Celjani v Sežani potrdili pokalni četrtfinale

V četrtfinalu Pokala Pivovarna Union bodo zaigrali nogometaši Celja, ki so z goloma ob koncu obeh polčasov strli odpor Tabora. Grofe je v vodstvo popeljal Ester Sokler, zmago je potrdil Tjaš Begić.

POKAL PIVOVARNA UNION - PRVI KROG

CB24 TABOR SEŽANA - CELJE 0:2 (0:1)

Strelca: Sokler (44'), Begić (90')

Celjani so v Sežani povedli v 44. minuti, potem ko so domači zgolj spremljali Esterja Soklerja, ki je prodrl z leve strani, na koncu pa je z diagonalnim udarcem matiral še Jana Koprivca.

V drugem polčasu so domači poskušali priti do izenačenja, prevladovali, toda brez želenega učinka. V 90. minuti je celjsko zmago s protinapadom potrdil Tjaš Begić. Rezervist Celja je z leve strani zadel v oddaljenejši kot domačih vrat.

V tej sezoni pokalno tekmovanje, ki bo prihodnje leto doživelo prenovo, poteka po nekoliko prilagojenem formatu zaradi težav z novim koronavirusom. Večina medobčinskih tekmovanj namreč ni bila dokončana.

Tako se bo v sezoni 2021/22 za lovoriko merilo 12 klubov, deset prvoligašev in najboljša klube iz 2. SNL v prejšnji sezoni. Osem jih igra v prvem krogu, v četrtfinalu pa se bodo štirim zmagovalcem prvega kroga pridružili še Domžale, Maribor, Mura in Olimpija, ki so se v prejšnji sezoni prebili v evropska tekmovanja.

Danes se bosta za četrtfinale pomerila Radomlje in Krka, v četrtek pa bosta odigrani še dve tekmi prvega kroga, ob 14. uri se bosta srečala Gorica in Bravo, ob 16. pa Aluminij in Koper.

Dušan Kosić, trener NK CB24 Tabor Sežana: "Bila je trda tekma. V prvem polčasu oboji nismo imeli pravih priložnosti. Celje je izkoristilo situacijo, v kateri smo bili premalo agresivni in dosegli zadetek. V drugem polčasu smo imeli nekaj priložnosti, vendar jih na postavljeno obrambo nismo izkoristili. Na koncu tekme smo stali visoko in bili kaznovani še z drugim zadetkom."

Tekst: PDo/STA