18. krog |  Celje, Arena Petrol |  22.11.2015 ob 17.30  | Prenos: Kanal A

1 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Kovačič Andraž (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Glažar Roman (6. sodnik)
5 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav ljubiteljem nogometa iz Celja, kjer se bosta v 18. krogu srečala Celje in Rudar. #CELRUD
0'
  To bo drugi letošnji lokalni derbi, prvi na Areni Petrol v Celju. Prva letošnja tekma se je v 9. krogu v Velenju končala z zmago Rudarja 4:0. #CELRUD
0'
  Gostje iz Velenja v Celje prihajajo kot šesta ekipa Prve lige z 18 osvojenimi točkami. Domači pa danes upajo na skok z dna lestvice, saj so po odigranih 17. krogih na zadnjem mestu z osvojenimi 12 točkami, dvema manj od Krškega, ki včeraj zaradi vremenskih razmer ni odigralo svoje tekme 18. kroga proti Domžalam.
0'
  Celjani so v prejšnjem krogu igrali neodločeno 2:2 z Domžalami, potem ko so, podobno kot že nekajkrat v tej sezoni, v teku tekme povedli, a so Domžalčani povsem ob koncu srečanja uspeli izenačiti. Na drugi strani so Velenjčani gostili vodilno Olimpijo in, podobno kot Celjani krog pred tem, doma izgubili z 1:3.
0'
  Celje je v letošnji sezoni uspelo premagati le nogometaše Zavrča, in to dvakrat, danes bodo iskali prvo zmago proti drugemu nasprotniku. Tudi trener Iztok Kapušin bo iskal svojo drugo zmago na klopi Celja v Prvi ligi, celotna ekipa pa maščevanje za visok poraz na prvem lokalnem derbiju. Na drugi strani se Rudar želi pobrati po dveh zaporednih porazih, proti Mariboru s 7:1 in že omenjenem proti Olimpiji z 1:3.
0'
  Zadnja domača zmaga Celjanov sega v 6. krog, ko so na Areni Petrol premagali Zavrč z 2:1. Zadnja gostujoča zmaga gostov pa še nekoliko bolj nazaj, v 4. krog, ko so v Domžalah zmagali z 0:2.
0'
  Domači so na svojem stadionu v letošnji sezoni dosegli eno zmago in tri neodločene rezultate za skupno 6 osvojenih točk in negativno gol razliko 7:16.
0'
  Gostje pa imajo identičen izkupiček točk na gostovanjih. Zmaga in trije neodločeni rezultati, šest točk, a še za odtenek slabša gol razlika 5:18, pri čemer velja izpostaviti gostujoča poraza proti Mariboru in Olimpiji, ko so na dveh od osmih gostovanj prejeli kar 12 zadetkov, kar skazi njihovo relativno solidno obrambo.
0'
  Celjani so ekipa, ki ima v tem trenutku najslabšo obrambo Prve lige, prejeli so 33 zadetkov, hkrati pa tudi le deveti napad lige z doseženimi 12 zadetki. To negativno razliko bodo varovanci trenerja Kapušina danes gotovo poskušali čimbolj znižati, ob tem pa vknjižiti pomembne točke za dvig z dna lestvice.
0'
  Šesto mesto Velenjčanov na lestvici potrjuje tudi njihova statistika. Imajo sedmi napad lige, ki je dosegel 16 zadetkov in šesto obrambo lige, ki je prejela 23 zadetkov. Načeloma je Rudar ekipa, ki prejema malo zadetkov, vendar, kot že rečeno njihovo statistiko močno kvarijo visok poraz proti Mariboru in oba poraza proti Olimpiji.
0'
  Najboljši strelec domačih v dosedanjem teku sezone je Marko Pajač, ki je v zadnjih krogih stopil v ospredje v ekipi Celjanov. V Prvi ligi je zadel trikrat.
0'
  Pri gostih je najučinkovitejši igralec Luka Prašnikar, ki je zadel štirikrat.
0'
  Velenjčane je med tednom okrepil mladi avstrijski branilec Erman Bevab, ki pa ga danes še ni v kadru za tekmo.
