11. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  25.09.2011 ob 15.00

Mura

1 : 0

HIT Gorica

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Pavlović Želimirko (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice, spoštovani ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni. Znova se javljamo iz stadiona Fazanerija, na katerem bo v 11. krogu 1. SNL pri domači Muri 05 gostovala HIT Gorica.
0'
  Prvo srečanje današnjih nasprotnikov, ki je bilo v Novi Gorici, se je končalo z rezultatom 1:1 in delitvijo točk. S takim razpletom so bili veliko bolj zadovoljni v taboru črno-belih.
0'
  Goričani, ki na razpredelnici zasedajo visoko četrto mesto, so že tri kroge brez zmage. Trener Miran Srebrnič lahko danes računa na vse igralce, razen na že dalj časa poškodovanega Roka Buzetija.
0'
  Mura je pod vodstvom trenerja Anteja Šimundže že štiri kroge brez poraza in zelo samozavestno pričakujejo današnje srečanje.
0'
  Zaradi nastopanja za slovensko reprezentanco U-19 pri Muri manjkata Erik Janža in Mitja Lotrič.
0'
  Gledalci v prekrasnem vremenu že pridno polnijo tribune, ni za odveč pripomniti, da ima Mura 05 v povprečju daleč najboljši obisk domačih tekem. Dosedanjih pet si je namreč ogledalo kar 20.500 zvestih navijačev.
0'
  V Murski Soboti pa že nekaj dni vladajo izredne razmere pred sredinim prekmurskim derbijem, Sobočani odhajajo na gostovanje v bližnjo Lendavo k Nafti. Vstopnica za to srečanje je v tem trenutku najbolj iskano blago v prekmurski prestolnici.
0'
  Medtem ko se igralci še vedno ogrevajo, vam lahko sporočimo, da je igrišče, kot vselej v Murski Soboti, odlično pripravljeno in tudi zato ni ovir, da ne bi spremljali odlične igre dveh atraktivnih nasprotnikov.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci HIT Gorice.
0'
0'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Goran Galešič.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon. Stoodstotna priložnost za Goričane. Dejan Žigon se je po globinski žogi sam znašel pred vratarjem Lukom, vendar je bil slednji uspešnejši.
1'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Dobil ga je Goran Galešič.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
4'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Rajko Rep.
6'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Rajko Rep.
6'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Fabijan Cipot. Dobil ga je Miha Mevlja.
7'
9'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Fabijan Cipot.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat, ki je nevarno sprožil s 25-ih metrov.
11'
  Mura ima udarec iz kota.
12'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Matija Širok.
15'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Dobil ga je Vito Plut.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
19'
  Nevaren napad in lepa priložnost Goričanov. Po levi strani je lepo prodrl Galešič, njegovo podajo pa so domači v zadnjem trenutku izbili v polje.
20'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Ošlaj. Dobil ga je William Franklin Vicente.
20'
  Damjan Ošlaj je dobil rumeni karton.
20'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Mate Eterovič.
21'
  Nadaljuje se slavje domače navijaške skupine Black Gringos, ki praznujejo 20-letnico svojega delovanja. Zato so v 20-ti minuti razgrnili veliko črno belo zastavo.
22'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Nusmir Fajič.
22'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
22'
Gol (11m)
  GOOOL! Mate Eterovič je zadel enajstmetrovko!
22'
  Metem ko je Eterovič izvajal prosti strel z leve strani, je v svojem kazenskem prostoru Zafirovič nepravilno oviral Fajiča in glavni sodnik Vinčič je brez razmišljanja pokazal na belo točko.
23'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Miha Mevlja.
28'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Matija Širok.
28'
  ND Gorica ima udarec iz kota.
28'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat. Po podaji iz kota Žigona je Plut nevarno streljal z glavo.
30'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je William Franklin Vicente.
30'
  Leon Horvat je dobil rumeni karton.
31'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Vito Plut.
31'
  Smo že v drugi polovici drugega polčasa zelo dinamičnega srečanja. Čeprav domači vodijo imajo veliko težav z razigranim goriškim dvojcem Vicente, Plut.
34'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Goran Galešič.
34'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
36'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat. Znova so gostje odigrali zelo dobro globinsko žogo, Vicente je bil hitrejši od Luka, ki je zapusti svoja vrata, a je njegov strel letel čez gol.
38'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
38'
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon. Znova se je izkazal vratar Luk.
43'
44'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
45'
  V Murski Soboti smo spremljali zelo dober prvi polčas. Moštvi sta si pripravili kopico lepih priložnosti, mreža pa se je zatresla le v 23. minuti, ko je Eterovič zadel iz 11-ih metrov. Čeprav domači vodijo, tekma še zdaleč ni odločena, saj so Novogoričani z igro v prvem polčasu dokazali, da gre za odlično ekipo.
45'
46'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
49'
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon, vendar nova odlična obramba Aleša Luka.
52'
52'
  Alen Jogan v prepovedanem položaju.
53'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Damjan Ošlaj.
54'
55'
58'
  V drugem polčasu je tempo igre nekoliko padel. V nadaljevanju lahko pričakujemo tudi prve menjave, saj se na obeh straneh ogrevajo rezervni igralci.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente, ki se je znova znašel sam pred Lukom, vendar Luk ostaja nepremagan.
60'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Sandi Arčon.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
63'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Luk. Dobil ga je Vito Plut.
63'
  Luk je šel iz vrat in pri posredovanju, nekaj več kot 20 metrov od svojih vrat naredil prekršek.
63'
  Aleš Luk je dobil rumeni karton.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Mevlja, vendar je nastreljal živi zid.
64'
65'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Leon Sreš.
65'
66'
66'
  Streljal je Nebojša Kovačevič, a mimo vrat.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Jogan.
68'
69'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
70'
  Pri strelu Jogana se je, še enkrat več, izkazal danes odlični Luk.
71'
  William Franklin Vicente v prepovedanem položaju.
72'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Sreš. Dobil ga je Miha Mevlja.
73'
  V zadnjih minutah je Gorica težišče igre prenesla na polovico Mure.
73'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Goran Galešič.
73'
  Rajko Rep je dobil rumeni karton.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Mevlja.
75'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Leon Sreš.
76'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Nino Kouter.
78'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je William Franklin Vicente.
79'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Kris Jogan.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
83'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Dalibor Stojanovič.
84'
86'
  Kris Jogan v prepovedanem položaju.
87'
88'
  Aleš Luk danes brani naravnost fantastično! Čeprav je bil Mevlja sam pred njim in je imel dovolj časa, je bil zmagovalec tega dvoboja.
90'
  Menjava: iz igre Nusmir Fajič, v igro Armend Sprečo.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Fazenarija je zopet na nogah! Fantastično vzdušje..
90+1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Dobil ga je Armend Sprečo.
90+1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Nino Kouter.
90+3'
  Glavni sodnik je moral umiriti strasti na gostujoči klopi.
90+3'
  ND Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nino Kouter. Dobil ga je Dalibor Stojanovič.
90+3'
90+3'
  Mura nadaljuje niz dobrih rezultatov. Na krilih številnih in zelo glasnih navijačev so črno-beli ugnali zelo dobro ekipo HIT Gorice. Zelo dinamično srečanje so zaznamovale številne priložnosti obeh ekip in neverjetne obrambe domačega vratarja Aleša Luka.
90+3'
  Prvenstvo 1. SNL se bo nadaljevalo že ta torek in sredo, takrat pa se ponovno slišimo iz Lendave, kjer bo lokalni derbi med Nafto in Muro.