18. krog |  Domžale, ćportni park |  19.11.2011 ob 15.00  | Prenos: Šport TV

0 : 1

Olimpija

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Pavlovič Želimirko (4. sodnik)
6 Rumeni kartoni 0

0'
  Lepo pozdravljeni iz Domžal.
0'
  Danes bomo priča lokalnemu derbiju med Domžalami in Olimpijo.
0'
  Po reprezentančnem premoru se bo danes in jutri odvijal 18.krog prve slovenske nogometne lige.
0'
  Domžale so po prvem reprezentančnem premoru doma premagale Nafto z 2:1. Po drugem premoru pa so gladko izgubile z Mariborčani z rezultatom 1:4.
0'
  Na drugi stani je Olimpija po prvem premoru izgubila s 4:2 proti Muri 05, po drugem premoru pa se je izvlekla v zadnji sekundi z rezultatom 2:2 proti Rudarju. Bomo videli kako bo obema ekipama šlo danes.
0'
  Na prvi tekmi v Stožicah se je rezultat končal s 3:1 za Olimpijo, za Olimpijo so zadeli: Milan Anđelkovič in Dare Vršič (2x - enkrat iz enajstmetrovke), za Domžale pa je zadel Mitja Zatkovič. Na tisti tekmi v Ljubljani je manjkalo kar 14 nogometašev Domžal.
0'
  Lani Olimpija v Domžalih ni osvojila niti ene točke 2:1 in 3:0
0'
  Domžalčani so med reprezentančnim premorom odigrali prijateljsko tekmo proti Istri 1961 in jo v Rovinju izgubili z 1:0.
0'
  Na zadnji tekmi v prvenstvu so Domžalčani v Lendavi izgubili z 2:1. Za Domžalčane je zadel Luka Elsner.
0'
  Trener Domžal Darko Birjukov je lahko vesel, ker se mu igralski kader veča v primerjavi s prejšnjo tekmo proti Olimpiji danes bodo manjkali: Darko Topić , Blaž Brezovački , Amer Krcić, Rok Hanžič , Alen Kavčič, Nik Cimprič, Jure Balkovec in Luka Vrhunc . Vprašljiva sta tudi nastopa: Miroslava Grbića in Jerneja Smukavca.
0'
  Na drugi strani je Olimpija na zadnji tekmi doma premagala Muro 05 z 3:1 za Olimpijo so zadeli: Adnan Bešič, Filip Valenčič in Dare Vršič.
0'
  Trenerja zmajev Dušana Kosiča lahko veseli dejstvo, da se je na zadnjih dveh tekmah odprlo tudi napadalcem Olimpije, ki so na dveh tekmah zadeli trikrat.
0'
  Med reprezentančnim premorom je tudi Olimpija odigrala prijateljsko tekmo, proti malo drugačnemu nasprotniku, to so bili mladinci Olimpije, vseeno pa so bili uspešni člani Olimpije, zmagali so z 3:0.
0'
  Dušan Kosič je za jesenski del tekmovanja že izgubil: brez Erika Salkiča, ki je bil operiran zaradi vnetja slepega črevesa, s treniranjem naj bi nadaljeval šele januarja. Prav tako so za jesenski del izgubljeni Antonio Delamea Mlinar, Anej Lovrečič, Nik Omladič in Enes Rujovič. Zbolel je tudi Blaž Božič, zaradi štirih rumenih kartonov bo manjkal čedalje bolj razigrani Matic Fink.
0'
  Prvo profesionalno pogodbo je pred dnevi podpisal 17-letni vezist Anže Zorc, ki je nekaj minut že odigral proti Muri.
0'
  Če pogledamo še statistične podatke je trenutno Olimpija na drugem mestu s sedmimi točkami zaostanka za Mariborčani in šestimi točkami prednosti pred Domžalami, ki trenutno zasedajo peto mesto s 24 točkami.
0'
  Še vedno na lestvici strelcev prevladuje Dare Vršič z12 zadetki, prva Domžalska nogometaša na lestvici strelcev sta Damir Pekič in Ivan Knezovič s štirimi zadetki.
0'
  Danes bo Olimpiji še posebej težko kajti ponavadi jim na gostovanjih ne gre najbolje, do sedaj so zmagali le v Kranju.
