21. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  06.12.2015 ob 13.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Krka

1 : 0

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 300

Pred tekmo: Krka - Gorica

Prva liga Telekom Slovenije, 21. krog

6.12.2015 ob 13:00 KRKA - GORICA

Stadion: Portoval, kapaciteta: 500 sedežev (povprečen obisk: 472 gledalcev)

- odrasli: 8 evrov (predprodaja 6 evrov)
- ženske, upokojenci: 5 evrov (predprodaja 4 evre)
- dijaki in študentje 5 evrov (predprodaja 3 evre)
- otroci do 14. leta: 1 evro

KRKA:

Prepoved nastopa: Miodrag Mitrović

Andrej Kastrevec je po porazu s Celjem potožil, da je gostovanje na zelenici Arene Petrol za Krko postalo že pravo prekletstvo. Novomeščani so v Areni Petrol gostovali še šestič in znova ostali brez zmage. Če so Dolenjci v prvem letošnjem dvoboju v izdihljajih obračuna, po prostem strelu in zadetku Ivana Firerja, ostali brez zmage, so v sredo v drugi minuti sodniškega dodatka ostali brez točke. Tudi remi bi bil za farmacevte dober dosežek, saj bi z neodločenim izidom zadržali tri točke prednosti pred Celjem, ki pa se je z zmago s Krko izenačilo. V novomeškem taboru nimajo časa za objokovanje, saj jih že v nedeljo zgodaj popoldne, ko bodo znova pogrešali prvega vratarja Miodraga Mitrovića, čaka nova zahtevna naloga. V goste prihajajo Novogoričani, ki so po vmesni krizi znova našli pot do dobrih rezultatov, kar pa bi težko trdili za Novomeščani, ki so kljub nekaj spodbudnim predstavam v zadnjih petih krogih osvojili le dve točki.

Filip Dangubić je dobro predstavo prikazal že v Velenju, ko je v uvodu drugega polčasa s štirimi poskusi pošteno namučil velenjsko obrambo in vratarja Mateja Radana. Posojeni nogometaš Rijeke je bil med vidnejšimi nogometaši Krke tudi v sredo, ko je imel v drugem polčasu eno lepših priložnosti, a se pred golom Celja ni najbolje znašel. Glede na videno, bodo morali nanj pozorno paziti tudi novogoriški branilci.

Tekma na novomeškem Portovalu bo imela kljub zgodnjemu začetku poseben pečat. Dolenjci in Primorci bodo imeli to čast, da bodo odigrali jubilejno 5.000. tekmo slovenskega državnega prvenstva, ki letos praznuje 25. obletnico. Prav Gorica je članica prvoligaške druščine že vseh 25 let, Primorci so tako kot Mariborčani in Celjani doslej odigrali že 849 prvoligaških tekem, medtem ko je Krka, ki letos igra peto prvoligaško sezono, za zdaj pri 156 tekmah.

Dani zadetki Krke po položajih po 20. krogu:

GORICA:

Goričane v zaključku jesenskega dela sezone čakata dve gostovanji. Še pred zadnjim dejanjem jeseni in tekmo v Celju, bodo Primorci gostovali v Novem mestu, kjer bodo vrtnice naskakovale še tretjo zaporedno zmago. Z novomeškim Portovalom ima zasedba trenerja Mirana Srebrniča dobre izkušnje, saj je Gorica v dolenjski prestolnici v sedmih tekmah doživela vsega en poraz. Dolenjci so bili boljši zgolj julija 2014, ko so Goričani z zadetkom Sandija Arčona povedli v uvodu drugega polčasa, a so Novomeščani uprizorili preobrat ter z zadetkoma Ihbeisheha in Kramariča prišli do zmage. Gorica se je po podobnem scenariju do zmage dokopala v prvem letošnjem obračunu tokratnih tekmecev. Domači so namreč povedli z zadetkom Fučka, a je za izenačenje še pred odhodom na odmor poskrbel Amel Džuzdanović, v nadaljevanju pa za zmago zadel Matija Širok.

Blessing Eleke je v sredo na seznam klubov, ki jim je v Sloveniji že zabil zadetek, dopisal še sedmi klub. Celju, Zavrču, Domžalam, Kopru, Krki in Mariboru je Nigerijec v sredo dodal še Rudar. Hitronogi napadalec v 36 ligaških tekmah ni zadel le še proti Olimpiji in Krškemu, v zadnjih tednih pa je znova ujel dobro strelsko formo. Na štirih tekmah je dosegel tri zadetke, s sredinim golom v velenjski mreži pa se je tretjeuvrščenemu Tavaresu oddaljil na dva zadetka prednosti.

Da Novomeščane v nedeljo popoldne čaka težka naloga, priča tudi podatek, da je Gorica izmed zadnjih osem medsebojnih tekem dobila kar sedem obračunov. Primorci so brez polnega izkupička ostali zgolj julija 2014, ki smo ga že omenili, v zadnjih osmih medsebojnih obračunih pa se lahko Goričani pohvalijo z gol razliko 14:3.