23.09.2019 | A
Šporar znova med strelci, v polno tudi Iličić, Mevlja in Zahović

Minuli teden je ponudil prve tekme skupinskega dela evropskih tekmovanj, ploden pa je bil tudi zaključek tedna. Med strelce se je vnovič vpisal Andraž Šporar, v polno so merili tudi Josip Iličić, Miha Mevlja in Luka Zahović.

Vloga prvega junaka tedna je znova pripadla Andražu Šporarju, ki se je v četrtek veselil strelskega prvenca v skupinskem delu UEFA Evropske lige. Ljubljančan se je v dvoboju z Bešiktašem podpisal pod uvodna zadetka Slovana, ki je Turke premagal z izidom 4:2, reprezentančni napadalec pa je ob tem v 93. minuti podal za tretji gol gostiteljev. Šporar je v podobnem slogu nadaljeval tudi v državnem prvenstvu, slovaški prvak pa je v spopadu s Trenčinom prav tako slavil z identičnim izidom. Nekdanji napadalec Olimpije je v 25. minuti načel domačo mrežo, v 74. minuti pa postavil piko na i zmagi. Šporar je v državnem prvenstvu dosegel sedem zadetkov, še trikrat se je veselil v evropskih tekmovanjih.

V UEFA Ligi prvakov so se predstavili trije Slovenci. Jan Oblak je s soigralci gostil Juventus in po dveh golih v drugem polčasu zaostajal z 0:2, a so Madridčani uspeli priti do točke. Rdeče-beli so se morali z remijem zadovoljiti tudi v španski La Ligi, v petem krogu so se brez zadetkov razšli s Celto.

V Zagrebu smo videli slovenski spopad Petra Stojanovića in Josipa Iličića, visoke zmage pa so se veselili pristaši Dinama. Delež k zmagi s 4:0 je prispeval tudi Petar Stojanović, ki je v deseti minuti podal za prvi zadetek na tekmi. Zagrebčani so bili manj uspešni v domačem prvenstvu, saj so se poraženi vrnili iz Varaždina. Stojanović je tekmo spremljal na klopi za rezerviste.

Josip Iličić, ki je v Maksimiru igral do 88. minute, je po bolečem porazu gostil Fiorentino in v dvoboju z nekdanjim klubom v 84. minuti pričel preobrat domačih za točko. Z nekdanjim delodajalcem se je meril tudi Jasmin Kurtić. SPAL je s 3:0 klonil pri Sassuolu, porumeneli Belokranjec je odigral celotno srečanje. Poražen je bil tudi Lecce Žana Majerja, ki je na domači zelenici z 1:4 izgubil proti Napoliju. Štajerski vezist je tudi tokrat dobil mesto v začetni enajsterici. V Serie B je bil uspešen tudi Empoli, ki je z Juretom Balkovcem na igrišču z 1:0 premagal Cittadello.

Robert Berić je s St. Etiennom gostoval pri Angersu. Zeleno-beli so izgubili s 4:1, Berić je igrišče zapustil v 67. minuti. St. Etienne je izgubil tudi v prvem krogu UEFA Evropske lige, s 3:2 je bil boljši belgijski Gent, Krčan je igral od 72. minute naprej. Rene Krhin je obsedel na klopi Nantesa, ki je po preobratu klonil v Strasbourgu.

V UEFA Evropski ligi je bil uspešnejši Benjamin Verbič, ki je z Dinamom z 1:0 premagal švedski Malmö, Vojničan pa je odigral celotno tekmo in prejel rumeni karton. Kijevčani so bili razigrani tudi v ukrajinskem prvenstvu, brez pomoči Verbiča so z 0:5 premagali Vorsklo.

Slabše se je godilo moskovskemu CSKA-ju, ki je na gostovanju pri bolgarskem Ludogorcu izgubil s 5:1. Rusi so sicer dobili prvi polčas, v nadaljevanju pa so prejeli pet zadetkov, tri v sedmih minutah po povratku na igrišče. Jaka Bijol je igral do 53. minute, v državnem prvenstvu pa je v igro vstopil v 64. minuti. Drugouvrščeni Moskovčani so na domačem igrišču s 3:2 premagali Krasnodar in ga prehiteli na lestvici.

Veselili so se tudi v taboru Sočija, je bil v Moskvi z 2:3 boljši od Dinama. V 65. minuti se je prvenca v dresu novega kluba veselil Miha Mevlja, ki je izničil domačo prednost. Moskovski klub je pokleknil tudi pred Ufo, ki je po avtogolu gostov premagala Spartak. Jokić je tekmo spremljal s klopi.

APOEL je v dvoboju preobratov izgubil z luksemburškim Dudelangeom, ki je v Nikoziji povedel z 0:2, nato po domačem preobratu že zaostajal, a v končnici tekme prišel do velike zmage. Vid Belec in Roman Bezjak sta odigrala celotno tekmo. APOEL je bil na pragu novega poraza tudi v ciprskem porazu, a se je v dvoboju s Paralimnijem rešil z goloma v četrti in deseti minuti podaljška. Belec je vknjižil novih 90 minut, Bezjak ni dobil priložnosti za igro.

Poškodovanega Domna Črnigoja ni bilo v kadru Lugana, ki je v Kobenhavnu doživel tesen poraz, v državnem prvenstvu pa je remiziral z Luzernom. Zürich z Denisom Popovićem na zelenici je bil pred svojimi gledalci z 2:0 boljši od Thuna.

Fenerbahče je vtis po ponedeljkovem porazu v Alanyji popravil na domačem igrišču. Rumeno-modri so z 2:1 premagali Ankaragücü, vendar Miha Zajc tudi tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Piast Uroša Koruna je po preobratu v drugem polčasu premagal Rakow, izkušeni branilec je odigral vso srečanje.

Vitesse se je po porazu v Eindhovnu pobral z domačo zmago nad Sittardom, pot do katere je z golom tlakoval Tim Matavž. Šempetrčan je v 59. minuti izničil gostujočo prednost, zelenico pa je zapustil v 93. minuti. Matavž si s štirimi zadetki deli četrto mesto ligaške lestvice strelcev.

Nejc Vidmar se je v golu Olimpije veselil zmage na mestnem derbiju z Bravom, reprezentančni vratar je sicer klonil enkrat. Luka Zahović je bil eden od najvidnejših adutov Maribora, ki je v Kranju slavil zmago z izidom 1:3. Mariborčan je na svoj račun vknjižil zadetek in podajo.

Aljaž Struna se je vrnil v obrambo Houstona in mu pomagal do zmage nad Orlandom. Srečanje se je po preobratu teksaške zasedbe končalo z izidom 2:1.