17. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  07.11.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

1 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Klančnik Tomaž (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Bezjak Dušan
Št. gledalcev: 1500

Olimpija še naprej zmaguje na gostovanjih

Rudar Velenje - Olimpija 1:3 (1:2)

* Mestni stadion ob jezeru, gledalcev 1650, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Ul (Maribor), Friš (Sladki Vrh).
* Strelci: 0:1 Šporar (12.), 1:1 Eterović (20.), 1:2 Šporar (41.), 1:3 Ontivero (46.).
* Rudar Velenje: Radan, Jahić, Džinić, Kašnik, Kocić, S. Babić, M. Babić (od 76. Grbić), Bolha (od 54. Črnčič), Tolimir (od 74. Prašnikar), Eterović, Trifković.
* Olimpija: Brljak, Fink, Klinar, Kelhar, Mitrović, Kapun, Alves, Zajc, Mimoun (od 83. Bajrić), Šporar (od 89. Mariotto), Ontivero (od 73. Djermanović).
* Rumeni kartoni: Kašnik, Džinić, Črnčič; Brljak, Mimoun.

V prejšnjem krogu so Velenjčani doživeli pravo katastrofo v mariborskem Ljudskem vrtu, saj so izgubili z 1:7, medtem ko so nogometaši Olimpije s štirimi goli Andraža Šporarja v gosteh visoko premagali Celjane. Ljubljančani so rudarje v Stožicah premagali s 5:0, v vlogi favoritov so bili tudi na mestnem stadionu ob jezeru. Vodilna ekipa državnega prvenstva je svojo vlogo opravičila in v gosteh še naprej ostaja neporažena, Velenjčani pa so po tretjem krogu, ko so 1. avgusta izgubili z Zavrčem 1:3, drugič letos na domačem igrišču ostali praznih rok.

Gledalci na prvi gol niso čakali prav dolgo. Podajo z leve strani je v 12. minuti izkoristil Andraž Šporar, ki je naprej z glavo zadel okvir vrat, odbito žogo pa je nato z nogo spravil v mrežo. Nekaj minut pozneje je proti vratom domačih streljal Dejan Kelhar, a se je žoga od domače obrambe odbila v kot, medtem ko je strel Lucasa Elisasa Ontivera končal mimo vrat. V 21. minuti so se veselili domači navijači. Največ zaslug za izenačenje je imel Damjan Trifković, ki je z desne strani kazenskega prostora gostov lepo podal pred njihova vrata, v skoku je bil najvišji Mate Eterović in premagal nemočnega Darka Brljaka.

Do konca polčasa so imeli več žogo v nogah ljubljanski nogometaši, vendar so prvo priložnost za vodstvo zapravili Velenjčani, ko je po strelu Maria Babića obramba Olimpije žogo izbila izpred svojega gola. Gostje so vratarja Mateja Radana skušali premagati s streli od daleč, po napaki domače obrambe, ki je zaspala ob še enem predložku pred kazenski prostor, pa se je s svojim petnajstim golom v letošnji sezoni spet izkazal Šporar. Tik pred koncem prvega polčasa se je po strelu Dejana Kelharja izkazal Radan.

Drugi polčas se je začel za zeleno-belo na najboljši možni način. Šporar je z Ontivero odigral dvojno podajo, Argentincu pa v nadaljevanju akcije ni bilo težko premagati domačega vratarja. Le dve minuti pozneje se je po Eterovićevem strelu z glavo izkazal Brljak, ki je dobro posredoval tudi po strelu Maria Babića. Velenjčani so bili še naprej nevarnejši, trener domačih Jernej Javornik pa je v končnici tekme v igro poslal Luko Prašnikarja in Denisa Grbiča, vendar se izid tekme ni več spremenil. Tudi po zaslugi Brljaka, ki je bil vedno na pravem mestu.

Olimpija bo 21. novembra v Stožicah igrala zaostalo tekmo 15. kroga z Mariborom, v 18. krogu, 25. novembra bodo gostili Krko, Rudar pa bo 22. novembra igral v Celju.