27. krog |  Nova Gorica, Športni park |  02.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

0 : 2

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Zupančič Primož (4. sodnik) , Goričan Vojko (5. sodnik) , Glažar Roman (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer bomo spremljali enega najstarejših slovenskih derbijev. #GORMAR
0'
  To bo že 84. medsebojna tekma rivalov, ki sta v prvi ligi vse do prve samostojne sezone pred 25 – imi leti. Toliko medsebojnih tekem sta že odigrala tudi Gorica in Celje, ki je ob Mariboru in Gorici tretji stalni prvoligaš. Mariborčani so s Celjem odigrali dve tekmi manj.
0'
  Gorica ima 22 zmag, Maribor 47, 14 tekem se je končalo z remijem. #GORMAR
0'
  V Športnem parku 40. tekem in 15 zmag Gorice, 16 zmag Maribora in 9 remijev. #GORMAR
0'
  Serija mariborske neporaženosti proti Goričanom traja 19 tekem, vse od zmage Gorice v Ljudskem vrtu marca 2011.
0'
  V Športnem parku zadnja goriška zmaga proti Mariborčanom leta 2009, ko je bilo 3:0. #GORMAR
0'
  Pred reprezentančnim premorom, je Maribor doma z 2:1 odpravil Krko, Gorica je z 1:1 remizirala v Kopru.
0'
  V spomladanskem delu sezone je Gorica še brez poraza, ima tri remije in eno zmago. Nazadnje je bila poražena v predzadnjem jesenskem krogu na Portovalu.
0'
  Maribor ima v tem delu sezone dve zmagi en remi in en poraz
0'
  Gorica ima na 4. mestu devet točk manj od drugega Maribora, štiri manj od tretjih Domžal in šest več od Zavrča. Maribor za štiri točke zaostaja za vodilno Olimpijo, pet več jih ima od tretjih Domžal.
0'
  Goriška bilanca v tej sezoni je 12 zmag, 9 remijev in 5 porazov. Imajo tretji najuspešnejši napad lige.
0'
  Maribor ima 14 zmag, 8 remijev in 4 poraze ter skupaj z Olimpijo najučinkovitejši napad.
0'
  Gorica je v seštevku domačih tekem na tretjem mestu 6-2-4, Maribor je tretji na lestvici gostovanj 7-3-2. #GORMAR
0'
  Maribor je v 17. krogu prehitel Gorico in se povzpel na 2. mesto, Gorica je takrat padla na 4. mesto in to sta poziciji na lestvici, ki ju ekipi zasedata tudi danes.
0'
  V ekipah po en kaznovan nogometaš: Gorica je brez Uroša Celcerja, Maribor brez Dareta Vršiča.
0'
  Maribor: Handanović, Filipović, Morales, Ibraimi, Mendy, Kabha, Viler, Defendi, Bohar, Šme, Mertelj #GORMAR
0'
  Gorica: Sorčan, Škarabot, Gregorič, Kotnik, Burgić, Kolenc, Osuji, Jogan, Mevlja, Johnson, Nagode #GORMAR
0'
  Glavni sodnik je 34 – letni Ljubljančan Dejan Balažič. 10. letošnja tekma, skupno 61. prvoligaška. #GORMAR
0'
  Balažič je bil glavni sodnik tudi na zadnji medsebojni tekmi, ki jo je novembra v Ljudskem vrtu s 4 : 2 dobil Maribor.
0'
  Gorica je pred serijo domačih tekem, saj bo kar tri od naslednjih štirih srečanj odigrala doma. (Olimpija, Krka, Celje).
0'
  V Novi Gorici je delno jasno s temperaturo 22º Celzija. #GORMAR
0'
  V Športnem parku je vse pripravljeno za derbi. S sredine začenjajo Goričani.
1'
3'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
3'
4'
  Mariborčani z uvodnim naletom in obetvnim poskusom Menyja, ki je priigral kot.
5'
  Po strelu Nagodeta in obrambi Handanovića je iz obrata Kotnik sprožil preko gola.
7'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Andrej Kotnik.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Marwan Kabha.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
12'
  Po uvodnem gostujočem naletu, je igra trenutno enakovedna.
13'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
13'
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
14'
15'
  Izjemna priložnost Maribora: po podaji Mendyja, je Bohar iz bližine močno sprožil, Sorčan je uspešno posredoval in žogo izbil v kot.
18'
  Bede Amarachi Osuji v prepovedanem položaju.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bede Amarachi Osuji. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
20'
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
20'
21'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rodrigo Defendi. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Damjan Bohar.
23'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
24'
  Flipovič je "ukradel" žogo Kolencu, potegnil proti vratom in z desetih metrov streljal preko gola.
25'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Tilen Nagode.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bede Amarachi Osuji. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
28'
28'
30'
31'
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andrej Kotnik.
33'
  Handanovič je iz svojih vrat izbijal žogo, Kotnik je s sredine takoj sprožil, a se je mariborski vratar pravočasno vrnil in strel zaustavil.
34'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
36'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Šme. Utrpel ga je Miran Burgič.
39'
  Mertelj je z globinsko žogo zaposlil Tavaresa, ki je z desne z nizkim strelom preizkušal Sorčana, a se je ta izkazal z obrambo.
41'
42'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rodrigo Defendi. Utrpel ga je Miran Burgič.
42'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Matija Škarabot.
45'
45+1'
  Po globinski podaji je Bohar streljal z desne, z neposredne bližine in še ena obramba Sorčana.
45+1'
45+1'
  Maribor boljši tekmec, Goričane rešuje vratar Sorčan. #GORMAR
46'
46'
  Brez menjav na začetku drugega polčasa.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bede Amarachi Osuji.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Damjan Bohar.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Kotnik. Utrpel ga je Mitja Viler.
51'
51'
52'
  Streljal je Rodrigo Defendi, a mimo vrat.
52'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
54'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
58'
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Rodrigo Defendi.
59'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
60'
  Po globinski podaji v kazenski prostor je Mendy sprožil iz prve in premagal Sorčana. 0:1. #GORMAR
60'
61'
63'
65'
66'
  Menjava: iz igre Bede Amarachi Osuji, v igro Sandi Arčon.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Damjan Bohar.
69'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Tilen Nagode.
69'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
70'
71'
  Po globinski podaji Vilerja in neodločnosti Jogana, je Mendy iz prve sprožil in premagal Sorčana. #GOMAR
72'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Nejc Mevlja.
73'
  To, kar jim ni uspelo v prvem polčasu, so Mariborčani nadoknadili v drugem. Na pragu še ene zmage v N.g. #GORMAR
74'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
74'
  Streljal je Tilen Nagode, a mimo vrat.
75'
  Po podaji Arčona z leve, je z glavo streljal Nagode in žogo poslal preko gola.
76'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Milivoje Novakovič.
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
76'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Andrej Kotnik.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
77'
  Menjava: iz igre Andrej Kotnik, v igro Marko Nunič.
81'
  Popravek: podajalec pri drugema zadetku Mendyja je bila Viler. #GORMAR
81'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Gregor Bajde.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
85'
85'
  Nagode je z 20 metrov nekoliko z desne sprožil mimo gola.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Nunič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
86'
  Marko Nunič je dobil rumeni karton.
87'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Amar Rahmanovič.
87'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
88'
  Menjava: iz igre Marshal Mfon Johnson, v igro Jan Humar.
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Željko Filipovič.