8. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  11.09.2011 ob 15.00  | Prenos: Šport TV

Mura

4 : 2

Olimpija

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Dame in gospodje, znova lepo pozdravljeni iz soboške Fazanerije, na kateri bo ozračje dobesedno vroče. Ne le, da imamo v Murski Soboti 32 stopinj Celzija, v goste Murašem prihaja tudi eno od najbolj vročih moštev letošnje sezone, ljubljanska Olimpija.
0'
  Dodatno vročico današnjemu obračunu deveto- in tretjeuvrščenega moštva bodo zagotovo vnesli tudi gledalci, organizatorji namreč pričakujejo zelo dober obisk. Gotovo bo ogromno navijačev domačega moštva Black Gringos, ki proslavljajo 20-letnico obstoja. Iz Ljubljane je po neuradnih podatkih napovedano tudi vsaj 100 privržencev Olimpije, Green Dragons.
0'
  Vloga favorita na današnjem srečanju pripada gostujoči ekipi, ki bo poskušala nadaljevati niz neporaženosti. Le ta traja že šest krogov.
0'
  Trener Olimpije Dušan Kosič ima nekaj težav pri sestavi moštva, saj zaradi poškodb manjkajo Ranič, Delamea Mlinar in Anđelkovič, medtem ko je rahlo poškodovani vratar Džafič na klopi za rezerve. Svojo prvo priložnost v dresu Olimpije bo zato dobil občasno reprezentančni vratar Aleksander Šeliga.
0'
  Domači trener lahko računa prav na vse igralce.
0'
  Medtem ko gledalci pridno polnijo tribune, je na štadion prispel časni gost, predsednik NZS Aleksander Čeferin. Kot nam je zaupal, je navdušen nad Fazanerijo, ki jo je obiskal prvič, in nad že precejšnjim številom gledalcev, čeprav je do začetka dvoboja še več kot 20 minut.
0'
  Nekaj minut pred začetkom srečanja je na tribunah blizu 3000 gledalcev, a še vedno množično prihajajo.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci Olimpije.
0'
0'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc.
0'
  Streljal je Timotej Dodlek, a mimo vrat. Strel s 16-ih metrov je zletel tik ob desni vratnici vratarja Šelige.
2'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič, ki je ostro podal pred gol z leve strani, Fajič pa je bil za korak prekratek.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Dobil ga je Blaž Božič.
8'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
9'
  Mura ima udarec iz kota.
10'
  V prvih desetih minutah je Mura boljši nasprotnik.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Davor Škerjanc.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
12'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Nusmir Fajič.
12'
14'
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Nik Omladič.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Blaž Božič.
22'
  V 20. minuti je srečanje za nekaj trenutkov prekinjeno, saj so Black Gringos z baklama črne in bele barve proslavili 20. obletnico svojega delovanja. Številni gledalci so jih nagradili z bučnim aplavzom.
23'
  Igra se nadaljuje, za nami pa je že četrtina dokaj enakovrednega, a zanimivega dvoboja.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
24'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Žiga Kous.
26'
  Nevaren napad Mure se je končal s slabo podajo Fajiča do Eteroviča, kar je razburilo domače občinstvo.
27'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Mate Eterovič.
28'
30'
  Hiter protinapad Olimpije. Škerjanc je že preigral Luka, vendar ni uspel zaključiti.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
30'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
32'
  Eterovič se je izmuznil prepovedanemu položaju, prodrl pred vrata Šelige, vendar pa zadel vratnico. Odbito žogo je skozi noge vratarja Šelige v gol spravil Fajič ter poskrbel za delirij na tribunah.
32'
  Olimpija ima udarec iz kota.
33'
33'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Filip Valenčič.
35'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Dobil ga je Timotej Dodlek.
39'
41'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
43'
  Veliko dela je naredil Sretenovič, ki je prodrl po sredini igrišča in izjemno podal do Omladiča, kateri je s prefinjenim strelom z roba 16-metrskega prostora zadel za izenačenje.
44'
45'
  Za ponovno navdušenje na Fazeneriji je poskrbel Fajič, ki je vzel žogo na svoji polovici in v samostojnem prodoru prišel sam pred gostujočega vratarja in ga še drugič premagal.
45'
  Še dve minuti sodnikovega dodatka.
45'
45+2'
45+2'
