1. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  19.07.2014 ob 17.00

Olimpija Ljubljana

3 : 1

Krka

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni v naši družbi #OLvKR
0'
  Včeraj se je začelo državno prvenstvo z razburljivo tekmo v Celju. Danes pa nadaljujemo v Ljubljani, kjer je pred nami tekmi med Olimpijo in Krko.
0'
  Tako se bosta danes v Stožicah pomerili ekipi, ki sta v lanski sezoni končali v spodnjem delu lestvice.
0'
  Ekipi si v letošnji sezoni želita popraviti lansko uvrstitev na razpredelnici, Krka je na koncu končala kot deveta, Olimpija pa šele na sedmem mestu. Zato sta bili ekipi v letošnjem poletju dejavni pri kadrovskih spremembah tako igralcev kotu tudi strokovnega štaba.
0'
  Krka bo sezono začela z novim trenerjem to je Miloš Rus #OLvKR
0'
  Še lani je Miloš Rus vodil Celjane, nekaj krogov pred koncem sezone je Celje tudi zapustil in to poletje na klopi Krke zamenjal Adnana Zildzoviča.
0'
  Tudi Olimpija je dobila novo moč na trenerskem mestu to je Aleksandar Radosavljevič, ki bo odslej pomagal Darko Karapetroviču.
0'
0'
  Novomeščani so se okrepili z dvema nogometašema to sta Lamin Diallo, ki je prišel iz Triglava ter Josip Fuček iz Zavrča. Odšlo je kar nekaj igralcev, za katere je Miloš Rus ocenil, da jih ne potrebuje med njimi so Joel Stephane Obele Mba, Dang A Bissene Arouna, Josip Marošević, Saša Ranič, Anže Košnik, Zoran Zeljkovič in Dejan Krljanovič.
0'
  Ekipa Krke je odigrale štiri prijateljske tekme in bila polovična uspešna kar pomeni dve zmagi in dva poraza.
0'
  Olimpija je v ekipo pripeljala dva izkušena nogometaša to sta Darjan Matič in Miran Burgič, prišla sta tudi dva mlada talentirana nogometaša Luka Gajič in Boris Vidovič. Iz Zavrča pa se je k zeleno-belim preselil Josip Golubar.
0'
  Iz zeleno-belega tabora so odšli štirje nogometaši Trifkovič, Kostič, Zalaznik in Eteme, ki je že odšel nekaj krogov pred koncem sezone. Ljubljančani so odigrali pet prijateljskih tekem od tega so slavili štirikrat enkrat pa so remizirali.
0'
  Prihodnjo nedeljo bo Olimpija odigrala prijatelsko tekmo s Chelseajem v Stožicah #OLvKR
0'
  Tekma z Angleškim velikanom, ki prihaja v Ljubljano na pripravljalno tekmo bo zagotovo za zmaje lepa izkušnja in dobra popotnica za nadaljevanje sezone. Znano je že, da bo tekma drugega kroga med Koprom in Olimpijo prestavljena.
0'
  Posvetimo se današnji tekmi, ki se bo pričela ob 17uri. Tekmo bo sodil Davor Drečnik #OLvKR
0'
  Spremljali bomo peto medsebojno tekmo. Lansko poletje je Olimpija v Stožicah brez težav nadigrala Krko s 5:0, ostale tri tekme so pripadle Krki, ki je vselej slavila z minimalnih 1:0.
0'
  V taboru Olimpije vse od začetka lanske sezone niso najlepši časi, marsikdo je na začetku lanske sezone Olimpijo uvrstil za najvišja mesta, na koncu pa so sezono končali kot sedmi. Letos pa se med poletjem praktično ni govorilo o Ljubljančanih. Igralci kot tudi trener si želijo in obljubljajo lepšo in kvalitetnejšo igro s katero si želijo lepše prihodnosti.
0'
  Glavna pridobitev Krke je seveda novi trener, s katerim so prišli novi cilji in seveda tudi nov način dela. Krka je v lanskem "finišu" sezone blestela in pokazala najboljše predstave in zaradi tega tudi obstala. Letos si želijo mirnejše končnice, ki jim bo prinesla več kot deveto mesto.
0'
  Ena izmed glavnih okrepitev Olimpije je zagotovo tudi povratek Andraža Šporarja, ki praktično v spomladanskem delu prvenstva ni nastopil do takrat pa je bil najboljši posameznik kluba. Po težki poškodbi se vrača tudi Enes Đurkovič.
