9. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  17.09.2011 ob 18.00  | Prenos: Šport TV

Olimpija

3 : 1

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Arhar Primož (2. pomoč) , Babnik Janez (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 5

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, športen pozdrav s Stožic, kjer bomo v 9. krogu spremljali lokalni derbi med Olimpijo in Domžalami.
0'
  Kot vedno bomo tudi tokrat spremljali sila zanimiv obračun! Ekipi nujno potrebujeta točke, saj se v zadnjem času nista najbolje odrezali.
0'
  Ljubljančani so po zmagi nad Mariborčani na zadnji prvenstveni tekmi izgubili proti Muri, nato pa doživeli še boleč poraz na pokalni tekmi proti Kopru.
0'
  Domžalčani so v osmini finala pokala Hervis doživeli hladen tuš, saj jih je tretjeligaš Zavrč premagal kar s 5:0.
0'
  Kosič, za katerega se je celo šušljalo, da po dveh porazih ne sedi več trdno v zmajevem sedlu, danes ne bo mogel računati na: Raniča, Delameo, Iveljo, Lovrečiča in Božiča (rdeči karton).
0'
  Odkar 'nova' Olimpija nastopa med elito se je z Domžalami srečala na osmih prvenstvenih tekmah. Obe ekipi sta zmagali po trikrat.
0'
  Domžalčani v prejšnji sezoni proti Olimpiji niso izgubili!
0'
  Sicer pa sta ekipi na lestvici povsem skupaj. Domžalčani se nahajajo na drugem mestu s točko prednosti pred zeleno-belimi, ki so pred današnjo tekmo na tretjem mestu.
0'
  Prvi enajsterici sta že na zelenici.
0'
2'
  Precej previden začetek Olimpije, medtem ko Domžalčani še niso sestavili napada.
2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Dobil ga je Jernej Smukavec.
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Zadnikar. Dobil ga je Denis Lidjan.
4'
  Za Lidjana je današnja tekma prvenec v 1. SNL.
6'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
6'
  Zaenkrat še brez konkretnih priložnosti na obeh straneh. Še več, nobena od ekip še ni ustrelila proti golu.
7'
  Pekič je zdaj igral z roko, vendar nenamerno. Žoga za zeleno-bele.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Davor Škerjanc.
7'
  Uroš Korun je dobil rumeni karton. Zamudil je po lepem sprejemu Škerjanca, ki je priboril prosti udarec na 17 metrih.
8'
  Vršič v živi zid!
10'
  Domžale imajo prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Dobil ga je Selak Mate.
11'
  Igra večino poteka po sredini igrišča. Nobeno od moštev ne uspe prebiti nasprotnikove obrambe, res pa je, da si niti ne želi preveč spuščati v odprt dvoboj.
12'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
13'
  UFF, lepa priložnost za Velenčiča je to bila! Radujko ga je lepo zaposlil z globinsko podajo, a je bil nekdanji nogometaš za malo prepočasen, ob enem pa ga je ravno dovolj oviral Vidmar.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc. Jović mu je pripravil akcijo, a je Škerjanc meril naravnost v Vidmarja!
14'
  Olimpija ima udarec iz kota.
15'
  GOOOL! Zadel je Milan Anđelkovič!
16'
  Omladič je oddal žogo naravnost na glavo Anđelkoviča, ki je bil povsem osamljen, nanj so popolnoma pozabili branilci Domžal, zato mu ni bilo težko zadeti.
17'
  Branilec Anđelkovič je s tremi prvenstvenimi goli celo drugi strelec Olimpije. S petimi zadetki vodi Vršič.
19'
  Dejan Zadnikar v prepovedanem položaju. Teinovič mu je sicer oddal uporabno žogo, ki bi jo Zadnikar bržkone poslal v kazenski prostor, kjer je čakalo kar nekaj njunih soigralcev.
22'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
23'
  Domžalčani po prejetem zadetku nekoliko bolj aktivni, vendar imajo še vedno iste težave kot na zadnjih dveh tekmah. Manjka jim tista zadnja podaja pred strelom na gol in nekaj več kombinatorike na sredini.
24'
  Vrhunsko preigravanje Omladiča, ki je žogo med potisnil med nogami Elsnerja, a mu potem ni uspelo sestaviti uporabnega predložka.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Zadnikar.
25'
  Domžale ima udarec iz kota.
25'
  NEVARNO JE PRED LJUBLJANSKIMI VRATI!
25'
  Streljal je Lamin Diallo, a mimo vrat.
27'
  Kar trije poizkusi Domžalčanov.Vse se je začelo s strelom Pekiča s precejšnje oddaljenosti, potem je povsem s strani igrišča do zaključka prišel še Zadnikar, a se je Džafič znova izkazal in žogo odbil v kot. Nazadnje je precej slabše s strelom z glavo poizkusil mladi Diallo.
27'
  Streljal je Dalibor Radujko, a precej mimo vrat.
28'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je Damir Pekič.
28'
  GOOOL! Zadel je Mitja Zatkovič!
29'
  Izjemen GOOOOL DOMŽALČANOV!!!! Po prostem strelu je Pekič lepo nastavil žogo Zatkoviču, ki je s pravil projektilom ugnal nemočnega Džafiča!!!
29'
  Po prodoru je streljal Filip Valenčič, a za las mimo leve vratnica Vidmarja!
31'
  Pekič je podal v sredino, na mestu Džafič! Domžalčani so po danem golu dobili zagon.
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič.
34'
35'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