0'
  V Domžalah bodo zelo težki pogoji za igro, kajti je zelo mrzlo in igrišče ni v najboljši priplavljenosti.
0'
  Obe ekipi že prihata na travnato površino.
0'
  Sodniški žreb je določil da bodo s sredine igrišče krenili domači Domžalčani.
0'
0'
  Domžalčani so takoj izgubili žogo.
0'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
1'
  Damir Pekič v prepovedanem položaju.
2'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
3'
  Podaja Ivelje in nato samostojni prodor Dareta Vršiča, ki je žogo nato poslal ob desno vratnico Vidmarja.
4'
  Sanjski začetek za Olimpije, ki si kaj drugega kot zgodnji zadetek ni želela.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Adnan Bešič.
6'
  Olimpija umirja igro na sredini igrišča.
7'
  Ivan Knezovič in Filip Valenčič sta se prerivala za žogo na koncu je sodnik dosodil goalout.
8'
  Navijači Olimpije Green Dragonsi so kar v velikem številu prišli spodbujati svoje ljubljence.
8'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
9'
  Prosti strel za Domžale iz kakih dvajsetih metrov, vendar Džafič brez težav lovi.
11'
  Ranič je preigraval in nato grdo padel na hrbet, vendar bo vseeno z njim vse v najlepšem redu.
11'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Adnan Bešič.
13'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Dobil ga je Luka Elsner.
13'
  Dokaj miren začetek pa čeprav smo že videli zadetek.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Adnan Bešič.
15'
  Domžalčani poizkušajo s podajami priti pred vrata Olimpije vendar bližje kot na trideset metrov ne pridejo.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Dalibor Radujko.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Adnan Bešič.
17'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
18'
  Hiter protinapad Olimpije nato pa je Zatkovič za rumeni karton zrušil Bešiča.
19'
  Prosti strel za Olimpijo Vršič podaja v kazenski prostor na koncu le out za Olimpijo.
19'
  Razdalja za strel Vršiča je bila prevelika.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Dobil ga je Boban Jovič.
22'
  Slab poizkus podaja mladega Lidjana, ki je storil veliko napako vendar so bili vsi nogometaši na svojem mestu da Domžale niso prišle do strela na gol.
23'
  Adnan Bešič v prepovedanem položaju.
25'
  Nobena ekipa si še ni ustvarila nobene resne priložnosti razen tistega zadetka Vršiča.
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
27'
  Sretenovič je prodiral skozi sredino, nad njim je napravil prekršek Knezovič ki že ima rumeni karton, tudi to je bilo na meji rumenega.
27'
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič.
28'
  Z roko je igral Pekič.
29'
  Zatkovič je padel pred kazenskim prostorom Olimpije, sodnikova piščalka je ostala nema.
31'
  Olimpija prevzema pobudo na sredini igrišča vendar brez učinka.
31'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je Tadej Apatič.
33'
  Ivelja je prodiral vendar je bila na koncu njegova podaja blokirana.
34'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Tadej Apatič.
34'
  Slabo izveden prosti strel Horvata, Jovič izbija.
35'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
36'
  Domača publika ni zadovoljna s sojenjem Juga.
36'
  Ivan Knezovič v prepovedanem položaju.
37'
  Lepa podaja Horvata vendar je bil Knezovič v off-sidu.
37'
  Domžale ima udarec iz kota.
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Dobil ga je Dare Vršič.
38'
  Boban Jovič v prepovedanem položaju.
39'
  Z nekaj sekundnim zamikom je sodnik zapiskal off-side Joviča.
42'
  Olimpija ima udarec iz kota.
42'
  Prodor Vršiča na koncu je Zec podajo preusmeril v kot.
42'
  Slabo izveden kota za Olimpijo.
44'
  Ranič je lepo našel Valenčiča na levi strani, ta pa z uporabno podajo ni znal izkoristiti.
45'
  Ena minuta sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Olimpija je svojo edino priložnost izkoristila in vodi z 0:1.
45+1'
  Dolgočasna tekma brez priložnosti, igra je večinoma potekala na sredini igrišča.
45+1'
  Obe ekipi sae vračata nazaj na igrišče.