0'
  V ekipah danes ni kaznovanih igralcev. Bodo pa pri Celjanih zaradi poškodb danes manjkali Valon Ahmedi, Danijel Miškič in Marko Krajcer, pri Rudarju pa v primerjavi s tekmo proti Olimpiji danes manjka Senad Jahič, Klemna Bolho pa bo v začetni enajsterici zamenjal Leon Črnčič.
0'
  Pa poglejmo obe začetni enajsterici...
0'
  Celje: Kotnik, Kous, Vrhovec, Klemenčič, Firer, Travner, Pajač, Spremo, Đurković, Soria, Vidmajer. #CELRUD
0'
  Rudar: Radan, Kašnik, Trifković, Črnčič, S. Babić, Tolimir, Ihbeisheh, Džinić, Eterović, M. Babić, Žitko. #CELRUD
0'
  Tekmo bo sodil Matej Jug iz Tolmina. #CELRUD
0'
  Igralci obeh ekip so že na zelenici Arene Petrol.
0'
  S sredine bo prvi začel Rudar.
1'
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
2'
  Damjan Trifkovič v prepovedanem položaju.
4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Pajač. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
6'
  Prvi strel v okvir vrat! Poskusil je Tilen Klemenčič, vratar Radan je dobro posredoval.
7'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ramon Soria Alonso. Utrpel ga je Mate Eterovič.
8'
  Lep protinapad Celja je zaključil Marko Pajač, a je obramba Rudarja odlično blokirala njegov strel, tako da na koncu ni bilo nevarnosti za vrata gostov.
10'
  Zaenkrat dinamičen začetek tekme.
10'
  Rudar ima udarec iz kota.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič, a brez prave nevarnosti za Kotnika.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec, Radan je odlično posredoval.
11'
  Celje ima udarec iz kota.
13'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
14'
  Celjani poskušajo s hitrimi žogami za hrbet obrambe Rudarja, a so zaenkrat pri tem še neuspešni.
14'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
14'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ramon Soria Alonso. Utrpel ga je Stjepan Babič.
15'
16'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
17'
  Z glavama sta trčila Vrhovec in Soria, slednji je za trenutek obležal na zelenici, a videti je, da bo lahko nadaljeval.
17'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
19'
  Lepa podaja za hrbet obrambe Rudarja, a Radan je stekel iz vrat in odlično posredoval.
19'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
20'
  Streljal je Marko Pajač, a mimo vrat.
21'
  Igra z roko Davida Kašnika, prosti strel za Celje.
22'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Ivan Firer.
22'
23'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Milan Spremo.
24'
  Po lepi podaji Pajača in podaljšanju podaje Firerja je bil Soria le za las prekratek, da bi žogo potisnil v mrežo Rudarja.
25'
  Prekršek je utrpel Nikola Tolimir .
25'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
26'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Žiga Kous.
26'
27'
  Tadej Vidmajer je dobil rumeni karton.
27'
  Lepa priložnost sedaj za Rudar, da iz prostega strela ogrozi gol Celja.
27'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
29'
30'
  Lepo akcijo Đurkovića in Firerja je s strelom zaključil Milan Spremo, a strel je bil premalo močan, da bi resneje ogrozil Radana.
31'
33'
  Prekršek je utrpel Marko Pajač .
33'
  GOOOL! Zadel je Tilen Klemenčič! Po podaji Pajača je Klemenčič z natančnim strelom premagal Radana. #CELRUD
37'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
37'
39'
  Po lepi podaji Trifkovića Eterović ni prišel do strela tik pred vrati Kotnika.
40'
  Samostojno akcijo je s strelom zaključil Enis Đurkovič, a žoga je zletela mimo vrat.
41'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Matic Žitko.
42'
  Rudar je v zadnjih minutah zaigral nekoliko bolj odločno, a brez pravih zaključkov.
