33. krog |  Nova Gorica, Športni park |  09.05.2015 ob 17.00

Gorica

1 : 2

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Anželj Borut (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Smej Simon (4. sodnik) , Bukovec Miran (5. sodnik) , Habjanič Sašo (6. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Športnega parka, kjer bomo spremljali novogoriško – ljubljanski dvoboj. #GOvOL
0'
  Gorica v boju za obstanek v ligi, Olimpija za nastop v Evropi, obe ekipi trenutno zaostajata za načrti.
0'
  Gorica je na 9. mestu, ima 7 zmag, 7 remijev in 18 porazov ter gol razliko 30:43. GOvOL
0'
  Olimpija je na 4. mestu z bilanco: 15 zmag, 10 remijev in 7 porazov in z gol razliko 50:26. #GOvOL
0'
  Tudi na lestvici domačih tekem je Gorica na 9. mestu (5-4-7, gol razlika 20:18), Olimpija je na lestvici gostovanj na 4. mestu (6-6-4, gol razlika 22:15).
0'
  Ekipi bosta odigrali 24. medsebojno tekmo. Gorica ima 5 zmag, Olimpija 9, z remijem se je končalo 9 tekem. Gol razlika je 28:36.
0'
  V Športnem parku 2 zmagi Gorice, 4 remiji in 5 zmag Olimpije, gol razlika 14:18 #GOvOL
0'
  Ekipama je skupno to, da sta v letošnjem pokalnem tekmovanju na prvi četrfinalni tekmi priigrali prednost (Olimpija proti Domžalam, Gorica proti Kopru), na povratnih pa nato izpadli iz nadaljnjega tekmovanja.
0'
  Zadnji dve medsebojni tekmi je dobila Olimpija z 0:3 in 3:1, prva letošnja tekma v Stožicah se je končala z 0:0.
0'
  Gorica je Olimpijo zadnjič premagala 13. maja lani v Stožicah z 0:2 (Coda 2x).
0'
  V domačem Športnem parku je Gorica nazadnje premagala Olimpijo avgusta 2013 s 4:1. (Lapadula, Vetrih, Coda, Bazzoffia; Omladič).
0'
  Gorica je osmo mesto po 11. krogu izgubila že drugič, Olimpija je od 20. kroga ves čas na četrtem mestu.
0'
  Gorica za Krko na 8. mestu zaostaja 3 točke, Olimpija 4 točke za tretjimi Domžalami. #GOvOL
0'
  Ekipi sta brez kaznovanih igralcev. V Olimpijo se vračata Delamea-Mlinar in nekdanji Goričan Henty.
0'
  Luka Majcen je s sedmimi zadetki prvi strelec Gorice, Andraž Šporar jih je pri Olimpiji dosegel 11 in je četrti strelec lige.
0'
  Olimpija: Brljak, ŽInko, Matič, Šporar, Fink, Lazevski, Kapun, Bajrić, Golubar, Mitrović, Henty. #GOvOL
0'
  Gorica: Sorčan, Boccaccini, Vetrih, Širok, Žigon, Eleke, Napoli, Pasqualini, Martinović, Johnson, Slivka. #GOvOL
0'
  Glavni sodnik bo Bojan Mertik iz Odranec, ki bo sodil svojo dvanajsto prvoligaško tekmo letos, skupno 54. Na vseh nivojih bo to njegova 75. tekma.
0'
  Ekipi prihajata na četrto letošnjo medsebojno tekmo po porazih v preteklem krogu: Gorica je z 1:0 izgubila pri Radomljah, Olimpija z 2:0 v Velenju).
0'
  Gorico bo vodil četrti letošnji trener: po Apolloniju, Kavčiču in Beggiju je na klopi spet Srebrnič. #GOvOL
0'
  Skupaj s pokalnimi in evropskimi tekmami bo Gorica odigrala 38. letošnjo tekmo, Olimpija 35.
0'
  Na goriškem je sončno s temperaturo 28º. #GOvOL
1'
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Utrpel ga je Luka Žinko.
2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
4'
  Olimpija ima udarec iz kota.
4'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
7'
  Henty s prostega strela in z odboja od žiivega zidu v naročje Sorčana.
8'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
10'
  Po sončnem popoldnevu je začelo v Novi Gorici rahlo deževati. #GOvOL
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Dejan Žigon.
11'
  Kenan Bajrič je dobil rumeni karton.
12'
  Streljal je Dino Martinovič, a mimo vrat.
12'
  Martinovič s prostega strela visoko preko gola.
13'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
17'
  Šporar je v dvoboju z Boccaccinijem in Napolijem priboril žogo in streljal v naročje Sorčanna.
18'
  GOOOL! Zadel je Ezekiel Isoken Henty!
19'
  Po strelu Golubarja je Sorčan žogo kratko odbil, priteekel je Henty in jo poslal v gol. 0:1. #GOvOL
21'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
22'