0'
  Če je pri Olimpiji glavno orožje napadalec je pri Krki zagotovo najboljši igralec vratar Matko Obradovič, ki je v lanski sezoni v obup spravljal mnoge napadalce in po mnenju mnogih je bil najboljši vratar prvenstva. Svetla točka v zaključku prvenstva je bil Mario Carevič, ki je s svojo igro navduševal v zaključku prvenstva.
0'
  Poglejmo kako bosta oba trenerja začela tekmo.
0'
  Olimpija: Šeliga, Jovič, Rodič, Matič, Šporar, Valenčič, Delamea-Mlinar, Omladič, Kapun, Bajrič in Mitrovič #OLvKR
0'
  Krka: Obradovič, Žugelj, Fuček, Jurič, Šaban, Mojstrovič, Diallo, Novosel, Dežmar, Perič, Carevič #OLvKR
0'
  Ljubljanska Olimpija je pred pričetkom nove sezone zamenjala uradnega opremljevalca športne opreme. Zmaje bo naslednja štiri leta opremljal ameriški Nike.
0'
  Danes bo na bočnem položaju Olimpije namesto poškodovanega Finka zaigral Bajrič, debi v zeleno-belem dresu pa bo doživel Darijan Matič. Josip Golubar in Miran Burgič bosta na svoj debi čakala na klopi.
0'
  V Ljubljani je pred pričetkom tekme jasno vreme in približno 30 stopinj Celzija.
0'
  V Stožicah je vse pripravljeno na začetek obračuna med Olimpijo in Krko, obe začetni enajsterici sta že na travnati površini.
1'
1'
  Pričetek tekme v Ljubljani. Olimpija je prva začela s sredine igrišča.
2'
  Krka ima udarec iz kota.
3'
  Po izgubljeni žogi Matiča je sledil protinapad, ki pa se je končal s kotom za Krko.
4'
  Nevarnost pred vrati Olimpije, žoga je preletela vse tudi Šeligo, na koncu je domača obramba le izbila žogo.
6'
  Odlična akcija Olimpije po levi strani, na koncu je bil strel Valenčiča blokiran.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jurić Tomislav. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
6'
  Prekršek na robu kazenskega prostora.
6'
  Žogo izbija Obradovič.
8'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Josip Fuček.
9'
9'
  Odlično sta kombinirala Fuček in Perič slednji je sicer prišel do strela, vendar je bil blokiran.
10'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
12'
  Pri izbijanju žoge je Diallo storil napako, Šporar ga je obšel in se nekoliko z desne sam znašel pred Obradovičem in ga s strelom v daljši kot premagal.
13'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Mario Carevič.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Filip Valenčič.
16'
  Do vodstva Olimpije smo spremljali izenačeno igro.
17'
  Olimpija ima udarec iz kota.
17'
  Streljal je Antonio Delamea Mlinar, a mimo vrat.
19'
  Odlična podaja iz kota, Delamea-Mlinar je visoko skočil, vendar meril nekoliko prek vrat.
19'
20'
  Olimpija počasi prevzema pobudo in je več pri žogi.
20'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Kapun.
22'
  Dobro sta kombinirala Rodič in Kapun vendar je slednji preslabo zaključil.
24'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Marin Perič.
24'
  Nik Kapun je dobil rumeni karton.
25'
  Pameten prekršek Kapuna s katerim je prekinil protinapad Krke in zasluženo prejel rumeni karton.
25'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Josip Fuček.
29'
  Olimpija ima nekoliko več od igre, poizkušajo s kombinirano igro kar jim na trenutke zelo dobro uspeva.
32'
  Sodnik je za minuto prekinil igro in dovolil igralcem da se malo osvežijo.
33'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
34'
  Še en nevaren poizkus tokrat je ustrelil Jovič iz razdalje, žoga je po tleh zletela za las mimo vrat.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Darijan Matič.
36'
  Fantastična podaja Šporarja, ki je točno podal do Matiča, ki pa je nekoliko oviran streljal, tako je imel Obradovič lažje delo.
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Boban Jovič.
37'
  Grob prekršek Periča, tako da sta obležala oba nogometaša.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jurić Tomislav. Utrpel ga je Darijan Matič.
38'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
39'
  GOOOL! Zadel je Šaban Martin!
42'
  Šaban je odlično preigraval na koncu je iz nenada ustrelil in presenetil domače, ki so zaspali, Šeliga pa je bil ob tem strelu brez moči.
45'
45+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Andrija Novosel. Utrpel ga je Darijan Matič.
45+1'
  Prekršek na robu kazenskega prostora, izvajalec bo Omladič.
45+1'
  Tri minute dodatka.
45+2'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
45+3'
  Mojstrsko izveden prosti strel Omladiča.
