24. krog |  Celje, Arena Petrol |  05.03.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

0 : 0

Zavrč

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Švarc Dejan (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Celja, kjer se bosta v uvodni tekmi 24. kroga Prve lige pomerila Celje in Zavrč. #CELZAV
0'
  Ta tekma, kakor tudi tekma med Luko Koper in Rudarjem, za ljubitelje slovenskega nogometa pomeni hkrati tudi ogrevanje pred velikim derbijem med Olimpijo in Mariborom, ki bo na sporedu nocoj, ob 20.15.
0'
  Celje in Zavrč se v tej sezoni merita tretjič, obe letošnji tekmi so dobili Celjani. #CELZAV
0'
  Prvo tekmo v Celju z 2:1, drugo pa v Zavrču z 0:1. Zavrč danes išče prvi letošnji uspeh proti Celjanom. #CELZAV
0'
  Ekipi sta v preteklem krogu gostovali. Zavrč je v Novi Gorici remiziral z 2:2, potem, ko v drugem polčasu kljub priložnostim ni uspel vnovčiti številčne prednosti pred nogometaši iz mesta vrtnic, za nameček so v obdobju številčne premoči prejeli izenačujoči zadetek, a vseeno osvojili sploh prve točke v Novi Gorici v Prvi ligi. Za Zavrč je oba zadetka dosegel Veljko Batrović, ki je s šestimi zadetki tudi prvi strelec ekipe Ivice Solomuna.
0'
  Celjani pa so, lahko rečemo presenetljivo, dodatno še zaradi igralca manj, potem ko je bil v drugem polčasu izključen Marko Pajač, v Mariboru premagali državne prvake z 0:1 in na nek način sprožili plaz sprememb, ki je v tem tednu zajel vijoličaste. Za Celjane je v zaključku tekme v Mariboru zadel Milan Spremo.
0'
  Kljub dobri formi Celjanov v zaključku jesenskega dela in uspešnejšem začetku spomladanskega dela je Zavrč na lestvici še vedno bolje uvrščen, so mesto pred Celjani na 5. mestu z 31 točkami in imajo 5 točk prednosti pred Celjani, ki so mesto za njimi.
0'
  Obe ekipi sta v igralskem kadru pozimi doživljali spremembe, več jih je bilo, kot je bilo glede na izkušnje iz preteklosti to mogoče tudi pričakovati, pri Zavrču. Med pomembnejšimi odhodi velja omeniti Muslimovića, Riero, Datkovića, Glavino ter Bajzo. Med pomembnejše okrepitve pa sodijo vratar Marko Ranilović, Timotej Dodlek ter mladi igralci Dean Tišma, Ovbokha Agboyi ter Josip Filipović. Zavrč je v zimskem roku še pomladil že tako mlado ekipo.
0'
  Celjane so v zimskem roku med drugim zapustili Firer, Soria in Ahmedi, pomembnejše okrepitve za četo Iztoka Kapušina pa bodo v drugem delu sezone Rudi Požeg Vancaš, Matej Podlogar, Damir Hadžić, Lovre Čirjak ter Mario Brlečić. Slednji bo danes zaigral tudi proti svojemu bivšemu klubu, za katerega je pred dvema sezonama odigral 21 tekem in dosegel 1 zadetek v Prvi ligi.
0'
  Pri Celjanih danes nimata pravice nastopa Žiga Kous, ki bo izpustil še tretjo tekmo zaradi neposrednega rdečega kartona v 21. krogu proti Luki Koper, ter Marko Pajač zaradi rdečega kartona v zadnjem krogu v Mariboru. Zavrč nima težav s kaznovanimi igralci.
0'
  Odsotnost Pajača se bi domačim na papirju morala poznati, saj je bil hrvaški nogometaš eno ključnih orožij Celjanov pri njihovem vzponu po lestvici Prve lige, kjer so neporaženi že sedem tekem, tudi njihov točkovni zbir jih v tem času postavlja v sam vrh lige, verjetno pa bo letošnji končni rezultat močno pogojen s slabim začetkom, ko so bili lanski podprvaki nekaj časa tudi na dnu lestvice.
0'
  Zavrč je na drugi strani ekipa, ki je v enakem obdobju nekoliko padla v svoji formi, v zadnjih 6 tekmah so brali le 7 točk, kar je bolje le od Rudarja. Vendar pa so Haložani ekipa, v katere sposobnosti ne gre dvomiti, saj so na dober dan sposobni premagati vsakogar, kot pričata tudi njihovi zmagi proti Mariboru in Olimpiji, proti slednji celo v gosteh.
0'
  Poglejmo obe začetni enajsterici...
0'
  Celje: Kotnik; Klemenčič, Krajcer, Hadžić, Čirjak; Vrhovec, Brlečić, Miškić, De Sousa, Spremo; Omoregie. #CELZAV
0'
  Zavrč: Ranilović; Filipović, Rogač, Karamatić, Antić; Pihler, Kokorović, Agboyi, Tišma, Tahiraj; Batrović. #CELZAV
0'
  Pri Celjanih v primerjavi s prejšnjo tekmo danes v začetni enajsterici Omoregie, Spremo in De Sousa namesto Pajača, Požeg Vancaša in Podlogarja. Pri Zavrču v primerjavi s tekmo z Gorico danes namesto Mužeka igra Karamatić.
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Rade Obrenović iz Ljubljane. #CELZAV
0'
  S sredine bodo prvi začeli domači.
1'
1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dean Tišma. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ed Kevin Kokorovič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
4'
  V začetku tekme več pri žogi Celjani.
5'
  Zavrč ima udarec iz kota.
7'
  Zaenkrat še brez strelov proti vratom obeh ekip.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastijan Antič, a strel je bil premalo močan.
10'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Mario Brlečič.
