01.05.2022 | 1. SŽNL
Derbija pripadla Olimpiji in Ajdovkam

V 18. krogu SŽNL beležimo visoko zmago Pomurk, ki so z 8:0 premagale ŽNK Cerklje. Mestni obračun v Ljubljani je pripadel ŽNK Ljubljana (3:0), v derbiju zgornjega dela je Olimpija kljub igralki manj zmagala v Radomljah (1:3), pred kamerami NZS-ja do novih treh točk še Ajdovke, ki so slavile na Ptuju (2:4). Naslednji, 19. krog, se bo začel v soboto, 7. maja.

SŽNL, 18. krog, 1.5.
ŽNK Cerklje – ŽNK Nona Pomurje Beltinci 0:8 (0:4)
ŽNK Doxakey – Primorje Gaia Naturelle (11.00)
ŽNK Ljubljana – ŽNK Krim 3:0 (3:0)
ŽNK Radomlje – ŽNK Olimpija Ljubljana 1:3 (0:1)

Lestvica strelk:
Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana) 64
Zal Kuštrin (ŽNK Radomlje) 42
Špela Kolbl (ŽNK Nona Pomurje Beltinci) 41

SŽNL, 19. krog, 7.5.
Krim – ŽNK Doxakey (11.00)
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Ljubljana (16.00)
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – ŽNK Radomlje (17.00)

8.5.
Primorje Gaia Naturelle – ŽNK Cerklje (18.00)

Upravičile vlogo favoritinj

Ekipa ŽNK Nona Pomurje Beltinci je gostovala na Gorenjskem, odkoder se vrača s prepričljivo zmago, 0:8 je bilo na koncu, 0:4 po prvem polčasu. V prvem polčasu so za Pomurke zadele Anja Eferl, Špela Kolbl, Kaja Horvat in Janja Čanjčevac (to je njen 1. gol v SŽNL). V drugem delu varovanke trenerja Zlatka Gaborja niso popustile – v 49. minuti je Špela Kolbl zadela za 0:5, potem so se med strelke vpisale še Noelle Vilčnik, Tija Šoštarič Karič in Ines Sok»Prišli smo po tri točke, ni bilo lahko, ampak uspelo nam je, še naprej smo v igri za prvo mesto. Čestitke igralkam za zmago,« je bil po tekmi vesel trener Gabor. »Vesela sem, da mi je trener dal priložnost igrati v prvi ekipi. Odigrale smo solidno tekmo, kljub slabemu igrišču. Čeprav nismo najbolje začele, se nam je po prvem golu igra odprla in lažje stekla. Na koncu pa smo tekmo zaključile z visoko zasluženo zmago,« je za klubsko Facebook stran še dodala nogometašica Živa Rakovec.

Po preobratu

V derbiju kroga so do novih treh točk prišle Ajdovke, ki so na Ptuju v 8. minuti zaostajale 0:1. Eva Vidovič je v 8. minuti zadela z 11-metrovke. A je bilo vodstvo domačink kratko, v 11. minuti je Julija Poplašen poravnala na 1:1. Kljub temu so domačinke dobile 1. polčas, v 18. minuti so Ajdovke dosegle avtogol. V drugem polčasu so zadevale le gostje – v 48. minuti je bila uspešna Špela Pavlin, v 52. minuti je zadela še Marija Capuder. Zmago gostij je v 75. minuti potrdila Anja Žvokelj.

Prepričljiva zmaga

Na mestnem obračunu med Ljubljano in Krimom so se zmage veselili v taboru ŽNK Ljubljana. Posebnost tekme je ta, da so bili vsi trije goli doseženi v prvih devetih minutah tekme. Nika Pintarič je v 3. minuti zadela za 1:0, temu je sledil še avtogol gostij, končni rezultat je v 9. minuti dosegla Mirjam Kastelec.

Z igralko manj

Derbi zgornjega dela med Radomljami in Olimpijo se je končal z zmago Olimpije, ki je na koncu slavila z 1:3. Zmajčice so povedle v 3. minuti, zadela je Anja Prša. V 16. minuti je Olimpija ostala brez golmanke Sare Nemet, ki je bila izključena. Do 54. minute se rezultat ni menjal, takrat je bila uspešna Lara Klopčič. Domačinke so v 58. prek Zale Kuštrin znižale na 1:2, zmago Olimpije je s 64. golom sezone potrdila Ana Milović. V dresu Radomelj sta v članski konkurenci debitirali Nuša Vidrih in Lea Dolinar.