4. krog |  Celje, Arena Petrol |  07.08.2015 ob 18.30

2 : 3

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Friš Tadej (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Klančnik Tomaž (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Celja.
0'
  Začenja se 4. krog Prve lige Telekom Slovenije, na Areni Petrol bosta nasprotnika Celje in Gorica #CELGOR
0'
  Slab start Celjanov je botroval k temu, da so grofje trenutno šele na osmem mestu. Največ težav jim predstavlja realizacija v napadu, na treh prvenstvenih tekmah so mrežo nasprotnika zatresli dvakrat, vse zadetke je dosegel Ivan Firer.
0'
  Na drugi strani se je Gorica dobro odzvala po prvem porazu in zabeležila dve zmagi ter tako marsikoga presenetila na trenutno tretjem mestu.
0'
  GORICA:Sorčan;Celcer,Širok,Burgič,Arčon,Kolenc,Eleke,Kavčič,Džuzdanovič,Jogan,Martinovič #CELGOR
0'
  CELJE:Hosman;Klemenčič M.,Vrhovec,Klemenčič T.,Firer,Miškič,De Sousa,Sunny,Travner,Soria,Klapan #CELGOR
0'
  Ekipi sta letošnjo sezono začeli povsem v nasprotju s pričakovanji. Goričani, ki se zadnja leta ubadajo s številnimi težavami, so v prvih dveh krogih zabeležili dve zmagi, medtem ko so Celjani zbrali vsega dve točki.
0'
  Gorica je v prvem krogu sicer pričakovano izgubila v Stožicah proti Olimpiji, vendar je nato zabeležila zmagi nad Rudarjem in Krko. Tudi Celjani so svoj edini poraz doživeli v prvem krogu, ko jih je v Krškem premagal novinec med prvoligaško druščino. Grofje so si dve točki nato izborili z remijema proti Krki in Kopru.
0'
  Obe ekipi sta doživeli kar nekaj sprememb. Odšlo je nekaj igralcev, prav tako obe ekipi želita do konca prestopnega roka še okrepiti svoj kader. Zadnja okrepitvi sta Miha Gregorič (Gorica) in De Sousa (Celje). Medtem ko je Miha Gregorič, ki se je v Gorico preselil iz Kopra, danes na klopi, pa celjska okrepitev Portugalec Esteves De Sopusa Erico Henrique začenja v začetni enajsterici.
0'
  Kljub temu da na travnato zelenico počasi pada senca, je v Celju še vedno vročih 32 °C.
0'
  Obe ekipi sta prišli na igrišče.
0'
  Pozdrav obeh ekip in vse je pripravljeno za začetek tekme.
0'
  Prvi bodo s sredine igrišča začeli Celjani.
1'
1'
  Prvi napad na tekmi in izgubljena žoga novinca De Souse.
2'
  Po predolgi podaji Goričanov, žoga prvič v rokah domačega vratarja Sorčana.
3'
  Martinovič je podal z desne strani, žogo je ujel vratar Sorčan.
4'
  V uvodu srečanja aktivni De Sousa je poizkušal s podajo z leve strani, toda gostje so uspeli izbiti žogo v avt.
4'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Džuzdanovič.
5'
  GOOOL! Zadel je Esteves De Sousa Erico Henriqu!
7'
  De Sousa je prejel žogo na robu kazenskega prostora, potegnil v desno in s strelom po tleh ugnalnemočnega Hosmana. #CELGOR
8'
  Izjemno živahni novinec De Sousa je za debitantski zadetek potreboval natančno 279 sekund. #CELGOR
8'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
9'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
10'
  Prosti strel za Celje po katerem je goriški vratar skočil v prazno, je s strelom čez gol v nadaljevanju akcijo zaključil Sunny.
10'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Dino Martinovič.
12'
  Oglasila se je tudi goriška navijaška skupina, ki je v Celje prišla vzpodbujat svoje ljubljence.
13'
  Firer je podal v globino za Sunnya, vendar je bila to premočna podaja.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
16'
  Gorica ima prosti strel. Jure Travner je igral z roko.
16'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miran Burgič.
17'
  Streljal je Dino Martinovič, a mimo vrat.
18'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Miran Burgič.
19'
  GOOOL! Zadel je Blessing Chibuike Eleke!
20'
  Širok je prodrl po desni strani in podal do Elekeja, ki je v padcu žogo dvignil čez vratarja Hosmana. #CELGOR
21'
21'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Esteves De Sousa Erico Henriqu.
21'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
23'
  Goričani tudi po izenačenju še naprej vršijo hud pritisk proti celjskim vratom. #CELGOR
24'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Esteves De Sousa Erico Henriqu. Utrpel ga je Matija Širok.
24'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
28'
  Celjani so spet vzpostavili ravnotežje na igrišču in zdaj poizkušajo z napadi za drugi gol.
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
29'
  Prosti strel za Celje. Razdalja je 35 metrov.
29'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
31'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Danijel Miškič.
