem krogu ni bila niti malo prizanesljiva do Ajdovcev, ko je na kolena pahnila obubožano Primorje. Domžale, ki so bitko za naslov državnih prvakov (skorajda) že izgubili s porazom proti Gorici v preteklem krogu, vse upe bolj kot na to tekmo bržkone stavijo na prihajajoči finale Hervis pokala Slovenije, ki bo 25. maja v Stožicah. Zato bodo na današnji tekmi zaigrali večinoma z rezervisti.
0'
  Statistika medsebojnih obračunov v tej sezoni je na strani rumeno-modrih, ki so Olimpiji premagali dvakrat, medtem, ko se zadnji prvenstveni dvoboj končal brez zmagovalca (0:0). Ekipi pa sta se v letošnji sezoni srečali tudi v četrtfinalu pokala, kjer so bili uspešnejši Domžalčani.
0'
  Domžalčani bodo proti Olimpiji nastopili brez Mata Šimunovića in Ivana Knezovića, ki sta zbrala sedem rumenih kartonov, in Damirja Pekiča, ki ima štiri rumene kartone. Zaradi poškodb pa v domači ekipi ne bo Lucasa Horvata, Blaža Brezovačkega, Darka Topića, Amerja Krcića in Nika Cimpriča.
0'
  Tudi gostje so močno oslabljeni. Tokratni obračun bodo izpustili Dare Vršič, Saša Ranić, Tomo Šokota, Anej Lovrečič, Davida Kašnik, Blaž Božič, Sreten Sretenović in Milan Andjelkovič. Dobra novica pa je vrnitev Bobana Joviča in Davorja Škerjanca.
0'
  Olimpija je uresničila zastavljeni cilj, uvrstitev v Evropo. Toda, zeleno-beli, ki se na lestvici z dvema točkama zaostanka nahajajo na četrtem mestu za Koprčani, pa se s slednjimi še vedno borijo za tretje mesto.
0'
  V primeru zmage čete Darka Birjukova, ter v primeru spodrsljaja Maribora v Ajdovščini, se bodo Domžalčani v zadnjem krogu v Ljudskem vrtu borili za tretjo državno zvezdico, toda ta scenarij je zelo malo verjeten.
0'
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Boban Jovič.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Adnan Bešič.
6'
  Domžale ima udarec iz kota.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Nik Omladič.
7'
  Olimpija ima prosti udarec iz nevarne razdalje (slabih 20. metrov).
7'
  Streljal je Zoran Zeljkovič, a mimo vrat.
7'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Marko Kovjenič.
10'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Cvijanovič. Dobil ga je Tadej Apatič.
10'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton.
12'
  Olimpija ima udarec iz kota.
14'
  Zaenkrat gledamo za odtenek boljšo igro Olimpije.
15'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Slobodan Vuk.
16'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Luka Elsner.
17'
  Do tega trenutka še nismo videli pravih priložnosti.
18'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Luka Elsner.
18'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
19'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
20'
  Drevenšek je sprožil iz prostega strela (iz dobrih 30. metrov).
22'
  Slobodan Vuk v prepovedanem položaju.
23'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Nejc Vidmar.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Boban Jovič.
28'
  Olimpija je precej več pri žogi, neuigrana domžalska zasedba pa se zaenkrat dobro brani.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Kovjenič. Dobil ga je Boban Jovič.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enes Rujovič.
31'
  Rujovič se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, a ga je zblokiral branilec Zec, tako, da vratar Vidmar na koncu ni imel težkega dela.
32'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Dobil ga je Florent Aziri.
32'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
32'
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Hanžič.
37'
  Še vedno nismo videli niti ene lepe priložnosti.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Nik Omladič.
39'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Marko Kovjenič.
39'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Cvijanovič. Dobil ga je Slobodan Vuk.
40'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
40'
44'
  GOOOL! Zadel je Jernej Smukavec!
45+1'
  Lepa akcija domačih, ki jo je na sredini igrišča začel Vuk, nato podal na desno do Kovjeniča, ki je poslal predložek v kazenski prostor, tam pa je bil najvišji Smukavec, ki je z glavo premagal Lipovca.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jernej Smukavec.
45+1'
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Alen Vučkič, v igro Mitja Kovačevič.
46'
  Streljal je Tadej Apatič, a mimo vrat.
47'
  Streljal je Davor Škerjanc, a mimo vrat.
47'
  Lepa priložnost za izenačenje. Po podaji Radujka je Škerjanc poslal žogo tik ob levi vratnici Nejca Vidmarja.
48'
48'
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Florent Aziri. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jernej Smukavec. Dobil ga je Boban Jovič.
52'
  Jernej Smukavec je dobil rumeni karton.
52'
  Smukavec je prejel rumeni karton zaradi ugovarjanja.
53'
54'
  Še ena lepa priložnost za Smukavca, kateremu je po podaji Azirija odlično obranil vratar Lipovac.
54'
54'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Peter Stojanovič.
57'
58'
  GOOOL! Zadel je Slobodan Vuk!
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk.
60'
  Po podaji Drevenška je Vuk z natančnim strelom uspel premagati gostujočega vratarja.
61'
  Menjava: iz igre Miroslav Cvijanovič, v igro Sreten Sretenovič.
65'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Slobodan Vuk.
67'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Rujovič. Dobil ga je Rok Hanžič.
68'
  Streljal je Marko Kovjenič, a mimo vrat.
69'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Peter Stojanovič. Dobil ga je Florent Aziri.
69'
69'
69'
  Po dobrem strelu Drevenška je odlično posredoval vratar Lipovac.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sreten Sretenovič.
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Kovjenič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
75'
  GOOOL! Zadel je Tadej Apatič!
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tadej Apatič.
77'
  Hiter protinapad Domžal je z mojstrskim strelom zaključil Apatič.
77'
  Menjava: iz igre Rok Hanžič, v igro Dalibor Teinovič.
81'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
81'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
85'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Matic Seferovič.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
88'
  Menjava: iz igre Jernej Smukavec, v igro Emir Ljubijankič.
90'
  V Domžalah bomo videli še 3. minute sodniškega dodatka.
90+2'
90+2'
  Streljal je Enes Rujovič, a mimo vrat.
90+3'
90+3'
  Domžalčani so odlično opravili svojo nalogo na zadnji domači prvenstveni tekmi v letošnji sezoni ter visoko porazili Olimpijo, ki je tako doživela še drugi poraz v spomladanskem delu prvenstva. Že v sredo pa Domžale čaka vrhunec sezone, ko se bodo v finalu pokalnega tekmovanja pomerili z Mariborom.