45+1'
  Nobeden od obeh trenerjev se ni odločil za menjavo.
45'
45'
  Ljubljančani so začeli s sredine igrišča.
45'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
46'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Saša Ranič.
47'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton.
48'
  Drevenšek je napravil pameten prekršek nmad Raničem zaslužen rumeni karton.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič. Dobil ga je Denis Lidjan.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič.
49'
  Strel Pekiča v daljši zorni kot Džafiča, ki je žogo ulovil.
49'
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Boban Jovič.
51'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
52'
  Lepa podaja Joviča proti Valenčiču, ki je streljal iz obrata vendar za las zgrešil.
53'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Tadej Apatič.
54'
  Lep prodor Lidjana, ki je nato s peto podal do Vršiča, ki si je poslal dolgo podajo.
54'
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Knezovič.
55'
  Po kotu je prišel do strela Knezovič, Džafič brez težav.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je Ivan Knezovič.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Tadej Apatič.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Denis Lidjan.
57'
58'
60'
  Podaja Vršiča, do Radujka, ki pa je trčil z Elznerjem.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Ranič.
60'
  Podaja Vršiča, lep močan strel Raniča, brani Vidmar.
60'
60'
  Streljal je Đorđe Ivelja, a mimo vrat.
61'
  Ivelja pošilja žogo pod oblake.
62'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Slobodan Vuk.
63'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
64'
  Strel Zatkoviča, ki pa je zatresel zunanji del mreže.
64'
  Menjava: iz igre Saša Ranič, v igro Davor Škerjanc.
65'
  V drugem polčasu le boljša igra Olimpije.
66'
  Menjava: iz igre Ivan Knezovič, v igro Tadej Rems.
68'
  Lepa podaja Radujko-Vršič-Ivelja, ki je padel vendar igra se nadaljuje.
69'
70'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Korun.
73'
  Strel Koruna v dobro postavljenega Džafiča.
73'
  Slobodan Vuk je dobil rumeni karton.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk.
73'
  Vuk je zaradi simuliranja v kazenskem prostoru prejel rumeni karton.
75'
  Streljal je Mitja Zatkovič, a mimo vrat.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Denis Lidjan.
76'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
76'
  Zaradi protestiranja je Zatkovič prejel rumeni karton.
78'
79'
  Streljal je Dalibor Teinovič, a mimo vrat.
79'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Mitja Zatkovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
80'
  Zatkovič je zardi simuliranja prejel drugi rumeni karton in mora z igrišča.
81'
  Navijači se s sodniškimi odločitvimi ne strinjajo.
82'
  Sedaj bo še več prostora za napade Olimpije.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič.
82'
  Tadej Apatič je dobil rumeni karton.
83'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Dare Vršič je zgrešil enajstmetrovko!
83'
  Dare Vršič je zadel prečko in ni gola.
84'
  Jovič je podal v kazenski prostor, kjer je Apatič igral z roko.
84'
85'
  Brez priložnosti za Domžale iz kota.
86'
86'
  Menjava: iz igre Uroš Korun, v igro Liridon Osmanaj.
88'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Lidjan. Dobil ga je Darko Zec.
88'
  Apatič je zrušil Škerjanca, Jug ponovno ni piskal.
89'
  Že kar malo smešne odločitve Juga.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Anže Zorc.
90+2'
  Domžalčani kljub 10 igralcem pritiskajo vendar ne pridejo do lepe priložnosti za zadetek.
90+3'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Marko Nunič.
90+4'
  Gledalci že zapuščajo štadion.
90+4'
90+4'
  Lahko bi rekli zaslužena zmaga Olimpije, ki so imeli svoje priložnosti tudi 11-metrovko, ki jo je zastreljal Dare Vršič, pa še igralca več in Olimpija je na koncu zmagala z 0:1.
90+4'
  Na drugi strani so Domžalčani v prvem polčasu preveč zaspali, v drugem pa so poizkušali rešiti kar se je dalo, kljub veliko priložnostim so na koncu vseeno pokazali premalo saj za točko.
90+4'
  V drugem polčasu se je igra sploh razživela na eni in na drugi strani so bile priložnosti vendar so bili nogometaši Olimpije na koncu srečnejši.