Ankarančani in Celjani poraženi

Ankarančani in Celjani so se z gostovanja v Avstriji oziroma na Hrvaškem vrnili poraženi. Primorci so izgubili dvoboj z ruskim Rubinom, Štajerci pa so v obračunu s hrvaškim državnim in pokalnim prvakom klonili na reški Rujevici.

Rečani so odigrali še zadnji obračun pred uvodno evropsko preizkušnjo, grofje pa so se domov vrnili s petimi zadetki v svoji mreži. Gostitelji so z golom Gavranovića povedli v sedmi minuti. Prednost je v 28. minuti podvojil Heber, v 35. minuti pa je bil natančen še Gorgon. Grofje so le dve minuti zatem znižali domače vodstvo, z glavo je bil uspešen Jucie Lupeta, ki je imel že v uvodnih minutah srečanja tri priložnosti za zadetek. Celjani so bili nevarni še preko Elvedina Džinića in vnovič tudi Lupete, izid pa e vse do izdihljajev dvoboja tudi po zaslugi vratarja Rožmana ni spremenil. Tako je bilo do 87. minute, ko je zadel Punčec, v sodniškem dodatku pa je lastno mrežo zatresel Džinić.

Ankarančani, ki te dni spet trenirajo v Slovenj Gradcu, so gostovali na avstrijskem Koroškem. Obračun z okrepljenim Rubinom v prvem polčasu ni ponudil zadetkov, Rusi pa so povedli malce pred uro igre. Mijo Caktaš se je znašel sam pred ankaranskim golom, a je zadel šele iz drugega poizkusa. Dobrih deset minut zatem se je ankaranska mreža zatresla še drugič, za končnih 2:0 je zadel Žemaletdinov.

RUBIN KAZAN - ANKARAN HRVATINI 2:0 (0:0)

Strelca: Caktaš (57'), Žemaletdinov (69')
Ankaran Hrvatini: Paal, Pahor, Badžim, Dautović, Gliha, Delgado, Klapan, Cerovec, Primc, Jaffa, Kidrič. Igrali so še: Bužan, Obrstar, Mate, Humar, Lo, Ivković, Lukanc, Angov,  Mihailović, Bernard. Trener: Vlado Badžim.

RIJEKA - CELJE 5:1 (3:1)

Strelci: Gavranović (7'), Heber (28'), Gorgon (35')­, Punčec (87'), Džinić (91'/ag); Lupeta (37')
Celje: Rozman, Brecl, Džinić, Jazbec, Travner, Pungaršek, Pišek, Šušnjara, Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta. Igrali so še: Pečnik, Cvek, Cikaqi, Bizjak, Šauperl, Kesić. Trener: Tomaž Petrovič.