31'
  Vrhovec podaja v kazenski prostor z leve strani...
31'
  ...Goričani izbijajo žogo stran od svojega gola.
32'
33'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sunny Ogbemudia Omoregie.
34'
  Lepa podaja z desne ter nevaren strel Sunnya z glavo in odlično posredovanje Sorčana.
36'
  Podajo De Souse z leve strani je goriški vratar Sorčan ujel.
37'
  Še ena kombinatorna akcija Celjanov. Na koncu je Firer slabo sprejel žogo in priložnost je splavala po vodi.
38'
  Esteves De Sousa Erico Henriqu v prepovedanem položaju.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Džuzdanovič in zadel vratnico. #CELGOR
41'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Klemenčič. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
41'
  Marko Klemenčič je dobil rumeni karton.
42'
  Še en strel Goričanov. Strel Džuzdanoviča je blokiral Travner.
42'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Miran Burgič.
43'
  Streljal je Amel Džuzdanovič, a mimo vrat.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Sunny Ogbemudia Omoregie.
45'
  Prosti strel za Celje s 25-ih metrov.
45'
  Pripravljen je Vrhovec...
45'
45+1'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+2'
46'
46'
  Menjava: iz igre Jure Travner, v igro Tadej Vidmajer.
46'
  Predložek Arčona z desne, toda Sorčan je izboksal žogo.
47'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Tine Kavčič.
47'
48'
  Nekaj razburjenja na domači klopi in opomin za domačega trenerja.
48'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
49'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Marko Klemenčič.
49'
  Prosti strel z desne strani za Celje. Podajalec je Vrhovec...
50'
  ...toda Goričani so izbili žogo.
51'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Matija Širok.
52'
  Globinska podaja za Firerja na levi strani...
52'
  ...podaja Firerja v kazenski prostor...
52'
  ...žogo lovi vratar Sorčan.
53'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Marko Klemenčič.
53'
  Blessing Chibuike Eleke je dobil rumeni karton.
56'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Danijel Miškič.
57'
  Celjani še naprej oblegajo goriška vrata. Nov prosti strel. Tokrat bo poizkušal Firer...
57'
  ...zadel je enega izmed Goričanov in še enkrat prišel do žoge. Toda nato slabo podal.
57'
58'
  Predložek Martinoviča in žogo zanesljivo lovi Hosman.
59'
  Menjava: iz igre Sunny Ogbemudia Omoregie, v igro Karlo Težak.
59'
  Streljal je Matija Širok, a mimo vrat.
60'
  Gorica ima udarec iz kota.
60'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
62'
  Eleke je stekel proti celjskim vraton in nevarno streljal iz neposredne bližine, toda odlična reakcija vratarja Hosmana.
62'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Esteves De Sousa Erico Henriqu.
63'
  Danijel Miškič v prepovedanem položaju.
65'
  Celje ima udarec iz kota.
66'
  Podaja Vrhovec...
66'
  Streljal je Ramon Soria Alonso, a mimo vrat.
67'
  Tudi v drugem polčasu je glavni sodnik Slavko Vinčič obema ekipama privoščil minuto za osvežitev.
69'
  GOOOL! Zadel je Amel Džuzdanovič!
70'
  Nezbranost celjske obrambe je izkoristil Džuzdanovič, ki je s strelom po tleh zadel daljši vratarjev kot. #CELGOR
73'
  Menjava: iz igre Danijel Miškič, v igro Nino Pungaršek.
74'
Avtogol
  GOOOL! Alen Jogan je zatresel lastno mrežo!
75'
  Vrhovec je poslal predložek z leve, Jogan pa je žogo nesrečno preusmeril v lastno mrežo. #CELGOR
77'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Karlo Težak.
77'
  Sandi Arčon je dobil rumeni karton.
78'
  Pungeršek je poizkušal s preigravanjem. Njegovo podajo je na koncu ujel vratar Sorčan.
78'
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Karlo Težak.
80'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro Marko Nunič.
83'
84'
84'
  Menjava: iz igre Dino Martinovič, v igro Jan Humar.
87'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak. Utrpel ga je Jan Humar.
88'
  Strel v okvir vrat! Amel Džuzdanovič je zadel prečko. #CELGOR
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
90+1'
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jan Humar.
90+2'
  GOOOL! Zadel je Marko Nunič!
90+3'
  Huda napaka celjskega vratarja, ki je stekel z vrat in zgrešil žogo, Nunič pa jo je s slabim strelom spravil v gol. #CELGOR
90+4'
  Marko Nunič je dobil rumeni karton.
90+4'
90+4'
  Izjemno razburljiva, živahna ter odprta tekma z obeh strani. Na koncu je odločila huda napak domačega vratarja Ivana Hosmana, ki je v sodnikovem podaljšku stekel iz svojih vrat in zgrešil žogo. Goriški junak je postal rezervist Marko Nunič. Tretja zmaga Gorice za trenutno prvo mesto na lestvici.