26. krog |  Celje, Arena Petrol |  19.03.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

1 : 2

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Celja, kjer se bosta v tekmi 26. kroga srečala Celje in Domžale. #CELDOM
0'
  Domači se nahajajo v nizu neporaženosti, ki traja že od 16. kroga, ko so 31. oktobra z 0:4 doma izgubili z Olimpijo. Od takrat so nanizali štiri zmage in pet neodločenih rezultatov, ob gol razliki 9:5. Na njihovih tekmah v tem nizu torej pade relativno malo zadetkov, na kar 6 tekmah pa niso prejeli zadetka, vključno z vsemi tremi tekmami v spomladanskem delu. Kljub pozitivnemu nizu pa se domači še vedno niso povsem odmaknili od borbe za obstanek, saj imajo na 6. mestu pred Krškim, ki je trenutno na 10. mestu, le tri točke naskoka.
0'
  Na drugi strani se Domžale nahajajo na 3. mestu prvenstvene lestvice, kjer pa imajo le točko več od Gorice, ki je na včerajšnjo tekmi igrala neodločeno z Luko Koper. Za drugo uvrščenim Mariborom zaostajajo za 5 točk. V treh spomladanskih krogih so enkrat zmagali, enkrat remizirali ter enkrat izgubili, presenetljivo so kar s 3:1 v 23. krogu izgubili v Novem mestu. To je edini poraz Domžal od oktobra naprej, ko so tudi oni v 16. krogu klonili doma proti Zavrču.
0'
  V preteklem krogu so jo domači po Mariboru v spomladanskem delu zagodli tudi Olimpiji in iz Stožic odnesli točko po rezultatu 0:0. Gostje so tudi v prejšnjem krogu gostovali v Zavrču in ob ogromnih težavah z igralskim kadrom, ki so ga napadle poškodbe in bolezni, po prekrasnem zadetku Antonia Manceja slavili z 0:1.
0'
  V tretjem letošnjem obračunu z Domžalami Celjani iščejo prvo zmago. #CELDOM
0'
  Prvo tekmo na Areni Petrol so v 8. krogu Domžale dobile z 0:3. #CELDOM
0'
  Na drugi tekmi v 17. krogu sta se ekipi v Domžalah razšli z 2:2. #CELDOM
0'
  Glede na pokazano v spomladanskem delu lahko danes pričakujemo tekmo z malo zadetki, saj obe ekipi prejemata zelo malo zadetkov, za Celjane to velja predvsem v času njihovega pozitivnega niza rezultatov od konca oktobra, Domžalčane pa dobra obramba krasi skozi celotno sezono, z 18 prejetimi zadetki imajo skupaj z vodilno Olimpijo najboljšo obrambo Prve lige.
0'
  Rudi Požeg Vancaš in Matej Podlogar danes igrata proti nekdanjim soigralcem. Oba sta se v zimskem prestopnem roku preselila na Areno Petrol.
0'
  Blaž Vrhovec in Matic Črnic sta v tem tednu prejela tudi prvi poziv v reprezentanco. #CELDOM
0'
  Pri Celjanih bo zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov danes manjkal Marko Pajač, pri Domžalah pa danes zaradi kazni kartonov manjka Gaber Dobrovoljc. Oba manjkajoča igralca sta pomembna člana svojih moštev, Pajač je ena ključnih gonilnih sil napada Celjanov, medtem ko Dobrovoljc predstavljala eno osrednjih figur najboljše obrambe Prve lige.
0'
  Poleg obeh kaznovanih igralcev imata obe ekipi težave tudi s poškodbami. Pri Celjanih bosta zaradi poškodb manjkala Mario Brlečić in mladi Janez Pišek. Pravo bolnišnico pa imajo še vedno pri Domžalčanih, ki bodo po gostovanju v Zavrču tudi gostovanje v Celju odigrali močno oslabljeni. Tako bosta manjkala kapetan Darko Zec ter Lucas Mario Horvat, tekom tedna pa so imeli z boleznijo težave tudi Senad Jarović, Marko Alvir, Slobodan Vuk, Žan Majer in Matic Črnic. Z izjemo Vuka pa bodo ti nogometaši danes vendarle lahko na voljo trenerju Luki Elsnerju.
0'
  Poglejmo torej obe enajsterici...
0'
  Celje: Kotnik, Klemenčič, Krajcer, Vidmajer, Čirjak, Požeg Vancaš, Vrhovec, Miškić, De Sousa, Podlogar, Omoregie. #CELDOM
0'
  Domžale: Maraval, Horić, Blažič, Balkovec, Rodriguez, Junior, Husmani, Trajkovski, Črnic, Majer, Mance. #CELDOM
0'
  V primerjavi s preteklim krogom pri Celju le ena sprememba. Namesto kaznovanega Pajača začenja De Sousa. Pri Domžalah pa kar nekaj sprememb. Namesto Dobrovoljca, Alvirja, Repasa in Jarovića začenjajo Trajkovski, Rodriguez, Majer in Črnic.
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Slavko Vinčič iz Maribora. #CELDOM
0'
  V sončnem sobotnem popoldnevu v Celju izjemna kulisa za lepo srečanje.
0'
  Igralci obeh ekip so že na zelenici Arene Petrol.
0'
  S sredine bodo prvi začeli domači nogometaši.
1'
2'
  Prekršek je utrpel Jure Balkovec .
4'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Žan Majer.
5'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Mance. Utrpel ga je Matic Kotnik.