36'
  EUUUUUROOOOOOOOGOOOOOOL VRŠIČA! V gneči pred kazenskim prostorom mu je podal Omladič, slovenski reprezentant pa je zaključil s 'ŠKARJICAMI'!
36'
  Domžale imajo udarec iz kota.
39'
  Po akciji iz avta je streljal Lucas Mario Horvat, a precej preko vrat.
42'
  Diallo se vrača na igrišče s povezano glavo, pred tem je dobil je udarec v arkado...
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič, a je Vidmar dobro prebral njegovo namero!
44'
  S precejšnje oddaljenosti je streljal Dalibor Teinovič, a mimo vrat.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
45'
  Po previdnem začetku obeh moštev so napočile tudi zanimivejše minute. Priče smo bili kar trem zadetkom, dva od teh sta bila res izjemna! Videli bomo, kako bodo sila zdesetkani Domžalčani zdržali v drugem delu. Zaenkrat so kljub zaostanku precej enakovredno 'parirali' Ljubljančanom, ki bodo v drugem delu prav gotovo poizkušali znova zatresti mrežo nasprotnika in si mirno zaključiti tekmo.
45'
48'
  Olimpija je imela priložnost, da izvede protinapad, a je na koncu Škerjanc premalo odločno podal v kazenski prostor.
48'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Damir Pekič.
49'
  NEVARNO pred kazenskim prostorom Olimpije, saj imajo Domžalčani prosti strel na 20 metrih.
49'
  Streljal je Lucas Mario Horvat, a dober meter preko vrat.
51'
  Lidjan je obležal na tleh in išče zdravniško pomoč, ki jo bo tudi dobil.
52'
  Srečanje se nadaljuje.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Selak Mate, Hrvat iz Splita, ki je pred tem branil barve Uskok Klisa.
54'
  Z glavo je streljal Čadikovski, a za las mimo vrat.
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
56'
  Tako kot v prvem polčasu tudi v drugem žoga več v nogah Olimpije, medtem ko Domžalčani modro čakajo na morebitno napako in protinapade.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
57'
  Menjava: iz igre Selak Mate, v igro Luka Vrhunc.
59'
  Streljal je Dalibor Teinovič, a preko vrat. Prav je, da se je domžalski vezist odločil za strel, saj Domžalčani ne najdejo tiste zadnje podaje.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lamin Diallo. Dobil ga je Davor Škerjanc.
60'
  Dragan Čadikovski je dobil rumeni karton.
60'
  Čadikovski je prejel rumeni karton zaradi dolgega jezika.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
62'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Adnan Bešič, ki je nekdaj nosil dres Domžal.
64'
65'
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jernej Smukavec. Dobil ga je Filip Valenčič.
66'
  Jernej Smukavec je dobil rumeni karton. Na sredini igrišča je grobo spodnesel Valenčiča.
67'
67'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
69'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Dejan Zadnikar.
70'
  Od daleč je streljal je Mitja Zatkovič, a mimo vrat.
70'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Matic Fink.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Vrhunc. Dobil ga je Denis Lidjan.
71'
  Luka Vrhunc je dobil rumeni karton.
72'
  Menjava: iz igre Dejan Zadnikar, v igro Liridon Osmanaj.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Vrhunc. Dobil ga je Matic Fink.
73'
  Matic Fink v prepovedanem položaju.
75'
  V zadnjem času nobena od ekip ni pokazale več kot nekaj podaj na sredini igrišča.
75'
  Domžalčani zahtevajo igro z roko Joviča v svojem kazenskem prostoru!!!
75'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
75'
  Damir Pekič je dobil rumeni karton.
76'
  Oba sta rumeni opozorili prejela zaradi protestiranja ob domnevni igri z roko Joviča v kazenskem prostoru.
77'
  Ljubljančani so zdaj zapretili z dvema visokima podajama v kazenski prostor, nazadnje je bil Anđelkovič malo prenizek, da bi uspešno zaključil.
82'
  ENAJSTMETROVKA ZA OLIMPIJO. DAILLO JE IGRAL Z ROKO V KP!!! VRŠIČ BO STRELJAL!
82'
Gol (11m)
  GOOOL! Dare Vršič je zadel enajstmetrovko!
83'
  Hja, kaj reči ob takem zadetku. Situacija je bila podobna kot pred nekaj minutami na drugi strani... Sicer pa je Vršič rutinirano premagal Vidmarja s strelom po sredini gola!
85'
85'
  Prosti strel Domžalam na 25 metrih!
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lucas Mario Horvat. Dafič se je moral precej stegniti, da je žogi preprečil pot v mrežo.
86'
  Menjava: iz igre Dalibor Teinovič, v igro Rudi Požeg Vancaš.
88'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Liridon Osmanaj.
88'
  Sreten Sretenovič je dobil rumeni karton.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Dobil ga je Matic Fink.
90'
  Prosti strel Olimpiji na 18 metrih.
90'
  Prosti strel je slabše izvedel Vršič.
90+1'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Stefan Smiljanič.
90+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
90+3'
90+3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Adnan Bešič.