  Ob rumenem kartonu za Široka je sodnik Mertik s klopi odstranil Srebrničevega pomočnika Komaca. #GOvOL
22'
  Dino Martinovič je dobil rumeni karton zaradi simulrranja.
23'
  Gorica ima udarec iz kota.
24'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Matija Širok.
26'
  Streljal je Marshal Mfon Johnson, a mimo vrat.
27'
  Johnson z okrog 18 metrov z nizkim strelom za pol metra mimo gola. #GOvOL
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
28'
  GOOOL! Zadel je Dejan Žigon!
30'
  Johnson - Eleke, nato Žigon v prazen prostor ter z osmih metrov silovit strel za 1:1. #GOvOL
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Dino Martinovič.
32'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
33'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Lazevski. Utrpel ga je Matija Širok.
35'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Nabil Taider.
37'
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Andraž Šporar.
40'
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matteo Boccaccini. Utrpel ga je Aleksandar Lazevski.
42'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Nabil Taider.
43'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Luka Žinko.
45'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Golubar. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matteo Boccaccini.
45'
  Po prostem strelu Boccaccini z glavo v naročje Brljaka.
45+1'
  1 min. sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Enakovredna igra v 1. polčasu.
45+2'
  Olimpija bo menjala.
46'
46'
  Menjava: iz igre Josip Golubar, v igro Marko Vukčevič.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nabil Taider. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
48'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
49'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
51'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
52'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Dejan Žigon.
52'
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
54'
  Po globinski podaji Johnsona je z močnim strelom z osmih metrov Eleke zadel prečnik. #GOvOL
55'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
56'
  Po nizki povratni podaji Paqualinija, je Žigon slabo zadel žogo in streljal mimo gola.
56'
  Menjava: iz igre Darijan Matič, v igro Rok Baskera.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
57'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Simone Napoli.
58'
  Streljal je Rok Baskera, a mimo vrat.
59'
60'
60'
  Ezekiel Isoken Henty je dobil rumeni karton.
65'
  Menjava: iz igre Dino Martinovič, v igro Sandi Arčon.
67'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Aleksandar Rodič.
70'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Simone Napoli.
72'
  Streljal je Sandi Arčon, a mimo vrat.
74'
  Menjava: iz igre Blessing Chibuike Eleke, v igro Luka Majcen.
74'
  Eleke je zapustil igro zaradi poškodbe.
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
76'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Lazevski. Utrpel ga je Luka Majcen.
80'
  Streljal je Nabil Taider, a mimo vrat.
80'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Matija Širok.
81'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
81'
82'
  Izjemna podaja Majcna po preigravanju, nazadnje je Žigon z 12 - ih metrov streljal mimo gola. #GOvOL
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Vukčevič.
83'
84'
  GOOOL! Zadel je Marko Vukčevič!
85'
  Po kotu in povratni podaji Rodiča, je Vukčevič žogo tik pred golovo črto preusmeril v prazno mrežo. #GOvOL
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
87'
88'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
89'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Baskera. Utrpel ga je Matija Širok.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matteo Boccaccini. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
90'
  Matteo Boccaccini je dobil rumeni karton.
90+1'
90+1'
  3 min. sodniškega dodatka.