10'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Francesco Tahiraj.
12'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
13'
  Obe ekipi poskušata z igro kratkih podaj, a trenutno še brez konkretnejših poizkusov proti nasprotnikovim vratom.
14'
  Strel v okvir vrat! Po lepi akciji je poskusil Veljko Batrovič, a strel je bil premalo močan, da bi ogrozil Kotnika.
15'
  V teh trenutkih je več pri žogi Zavrč.
16'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ovbokha Agboyi. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
16'
17'
17'
20'
  V zadnjih minutah ima Zavrč nekoliko izrazitejšo pobudo na igrišču.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Dean Tišma.
22'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
23'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Damir Hadžič.
25'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Rogač. Utrpel ga je Mario Brlečič.
25'
  Rogač potrebuje zdravniško pomoč.
25'
  Davor Rogač je dobil rumeni karton.
26'
  Rogač bo lahko nadaljeval z igro.
28'
  Še vedno brez konkretnejših akcij z obeh strani.
29'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Dean Tišma.
30'
  Predložek Antića je brez težav ujel Kotnik.
32'
  Zdravniško pomoč potrebuje Tahiraj.
33'
  Tahiraj bo lahko nadaljeval s srečanjem.
34'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Ovbokha Agboyi.
36'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
37'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Brlečič. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
38'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
38'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Filipovič. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
39'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Davor Rogač.
40'
  Še vedno brez pravih strelov proti obema vratarjema.
42'
  Nesporazum med De Souso in Sunnyem je preprečil obetavno akcijo Celjanov.
43'
  Streljal je Dean Tišma, a mimo vrat.
43'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ed Kevin Kokorovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
45+1'
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45+2'
45+2'
  Prvi polčas ni ponudil nobenih pravih priložnosti za obe ekipi. #CELZAV
45+2'
  Ekipi poskušata igrati lepo, s kratkimi podajami, toda pred kazenskim prostorom se igra ustavi. #CELZAV
45+2'
  Celjani so bolje začeli tekmo, v nadaljevanju pa boljši Zavrč, a brez zaključka. #CELZAV
45+2'
  V drugem polčasu bodo s sredine krenili gostje iz Zavrča.
46'
46'
  Menjava: iz igre Milan Spremo, v igro Rudi Požeg Vancaš.
46'
47'
  Josip Filipovič je dobil rumeni karton.
47'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Brlečič. Utrpel ga je Marko Ranilovič.
48'
  Brlečić potrebuje zdravniško pomoč, a bo lahko nadaljeval s srečanjem.
50'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dean Tišma. Utrpel ga je Mario Brlečič.
51'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
52'
  Streljal je Sebastijan Antič, a preko vrat.
53'
54'
  Zdravniško pomoč potrebuje tudi Miškić, ki je prejel nenameren udarec v obraz v borbi za žogo, a bo tudi on lahko nadaljeval s srečanjem.
58'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Ovbokha Agboyi.
61'
  Lepe akcije Zavrča nista uspela zaključiti Batrović in Tahiraj.
61'
62'
  Celje ima udarec iz kota.
62'
  Streljal je Mario Brlečič, a mimo vrat.
62'
  Menjava: iz igre Josip Filipovič, v igro Nemanja Jakšič.
63'
  Streljal je Veljko Batrovič, a mimo vrat.
64'
  Menjava: iz igre Dean Tišma, v igro Josip Golubar.
65'
69'
  Igra z roko Čirjaka in prosti strel za Zavrč.
70'
  Po podaji Karamatića je z glavo streljal Aleks Pihler, a mimo vrat.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Francesco Tahiraj, odlično je posredoval Kotnik.
71'
72'
  Po podaji s kota je z glavo streljal Aleks Pihler, a mimo vrat.
74'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ovbokha Agboyi. Utrpel ga je Damir Hadžič.
74'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Janez Pišek.
75'
  Z glavo je streljal Mario Brlečič, a mimo vrat.
77'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
80'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Brlečič. Utrpel ga je Josip Golubar.
81'
  Menjava: iz igre Francesco Tahiraj, v igro Lovro Cvek.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Jakšič. Utrpel ga je Lovre Čirjak.
83'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Veljko Batrovič, znova se je izkazal Kotnik.
85'
87'
  Prekršek je utrpel Marko Krajcer .
88'
  Streljal je Lovro Cvek, a mimo vrat.
89'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
90'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
90+1'
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Lovro Cvek.