6'
  Do podaje Podlogarja ni uspel priti Sunny, tako je celjska akcija ostala brez zaključka.
7'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Kenan Horič.
8'
  Streljal je Alvaro Rodriguez Brachi, a mimo vrat.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic, a naravnost v Kotnika.
11'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Matic Črnic.
11'
  Zaenkrat relativno enakovredno srečanje.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec, odličen blok obrambe Domžal.
15'
  V zadnjih trenutkih imajo pobudo domači nogometaši.
16'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zeni Husmani. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Matic Črnic.
20'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Alvaro Rodriguez Brachi. Utrpel ga je Lovre Čirjak.
22'
  Lepo preigravanje Požeg Vancaša, ki pa je nato slabo podal v kazenski prostor.
23'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Jure Balkovec.
24'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Kenan Horič.
24'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Sunny Ogbemudia Omoregie.
24'
  Celjani so boljši, a zaenkrat premalo konkretni v svojih zaključkih.
25'
  GOOOL! Zadel je Erico Henrique Esteves De Sousa!
26'
  Lepa samostojna akcija De Souse, ki je na koncu tudi premagal Maravala. #CELDOM
28'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Zeni Husmani.
29'
  Lepo akcijo Črnica in Trajkovskega je dobro prekinil Miškić.
29'
  Na zelenici je obležal Požeg Vancaš, ki potrebuje zdravniško pomoč, a bo lahko nadaljeval s srečanjem
32'
  Požeg Vancaš je ponovno na zelenici. Udarec v glavo, ki ga je prejel, je bil očitno močnejše narave, vprašanje, če bo lahko nadaljeval srečanje. Zaenkrat je ponovno ob robu igrišča.
33'
  Požeg Vancaš se je vrnil v igro.
33'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Mance. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
34'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Jure Balkovec.
35'
36'
37'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zeni Husmani. Utrpel ga je Danijel Miškič.
38'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Matic Črnic.
39'
  Strel Trajkovskega je domača obramba dobro blokirala.
39'
  Streljal je Dejan Trajkovski, a mimo vrat.
40'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Zeni Husmani.
40'
41'
  Prekršek je utrpel Wilson Xavier Junior .
42'
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Utrpel ga je Sunny Ogbemudia Omoregie.
45+1'
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu nekoliko boljši Celjani, z obeh strani pa malo pravih priložnosti. #CELDOM
45+2'
  Odločilen trenutek pa lep prodor De Souse po levi strani in zaključek za vodstvo Celja z 1:0. #CELDOM
45+2'
  Glede na pokazano v prvem polčasu je jasno, da so težave s poškodbami in boleznijo terjale svoj davek v moštvu Domžal. V drugem polčasu bomo videli, ali bodo, podobno kot v Zavrču, uspeli premostiti te težave in iztržiti ugoden rezultat na Areni Petrol.
45+2'
  V drugem polčasu bodo s sredine prvi krenili gostje.
46'
46'
  Menjava: iz igre Dejan Trajkovski, v igro Žan Žužek.
47'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Alvaro Rodriguez Brachi.
49'
  De Sousa je odlično odbil pred Rodriguezom in preprečil lepo priložnost Domžal.
50'
  Gostje so drugi polčas začeli precej bolje.
50'
  Prekršek je utrpel Tilen Klemenčič .
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Danijel Miškič, odlična obramba Maravala.
51'
  Menjava: iz igre Marko Krajcer, v igro Damir Hadžič.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antonio Mance, a naravnost v Kotnika.
56'
  Menjava: iz igre Wilson Xavier Junior, v igro Senad Jarovič.
57'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Matic Črnic.
58'
59'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Balkovec. Utrpel ga je Danijel Miškič.
59'
  Streljal je Danijel Miškič, a malenkost mimo vrat.
60'
  Izvrstno posredovanje Horića, ki je preprečil priložnost za De Souso.
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Senad Jarovič.
62'
  Erico Henrique Esteves De Sousa v prepovedanem položaju.
64'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Žan Majer.
64'
  Menjava: iz igre Žan Majer, v igro Amedej Vetrih.
65'
  Hadžić je odlično posredoval pred Mancejem.
66'
  Enajstmetrovka za Domžale. Igra z roko Čirjaka. #CELDOM
66'
  Lovre Čirjak je dobil rumeni karton.
66'
Gol (11m)
  GOOOL! Matic Črnic je zadel enajstmetrovko!
70'
  V teh trenutkih občutnejša premoč gostov iz Domžal na igrišču, ki iščejo zadetek za vodstvo.
73'
74'
  Menjava: iz igre Rudi Požeg Vancaš, v igro Milan Spremo.
76'
  Streljal je Milan Spremo, a mimo vrat.
79'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jarovič. Utrpel ga je Damir Hadžič.
82'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Zeni Husmani.
82'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Senad Jarovič.
82'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
83'
  GOOOL! Zadel je Jure Balkovec!
84'
  Izjemen prosti strel Balkovca, Kotnik povsem brez moči! #CELDOM
85'
86'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
86'
  Amedej Vetrih je dobil rumeni karton.
88'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Milan Spremo.
90+1'
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Spremo. Utrpel ga je Jure Balkovec.
90+2'
  Menjava: iz igre Matej Podlogar, v igro Adnan Bašič.
90+3'
  Domžale ima udarec iz kota.
90+4'
90+4'
  Z odličnim drugim polčasom so si Domžale zagotovile zmago na Areni Petrol. #CELDOM