33. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  10.05.2014 ob 17.00

Triglav Kranj

5 : 2

Olimpija

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Šinkovec Bojan (1. pomoč), Kordež Grega (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 550

Triglav visoko premagal Olimpijo

Triglav - Olimpija 5:2 (3:1)

* Športni center, gledalcev 550, sodniki: Ponis (Koper), Šinkovec (Maribor, Kordež (Ravne na Koroškem).
* Strelci: 1:0 Palibrk (7.), 1:1 Valenčič (31.), 2:1 Udovič (41.), 3:1 Redžić (45.), 4:1 Palibrk (46.), 4:2 Corn (75.), 5:2 Redžić (87.).
* Triglav: Curanović, Šturm, Klemenčič, Poljanec, Đukić, Šmit (od 62. Mlakar), Križaj (od 80. Poplatnik), Palibrk, Majcen (od 85. Bojić), Redžić, Udovič.
* Olimpija: Šeliga, Zarifović (od 46. Corn), Mitrović, Bajrić, Škarabot (od 85. Jurčević), Kostić, Trifković, Kapun, Omladić, Valenčič, Djermanović.
* Rumen karton: Mitrović.
* Rdeč karton: /.

Obračun tekmecev, ki so v spomladanskem delu državnega prvenstva zbrali najmanj točk, so prepričljivo dobili zadnjeuvrščeni Kranjčani in se predzadnjim Novomeščanom, ki bodo drevi gostovali v Zavrču, približali na vsega točko.

Vsebinsko bogat prvi polčas se je začel po okusu domačih nogometašev, ki so se že v sedmi minuti veselili vodilnega zadetka. Akcijo je začel Luka Majcen, ki je z globinsko podajo lepo zaposlil Uroša Palibrka, ta pa je ukanil gostujočega vratarja Aleksandra Šeligo. Po vodilnem golu so dvakrat zapretili Ljubljančani. V 11. minuti je bil Nik Omladič za malenkost prepočasen po lepi podaji Nika Kapuna, v 31. minuti pa je Filip Valenčič le za las streljal mimo vrat. Le štiri minute kasneje pa je Valenčič izkoristil napako domačega vratarja Darjana Curanovića in izenačil na 1:1, a je bila končnica prvega polčasa domena izbrancev domačega trenerja Siniše Brkića.

Ti so med 41. in 45. minuto dosegli kar dva gola: najprej je v polno v gneči pred vrati gostov zadel Gašper Udovič, šest minut kasneje pa se je v kazenskem prostoru sijajno znašel Ajdin Redžić in "odpadek" - Šeliga je pred tem zaustavil strel Majcna - pospravil na pravo mesto za 3:1.

Drugi polčas se je začel z nerodnostjo gostujočih nogometašev, njihovo zmedo pa je na najlepši možen način izkoristil Palibrk in dosegel svoj drugi gol na tekmi za visoko vodstvo s 4:1. Ljubljančani se po prejetem golu niso več pobrali, v 75. minuti pa jim je vendarle uspelo znižati na 2:4. Strelec je bil "rezervist" Jaka Corn, ki je s 30 metrov presenetil Curanovića. Zadnji žebelj v krsto povsem razglašene ljubljanske zasedbe, ki je potrebna temeljitega remonta, je v izdihljajih tekme dosegel Redžić.

Kranjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, ljubljanska pa bo gostila Gorico. Obe tekmi bosta v torek, 13. maja.