  Prvih 45 minut srečanja smo spremljali zelo lepo nogometno predstavo ter videli tri prekrasne zadetke. Domačini sodeč po prikazanem popolnoma zasluženo vodijo, čeprav so tudi gostje dokazali, da v tem trenutku niso po naključju na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Muraši so bili konkretnejši, imeli so več priložnosti in razpoloženega Nusmirja Fajiča, ob katerem je bil Aleksander Šeliga dvakrat nemočen.
45'
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Anej Lovrečič.
46'
  GOOOL! Zadel je Rajko Rep!
48'
  Nova napaka v zadnji vrsti Olimpije, ki ni bila pozorna na hitrega Rajka Repa. Bil je hitrejši od gostujočih branilcev in s strelom s kakšnih 15-ih metrov povišal vodstvo Mure.
48'
  GOOOL! Zadel je Leon Horvat!
49'
  Novo navdušenje na Fazenariji. Leon Horvat se je odločil za strel iz 18-ih metrov ter zadel v polno za 4:1.
49'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
51'
51'
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Dobil ga je Filip Valenčič.
52'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Matic Fink.
53'
  Sreten Sretenovič v prepovedanem položaju.
54'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
55'
  V Murski Soboti goli kar dežujejo. Tokrat je po lepem predložku z leve strani Dare Vršič zadel z glavo.
55'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Rajko Rep.
55'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
56'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Dare Vršič.
57'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Mitja Lotrič.
58'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Mitja Lotrič.
58'
  Sreten Sretenovič je dobil rumeni karton.
58'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
59'
  Filip Valenčič v prepovedanem položaju.
62'
Rdeči karton
  Blaž Božič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
62'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Mitja Lotrič.
63'
  Božič je naredil prekršek v čisti situaciji za zadetek, zato je bil upravičeno izključen.
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Nik Omladič.
65'
  Leon Horvat je dobil rumeni karton.
65'
66'
67'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Nusmir Fajič.
68'
68'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Dalibor Radujko.
69'
  Rajko Rep je dobil rumeni karton.
69'
  Nik Omladič je dobil rumeni karton.
70'
  Streljal je Mitja Lotrič, a mimo vrat.
72'
  V Murski Soboti spremljamo izjemno srečanje, kjer ne manjkajo goli, priložnosti ter kartoni različnih barv. Ljubljančani, čeprav številčno šibkejši poskušajo doseči zadetek priključka, medtem ko domači čakajo na svoje priložnosti iz protinapadov iz katerih so zelo nevarni.
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Erik Salkič.
75'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Timotej Dodlek.
76'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Nino Kouter.
77'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
78'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek.
81'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Dobil ga je Nik Omladič.
81'
81'
81'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton.
82'
84'
  V zadnjih minutah je imel Dare Vršič dve imenitni priložnosti. Pri prvi je posredoval Cipot in izbil žogo iz golove črte, pri drugi pa je z glavo za las zgrešil okvir vrat.
84'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Fabijan Cipot.
84'
  Menjava: iz igre Dalibor Radujko, v igro Đorđe Ivelja.
85'
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nino Kouter.
87'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Simon Pavel.
88'
  Smo v samem zaključku tekme Mura še naprej suvereno vodi in je na pragu druge prvenstvene zmage.
89'
  Fazenarija je na nogah in z glasnim navijanjem vzpodbuja svoje ljubljence. Veličastno!
90'
  Še pet minut sodnikovega dodatka.
90'
90+1'
  Mitja Lotrič v prepovedanem položaju.
90+2'
90+3'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Rajko Rep.
90+4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Erik Salkič.
90+4'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
90+5'
90+5'
  Izjemna tekma. Ekipi sta igrali odlično in gledalci so tokrat prišli na svoj račun. Srečanje je bilo na zelo visokem nivoju od samega začetka do konca. Sicer zelo dobra Olimpija tokrat ni imela veliko možnosti proti razigrani in zelo motivirani ekipi Mure 05.