32. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru |  06.05.2015 ob 18.00

Rudar Velenje

2 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Kordež Grega (2. pomoč) , Friš Tadej (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Mežnar Tadej (6. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 600

Rudar zagrenil življenje zmajčkov

Rudar - Olimpija 2:0 (0:0)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 550, sodniki: Vinčić (Maribor), Benc (Rače) in Kordež (Ljubljana).
* Strelec: 1:0 Firer (48.), 2:0 Firer (78.).
* Rudar: Rozman, Kašnik (od 67. Đinić), Knezović, Dedič (od 30. Jahić), Krefl, Trifković, Stjepanović, Radujko, Jelić (od 90. Kocić), M. Babić, Firer.
* Olimpija: Brljak, Mitrović, Bajrić, Baskera (od 55. Golubar), Lazevski, Matić, Kapun, Vukćević (od 80. S. Babić), Fink, Šporar, Rodić (od 60. Ivančić).
* Rumeni kartoni: Kašnik, Krefl, Jahić, Radujko, Babić; Vukčević.

Velenjčani so nadaljevali odlično serijo pred domačimi gledalci, kjer ne poznajo poraza že enajst zaporednih tekem, osmič pa so zaključili brez prejetega zadetka. Knapi so zadnjič na svojem stadionu ob jezeru premoč tekmecem priznali 24. septembra 2014, ko je Maribor slavil z 2:0.

Rudar je tokrat igral brez enega ključnih igralcev Denisa Klinarja, ki bo zaradi kazni počival kar štiri srečanja, Olimpija pa je nastopila brez Ezekiela Hentyja, Antonia Delamee Mlinarja in Mihe Zajca.

Olimpija tako izgublja boj za prva tri mesta, štiri kroge pred koncem za Domžalami zaostaja za štiri, za Celjani za šest, za Mariborčani pa 14 točk.

Olimpija je v 12. minuti prvič streljala v okvir vrat, ko je poskus z glavo Kenana Bajrića vratar Matjaž Rozman z roko izbil v kot. Dvanajst minut pozneje so imeli domači po prekršku Bajrića lepo priložnost, Mario Babić je poskusil z leve strani, žoga pa je za nekaj centimetrov zgrešila cilj.

V 28. minuti je po lepi akciji gostov Marko Vukčević podal žogo v kazenski prostor, kjer pa do nje ob dveh branilcih ni prišel Aleksander Rodić. Predzadnja minuta prvega dela je postregla z natančno podajo Celjana Roka Baskere, po kateri je z leve strani kazenskega prostora neovirano streljal Andraž Šporar, a povsem zgrešil žogo, do katere je pritekel Vukčević in jo z močnim strelom poslal prek vrat.

V precej bolj živahnem drugem delu je bilo veliko akcij in strelov na vrata obeh moštev, po žogo v mrežo pa je moral dvakrat vratar gostov Darko Brljak. Prvi gol je padel v 48. minuti, ko je Senad Jahić podal v kazenski prostor, Dalibor Radujko je žogo prepustil Ivanu Firerju, ki je z izjemnim strelom premagal Brljaka.

Po podaji Dragana Jelića je trideset minut pozneje z diagonalnim strelom svoj drugi zadetek dosegel Firer. Le minuto pred tem je Vukčević za nekaj centimetrov zgrešil gol. V četrtem medsebojnem srečanju v sezoni so Velenjčani prvič zmagali, enkrat so zmago slavili zmaji, dvakrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.

Rudar bo v 33. krogu v soboto gostoval v Novem mestu, Olimpija pa v Novi Gorici.