28. krog |  Nova Gorica, Športni park |  27.03.2010 ob 18.00

HIT Gorica

3 : 3

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
Delegat: Vrenk Drago
Št. gledalcev: 700

Remi v mestu vrtnic

HIT Gorica in Maribor sta se v 28. krogu Prve lige razšli z neodločenim izidom 3:3 (2:1).

Novogoričani so proti Mariboru lovili še peto zaporedno zmago v spomladanskem delu prvenstva. Do te niso prišli, a kljub temu ostajajo še neporaženi v tem delu tekmovanja.

Do 87. minute jim je celo zelo dobro kazalo, saj so vodili, toda Maribor je ob koncu tekme močno pritisnil in na koncu prišel do povsem zaslužene točke. Z remijem pa je vodilnim Koprčanom vseeno ponudil priložnost, da v primeru nedeljske zmage v Celju pobegnejo na velikih sedem točk.

Že v prvem polčasu se je pokazalo, koliko novogoriški ekipi pomeni izkušeni napadalec Milan Osterc. Čeprav so tekmo bolje začeli Mariborčani in po lepem zadetku Armina Bačinovića, ki je v 17. minuti žogo s 25 metrov poslal pod prečko, tudi povedli, so nato domačini hitro tekmo obrnili v svoj prid.

V 38. minuti je Goran Cvijanović z leve strani podal do Osterca, ki je s strelom po tleh matiral gostujočega čuvaja mreže Marka Raniloviča. Pet minut pozneje so domačini izpeljali novo učinkovito akcijo, v katero sta bila spet vpletena Osterc in Cvijanović. Prav po njuni kombinaciji se je slednji tudi vpisal med strelce in poskrbel za novogoriško vodstvo pred drugim polčasom.

V tem so bolje začeli Štajerci, ki so imeli pobudo, a pravih akcij jim ni uspelo izpeljati. Zato pa je v 67. minuti znova na sceno stopil Osterc. Nad njim je namreč Suad Fileković napravil prekršek v kazenskem prostoru, zaradi česar je sledila enajstmetrovka. To je zanesljivo izvedel izkušeni Enes Demirović.

Mariborčanom je drugi zadetek uspelo zabiti v 71. minuti, ko je Dejan Školnik s prostega strela podal na glavo Siniši Andjelkoviću. V teh trenutkih je Maribor močno pritiskal proti domačim vratom, to pa se mu je obrestovalo v 87. minuti, ko se je po ostri podaji Flavia pred vrati Gorice najbolje znašel rezervist Dragan Jelić in Štajercem priigral točko.