20.11.2022 | 1. SŽNL
Gorenjke po preobratu, Ljubljani derbi proti Radomljam

V predzadnjem jesenskem krogu, 11. po vrsti, je ŽNK Ljubljana premagal ŽNK Radomlje Medex, vodilne Pomurke so bile prevelik zalogaj za Krim, Olimpija pa za Ajdovke. Pred kamerami Planet TV-ja zmaga Gorenjk na Ptuju.

SŽNL, 11. krog, 20.11.
Krim – ŽNK Nona Pomurje Beltinci 0:19
(0:15)
0:1 Kolbl (1.), 0:2 Horvat (7.), 0:3 Korošec (13.), 0:4 Kolbl (15.), 0:5 Eferl (21.), 0:6 Eferl (23.), 0:7 Kolbl (24.), 0:8 Eferl (27.), 0:9 Kolbl (30.), 0:10 Eferl (30.), 0:11 Korošec (33./11m), 0:12 Eferl (35.), 0:13 Eferl (40.), 0:14 Korošec (43.), 0:15 Rozmarič (45.), 0:16 Hofman (64.), 0:17 Kolbl (85.), 0:18 Vilčnik (87.), 0:19 Eferl (89./11m)

ŽNK Ljubljana – ŽNK Radomlje Medex 7:1 (2:1)
0:1 Poje Mihelič (15.), 1:1 Begić (17.), 2:1 Šmid (20.), 3:1 Koprivnikar (46.), 4:1 Begić (68.), 5:1 Kastelec Mi. (72.), 6:1 Šmid (79.), 7:1 Grad (83.)

ŽNK Ptuj – ŽNK Cerklje 2:3 (2:1)
1:0 Vidovič (7.), 2:0 Pernek (12.), 2:1 Trdina (23.), 2:2 Feratović (64.), 2:3 Kos (89.)

Primorje Gaia Naturelle – ŽNK Olimpija Ljubljana 0:10 (0:6)
0:1 Georgiou (10.), 0:2 Prša (14.), 0:3 Rogan (28.), 0:4 Prša (38.), 0:5 Milović (41.), 0:6 Ušaj (42./AG), 0:7 Prša (54.), 0:8 Dolenšek (57.), 0:9 Georgiou (62.), 0:10 Milović (74.)

SŽNL, 12. krog, 26.11.
ŽNK Ptuj – Primorje Gaia Naturelle (11.00)

27.11.
ŽNK Radomlje Medex – Krim (11.00)
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Ljubljana (14.00)
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – ŽNK Cerklje (14.00)

Prepričljiva Olimpija

Iz Ajdovščine se z zmago vrača ekipa ŽNK Olimpije Ljubljana, ki je z 10:0 porazila domačinke. Tri gole je dosegla Anja Prša, s po dvema goloma sta se izkazali Tatiana Georgiou in Ana Milović, med strelke za ekipo trenerja Zlatka Gaborja sta se vpisali še Manja Rogan in Daša Dolenšek.

Preobrat gostij

Ljubitelji nogometa so lahko pred ekrani Planet TV-ja uživali v tekmi 11. kroga med Ptujem in ŽNK Cerklje. Pet golov in preobrat bi lahko telegrafsko strnili poročilo o tekmi, ki se je začela po željah domačega tabora, ki ga vodi trener Uroš Šmigoc. Eva Vidovič je v 7. minuti popeljala domačinke v vodstvo, v 12. minuti je Špela Pernek povišala domače vodstvo na 2:0. V 23. minuti pa so gostje po protinapadu prek Klavdije Trdine znižale na 2:1, podala je Hana Feratović. Prav Hana pa je v 64. minuti izenačila, po golu kapetanke Marcele Kos pa so gostje prišle do zmage (2:3).

V prvem polčasu 0:15

Pomurke so bile pričakovano za nekaj razredov boljše od oslabljene vrste Krima. Varovanke trenerja Amirja Kariča so slavile zmago z 19:0. Kar sedem golov je dosegla Anja Eferl, pet jih je dodala Špela Kolbl, med strelke so se vpisale še Kaja Horvat, Kaja Korošec (3), Špela Rozmarič, Neli Hofman in Noelle Vilčnik.

V nadaljevanju do suverene zmage

V derbiju za 3. mesto je ŽNK Ljubljana doma prepričljivo s 7:1 premagal ŽNK Radomlje Medex. Gostje so sicer povedle z golom Naje Poje Mihelič, potem pa so domačinke med 17. in 20. minuto dvakrat zadele za 2:1 – naprej je bila uspešna Pamela Begić, potem še Nina Šmid, ki je tudi postavila rezultat 1. polčasa. Drugi del se je začel v skladu z domačimi željami. V 46. minuti je Nika Koprivnikar zadela za 3:1, zmago Ljubljančank so v nadaljevanju potrdile še Pamela Begić, Mirjam Kastelec, Nina Šmid in Lucija Grad, ki je v svoji 307. tekmi v SŽNL dosegla 153. gol.