45+4'
  Omladič je žogo hladnokrvno poslal prek živega zidu, Obradovič je le obstal na nogah in nemočno spremljal strel Omladiča.
45+4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
45+4'
  Ponovno je po napaki Dialloja do strela prišel Šporar, vendar se je tokrat izkazal Obradovič.
45+4'
50'
  Spremljali smo živahno igro, predvsem pa je imela Olimpija več od igre. Krka je tekmo sicer dobro začela, potem pa je njihov ritem igre upadel, Olimpija pa je svoj nivo igre dvignila in prišla do vodstva z 2:1.
50'
  Obe ekipi sta že na igralni površini, čakamo le še na znak sodnika.
46'
46'
  Krka začenja drugi polčas.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Carevič. Utrpel ga je Nik Omladič.
48'
  Na tleh je obležal Rodič, igra je prekinjena.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Andrija Novosel. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
51'
  Streljal je Nik Kapun, a mimo vrat.
52'
  Močan udarec Kapuna je zletel preko vrat.
52'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
53'
  Dobro je ponovno kombinirala Olimpija, vendar je Šporar predolgo odlašal s podajo, na koncu se je Rodič znašel v nedovoljenem položaju.
54'
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jurić Tomislav. Utrpel ga je Nik Omladič.
57'
58'
  Jovič je podal do Delamea-Mlinarja, ki je iz "prve" ustrelil vendar streljal mimo vrat.
58'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Šaban Martin.
59'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
60'
  Tudi v drugem polčasu je Olimpija za odtenek boljša od svojih nasprotnikov.
62'
  Valenčič zahteva menjavo, saj naj bi se v zadnjem napadu poškodoval.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Šaban Martin. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
62'
  Menjava: iz igre Andrija Novosel, v igro Žiga Kastrevec.
64'
  Olimpiji nekoliko popušča zbranost, predvsem na sredini igrišča se je v kratkem času zgodilo kar nekaj netočnih podaj.
64'
64'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Marko Vukčevič.
64'
64'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jurić Tomislav. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
65'
66'
  Mini pritisk Krke, ki se je končal z izgubljeno žogo.
68'
  Menjava: iz igre Marin Perič, v igro Jaka Ihbeisheh.
68'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Šaban Martin. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
69'
  GOOOL! Zadel je Aleksandar Rodič!
71'
  Akcija dveh izkušenih nogometašev Olimpije. Matič je prejel žogo v prazen prostor na desni strani, poslal natančen predložek na glavo Rodiča, ki je žogo brez težav pospravil v mrežo.
73'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič. Utrpel ga je Šaban Martin.
73'
  Aleksandar Rodič je dobil rumeni karton.
75'
  Olimpija še naprej igra kombinatorno in ima žogo več v svoji posesti.
76'
  Za vstop v igro se pripravlja Miran Burgič, ki bo debitiral v dresu Olimpije.
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
77'
  Žiga Kastrevec je dobil rumeni karton.
77'
  Menjava: iz igre Aleksandar Rodič, v igro Miran Burgič.
78'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Jurić Tomislav.
78'
  Menjava: iz igre Josip Fuček, v igro Martin Kramarič.
79'
  Streljal je Šaban Martin, a mimo vrat.
82'
  Spremljamo nekoliko mirnejši drugi polčas, kjer je Olimpija boljša in ima vse v svojih nogah.
82'
  Za vstop v igro se pri Olimpiji pripravlja povratnik po poškodbi Enes Đurkovič.
83'
84'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Enis Đurkovič.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kenan Bajrič.
88'
  Olimpija ima žogo v svoji posesti in poizkuša priti do novega zadetka. Nogometaši Krke pa vse skupaj nemočno opazujejo.
88'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
88'
  Poizkušal je Burgič, vendar zatresel le zunanji del mreže.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Đurkovič.
90'
  Z desne strani se je sam pred vratarjem znašel Đurkovič, vendar je zapravil lepo priložnost za zadetek, Obradovič pa se je izkazal z neverjetno obrambo z nogo.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Carevič. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
90+4'
90+4'
  Olimpija je sezono začela s prepričljivo zmago nad Krko. Zeleno-beli so prevladovali celo tekmo in na koncu zasluženo slavili. Krka si ni priigrala resnih priložnosti razen krasnega zadetka Šabana. Olimpija je bila boljša v vseh segmentih igre in na koncu zabila tri zadetke.
90+4'
  Morda je ta zmaga napoved boljše prihodnosti za zmaje. Miloš Rus pa je debitiral na trenerski klopi s porazom.
90+4'
  Olimpijo naslednji konec tedna čaka velika tekma z Evropskim velikanom Chelseajem.