43'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
45+1'
45+1'
  Celje je v prvem polčasu bilo boljši nasprotnik, predvsem pa so bili bolj konkretni v svojih zaključkih akcij, saj so sprožili precej več nevarnih strelov proti vratom Radana. Rudar bo moral v drugem polčasu zaigrati bolj odločno v napadu. Ob zaključku prvega polčasa so že zaigrali nekoliko bolj napadalno in podobno bodo morali za uspeh v Celju narediti tudi v drugem polčasu.
45+1'
  Za Tilna Klemenčiča, ki danes igra na zanj ne najbolj običajnem položaju v zvezni vrsti je to prvi letošnji zadetek v Prvi ligi, skupno pa drugi v Prvi ligi.
45+1'
  S sredine bodo v drugem polčasu začeli Celjani.
46'
46'
  Drugi polčas se je začel brez sprememb v enajstericah.
48'
  Rudar je bolje odprl drugi polčas, a še brez priložnosti.
49'
49'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je David Kašnik.
51'
  Ivan Firer je dobil rumeni karton.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič, Kotnik pa je odlično posredoval. Črnčič je po odbiti žogi streljal še enkrat, a precej mimo vrat.
53'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
54'
55'
57'
  Lep poskus globinske podaje Pajača proti Đurkoviću je znova prestregel Radan.
58'
  Prekršek je utrpel Ivan Firer .
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Leon Črnčič.
59'
60'
  Nikola Tolimir je zaradi ugovorov sodniku Jugu dobil rumeni karton.
60'
  Strel v okvir vrat! Lepo je poskusil Enis Đurkovič, a zadel le prečko vrat Rudarja.
61'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Utrpel ga je Stjepan Babič.
61'
  Žiga Kous je dobil rumeni karton.
63'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Leon Črnčič.
63'
  S prostega strela je lepo streljal Mario Babič, a mimo vrat.
64'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
65'
  Menjava: iz igre Jaka Ihbeisheh, v igro Milan Kocič.
66'
68'
  Rudar je v zadnjih minutah nekoliko močneje pritisnil proti vratom, a še vedno brez pravega zaključka.
68'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Luka Prašnikar.
69'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Prašnikar. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
70'
  Domiselne akcije po prostem strelu Vrhovca Celjani niso uspeli bolje zaključiti.
71'
  Milan Spremo je zaradi ugovora sodniku Jugu dobil rumeni karton.
72'
72'
73'
  Igralci Rudarja so zahtevali prekršek nad Žitkom za enajstmetrovko, a sodnik Jug jih ni uslišal.
74'
  Menjava: iz igre Enis Đurkovič, v igro Abd Al-Rahman Osman Ali.
75'
  Po lepem prodoru in podaji Pajača je streljal Abd Al-Rahman Osman Ali, a mimo vrat.
75'
  Prekršek je utrpel Stjepan Babič .
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič, a premalo močno za Kotnika.
78'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Milan Spremo.
79'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Abd Al-Rahman Osman Ali.
79'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Spremo, vratar Radan pa se je izkazal.
80'
81'
  Prašnikar ni uspel ustreliti z glavo proti vratom Kotnika.
82'
  Firer je s slabo podajo zapravil obetaven protinapad Celja.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
83'
83'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Marko Pajač.
84'
  Stjepan Babič je dobil rumeni karton.
84'
  Marko Pajač je zaradi ugovarjanja dobil rumeni karton.
84'
87'
  Menjava: iz igre Matic Žitko, v igro Damir Grgič.
88'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Grgič. Utrpel ga je Jure Travner.
90'
  Celjani imajo v protinapadih veliko prostora, a ga ne uspejo izkoristiti. V zaključkih tekem so letos že doživeli nekaj neprijetnih trenutkov, gol v mreži Rudarja bi jim zagotovo olajšal situacijo.
90+1'
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Menjava: iz igre Milan Spremo, v igro Erico Henrique Esteves De Sousa.
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič.
90+4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Abd Al-Rahman Osman Ali. Utrpel ga je David Kašnik.
90+4'
90+4'
  Z zmago se je Celje na lestvici Prve lige zavihtelo pred Krško. #CELRUD
90+4'
  Rudar pa je s porazom in včerajšnjo zmago Kopra nad Zavrčem padel na sedmo mesto. #CELRUD