2. krog |  Velenje, Mest. štadion ob jezeru |  26.07.2014 ob 20.00

Rudar Velenje

0 : 2

Zavrč

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 300

Zavrč do druge zmage

Rudar Velenje - Zavrč 0:2 (0:0)

* Stadion ob jezeru, gledalcev: 300, sodniki: Obrenovič (Ljubljana), Podobnik (Veliki Gaber) in Pavlič (Laze v Tuhinju).
* Strelca: 0:1 Smrekar (56.), 0:2 Datković (79.).
* Rudar: Rozman, Stjepanovič (od 58. Rošer), Firer, Črnčič, Kocič, Jahič, Tolimir, Klinar (od 78. Plesec), Dedič, Radujko, Knezovič.
* Zavrč: Ranilovič, Cvek, Kresinger, Šafarič, Smrekar (od 62. Matjašič), Kelenc (od 83. Brdar), Čeh (od 21. Kurbus), Datkovič, Dugolin, Kristič, Težak.
* Rumeni kartoni: Tolimir, Rošer; Dugolin, Kurbus, Brdar.
* Rdeč karton: /.

Ekipi sta se tokrat pomerili petič, Zavrč je zmagal tretjič, prav tako pa je po dveh krogih zadržal popoln točkovni izkupiček in je na vrhu lestvice izenačen z aktualnimi državnimi prvaki iz Maribora. Na drugi strani so Velenjčani lovili prvo zmago v novi sezoni, a na domačem igrišču niso prikazali dovolj. Zavrčani so terensko premoč kronali šele v drugem polčasu, knapi pa so po porazu v prvem krogu tudi tokrat vknjižili le ničlo.

Dvoboj na stadionu ob jezeru so bolj prepričljivo začeli gostje, ki so v prvem polčasu kar dobro ogrevali domačega vratarja Matjaža Rozmana. V okvir vrat so merili kar petkrat, a se je domači vratar dobro kosal z gostujočimi napadalci. Gostitelji so morali prvo menjavo opraviti že v 21. minuti, ko je igrišče predčasno zapustil poškodovani kapetan Sandi Čeh. V igro je vstopil Dejan Kurbus, kapetanski trak pa je prevzel Doris Kelenc. A menjava ni poživila velenjske igre, obe strani pa sta si privoščili kar nekaj napak ob oddajah žoge.

Pritisk Zavrčanov se je v drugem delu še stopnjeval. V 51. minuti je Matija Smrekar že preigral Rozmana, a je nekoliko preslabotno streljal, tako da je žogo prestregla velenjska obramba. Isti igralec pa se je pet minut kasneje le vpisal med strelce, v 56. minuti so gostje povedli. Najprej je streljal Karlo Težak, Rozman je njegov strel nekako še odbil, potem pa je nekoliko nespretno posredoval pri strelu Smrekarja, ki je zadel za vodstvo Zavrča.

Zavrčani kljub vodstvu niso popuščali, v 79. minuti so vodili že z 2:0. Iz kota je podal Kelenc, v kazenskem prostoru je najvišje skočil Toni Datkovič in z glavo premagal Rozmana. Velenjčani so se nato le podali v dir za izenačenjem, a svojih akcij niso znali kronati z zadetkom priključka. Čeprav je glavni sodnik Rade Obrenovič tekmo zaradi prekinitev podaljšal kar za sedem minut, se rezultat na semaforju ni spremenil in gostje so vknjižili nove tri prvenstvene točke.