16. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  29.10.2011 ob 16.00  | Prenos: Šport TV

Rudar

0 : 1

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Štadion ob jezeru bo prizorišče tekme 16. kroga med Rudarjem in Luko Koprom. Knapi so trenutno na 4. mestu in ne poznajo poraza na zadnjih 12-ih tekmah (9 v prvenstvu + 3 v pokalu). Med tednom so v pokalu izločili Gorico in se uvrstili v polfinale. Tudi Koper se po slabem začetku počasi prebuja, v minulem krogu so na Bonifiki s 4:1 premagali Nafto. Še vedno pa so, glede na igralski kader, na skromnem 8. mestu prvenstvene razpredelnice.
0'
  Prvi medsebojni obračun v letošnji sezoni se je na Bonifiki končal z remijem (1:1).
0'
  V domačem taboru tokrat manjkajo Jelečević (poškodba), Peter Stojnić (vodene koze), Novaković in Klinar (rdeč karton v pokalu) ter Luka Žinko (7. rumenih kartonov). Pri Knarčkih bodo srečanje zaradi poškodb izpustili Marčeta, Guberac in Posavec. Zaradi presežene kvote rumenih kartonov pa bo tokrat počival Davor Bagarić.
0'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Bubanja. Savič brani.
5'
  Prvi kot za Koper, Aganovič pred gol, v roke Saviča,
11'
  Streljal je Adnan Aganovič, a mimo vrat. Zaenkrat je Koper več pri žogi, knapi pa težko prihajajo preko polovice-
18'
  Streljal je Nikola Tolimir, s kakšnih 22. metrov, a mimo vrat.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič, strel po sredini pa je ukrotil Hasić.
21'
  Očitno so se knapi prebudili, spej je bil pri strelu Bratanovič, tokrat je imel Hasič že več dela.
23'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat. Postaja malo bolj zanimivo, začetek ni bil ravno tak.
26'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
30'
  3. kot Kopra, podaja na prvo vratnico, obramba odbija. V drugi akciji pa pri žogi Osterc na 7. metrih, vendar je streljal previsoko.
34'
  Prosti strel za Rudar na 35. metrih. Poskušal je Mujakovič s podajo na Tolimirja. Streljal je Nikola Tolimir, a mimo vrat.
36'
  Prvi kot za Rudar, ki ni imel zaključka, v grugi akciji pa je Trifkovič le pretegnil gostujočega vratarja.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Osterc.
39'
  Osterc se je znašel na osmih metrih pred Savičem, streljal po tleh, a je Savič dobro odbil v 4. kot za Koper.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman.
41'
  Lep poskus Rotmana, Hasič je moral posredovati z odbijanjem v kot. Po kotu pa nič.
45+1'
45'
48'
  4. kot Rudarja za Rošerja, toda pred golom je Berko napravil prekršek na vratarjem Hasičem v njegovem prostoru.
50'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič.
50'
  Prekršek je utrpel Milan Osterc .
52'
  Slab strel Liniča, toda gostje so še nekajkrat poskušali doseči gol, vendar je obramba Rudarja zdržala. Le 6. kot za Koper. A ga rumeni niso izkoristili.
56'
  Boban Savič je dobil rumeni karton.
60'
  Tekma ni nič kaj bolj razburljiva, kot v prvem delu. Pogrešamo prave akcije in seveda zadetke.
62'
  Streljal je Davor Bubanja, a mimo vrat.
63'
  Poskušal je z lobom, vendar je bil njegov strel previsok.
65'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Matej Podlogar.
68'
  Rudar tokrat ni v takšnem zagonu, kot smo ga vajeni z zadnjih tekem.
69'
  Trifkovič je lepo našel Rotmana na drugi vratnici, a mu je vratar Hasič žogo snel pred strelom z glavo.
70'
  Streljal je Amel Mujakovič, a mimo vrat.
70'
  Bilo je s precejšnje oddaljenosti, vendar kar blizu cilja. Ali diši po zadetku?
73'
  Spet je zadišalo. Tokrat je Podlogar podal proti Trifkoviču pred vratar KOpra, vendar je bil Trifkovič v padcu kakšen meter prekratek, potem pa je omenjeni še enkrat z glavo, in mimo.
73'
  Luka Majcen je dobil rumeni karton.
73'
  Siniša Linič je dobil rumeni karton.
75'
  Obojestranski rumeni karton Linič je pokosil Majcna, ta je vzkipel in sodnik Matej Jug je obema pokazal rumeno. Po prostem strelu je Mujakovič s 35. metrov streljal obetavno in le za las zgrešil cilj.
77'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro Ivan Brečevič.
79'
  Naveza Podlogar - Trifkovič je vse nevarnejša. Tokrat je bil Trifkovič zelo blizu zadetku, a je žogo skoraj na golovi črti ustavil Hasič.
79'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Leon Črnčič.
81'
  GOOOL! Zadel je Ivan Brečevič! Rudar - Koper 0:1.
82'
  Rabil je le 4. minute, ko je prišel v igro s klopi. Sam je krenil po levi strani, mojstrsko streljal v kratki kot, visoko, potem pa od leve vratnice zadel za vodstvo Kopra.
83'
  Menjava: iz igre Matej Pučko, v igro Doris Kelenc.
85'
  Menjava: iz igre Uroš Rošer, v igro Branimir Djokič.
85'
  Popolna ofenziva Rudarja. lep strel Tolimirja, a le kot številka 5.
89'
  Koprčani gledajo na uro...
89'
  Menjava: iz igre Adnan Aganovič, v igro Enes Handanagič.
89'
  Urban Žibert je dobil rumeni karton.
90'
  Tri minute podaljška.
90+2'
  Ena za drugo, vse žoge gredo pred gol Kopra. Gledalci pa odhajajo. Očitno bo KOper prekinil serijo Rudarja.