Datum od
Datum do

24.11.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Begićeva med 16 najboljših v ZDA, Ermanova tik pod vrhom
Pamela Begić je z ekipo Floride prišla vse do osmine finala študentske lige NCAA. V prvem krogu izločilnih bojev so z 1:0 premagale Western Kentucky, v šestnajstini finala so s 5:2 odpravile univerzo William&Marry (Begićeva je dosegla gol).
11.11.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Ermanova danes proti Barceloni, Žgančeva igralka kroga
V Združenih državah ima največ razlogov za zadovoljstvo Pamela Begić, ki se je s svojo unvierzitetno ekipo uvrstila med 64 najboljših ekip v Ligi NCAA. V prvem krogu (zdaj gre na izločanje) se bodo 14. novembra pomerile z univerzo Western Kentucky.
26.10.2015 | Ženska A
FOTO + IZJAVI: Slovenke poražene
Že v prvem delu so gostje dosegle dva gola, mrežo domače ekipe je načela Dagny Brynjarsdottir, nato je v polno zadela še Harpa Thorsteinsdottir. Pri 0:2 je imela svojo priložnost tudi Slovenija, a se islandska mreža ni zatresla.
Slovenke v Lendavi hrabro nad Islandijo
Reprezentanca se je zbrala v petek, namesto kaznovane Manje Rogan je selektor poklical Zalo Gomboc, ostale igralke so pripravljene. Nekaj zdravstvenih težav je imela Urška Žganec.
19.10.2015 | Ženska A
Slovenke navdušile v Kranju
V drugem delu so svojo dobro igro še oplemenitile. Na 2:0 je z velike razdalje s točno merjenim strelom po tleh zabila Zverova, ki je prispevala tudi levji delež pri tretjem golu. Izvajala je kot, ena od Belorusinj je nespretno posredovala in zatresla lastno mrežo.
18.10.2015 | Ženska A
V Kranju proti Belorusiji
»Moram pohvaliti dekleta za prizadevnost na treningu,« je uvodoma povedal selektor Rob, ki je prepričan, da so igralke dobro pripravljena na današnji obračun. »Zavedamo se pomembnosti tekme, šteje le rezultat. Odločala bo večja želja po zmagi. Upam, da bo ta želja na našo strani,« ostaja Rob optimist pred drugo tekmo v kvalifikacijah.
15.10.2015 | Ženska A
Reprezentantke po prve točke v boju za Euro 2017
Belorusinje so tokratne kvalifikacije začele s porazom proti Islandiji (2:0). Reprezentanca iz vzhodne Evrope vodi selektorica Tatjana Volkova, na Fifini lestvici so na 51. mestu. Najvišje so bili decembra 2011 (37. mesto).
08.10.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Ermanova remizirala z Bayernom in Ajaxom
V ZDA se je dveh zmag veselila Tina Marolt, po poškodbi mišice pa se je uspešno vrnila Sara Ketiš.
29.09.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Mateja Zver na vrhu, minute za Tino Marolt
Twente Kristine Erman je bil prepričljiv proti Herrenvenu (3:0), minute in priložnost na svoji 5. in 6. tekmi v ameriški študentski ligi pa je dobila Tina Marolt.
22.09.2015 | Ženska A
Škotinje slavile v Ajdovščini
Slovenija je dobro začela, čeprav je bil pritisk gostij velik. V 4. minuti je z levega boka iskala soigralke Lara Prašnikar, v 6. minuti je merila kapetanka Mateja Zver, v 27. minuti pa Urška Žganec.
21.09.2015 | Ženska A
Slovenke pripravljene na Škotsko
»Športnice smo, zanima nas zmaga. Da je nekdo boljši od nas, ne priznamo nikomur. Paziti moramo od prve minute naprej, morda nas bodo Škotinje pritisnile takoj,« je na vse pripravljena kapetanka.
18.09.2015 | Ženska A
Članice na priprave, v torek proti Škotski
To bo četrtič, da Slovenija igra kvalifikacije za EP, čez teden dni (25.9. 1993) pa bo 22 let od prve uradne tekme članic. 25.9. 1993 so igrale proti Angliji.
LEGIONARKE: Anja Milenkovič in soigralke po preobratu
V derbiju nizozemske lige je Kristina Erman gostovala pri PSV-ju in vknjižila tesen poraz. V ZDA se je zmage in gola razveselila Pamela Begić.
08.09.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Mateja Zver načela trdožive Beljačanke
Na Nizozemskem so bile igrane le tri tekme 3. kroga. Twente leigonarke Kristine Erman bo v petek gostoval pri Eindhovnu, V ZDA Pamele Begićč in Tine Marolt ni bilo v ekipah, ki nastopata v ameriški študenski ligi. Sara Ketiš pa je s soigralkami klonila na gostovanju.
04.09.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Begićeva v ZDA, Golobova pa v Avstriji
Za slovenskimi legionarkami je še en uspešen krog, ki sta ga z izdatnima zmagama obeležili Mateja Zver in Kristina Erman. Zverova je igrala 70. minut za 4. zaporedno zmago aktualnih prvakinj v avstrijskem prvenstvu.
27.08.2015 | Ženska A
Tesen poraz Slovenije
To je bil zadnji test Slovenije pred septembrskim začetkom kvalifikacij za Euro 2017. Slovenija bo v Ajdovščini 22.9. gostila Škotsko.
LEGIONARKE: Mestni derbi Slovenkam, začele tudi v ZDA
Pamela Begić (univerza Florida), Sara Ketiš (UTM) in Tina Marolt (Louisville) imajo po dveh tekmah identičen izkupiček : zmago in poraz. Begićeva se je izkazala še s podajo proti UCF-u.
22.08.2015 | Ženska A
Slovenke na tekmo v Srbijo
Selektor Damir Rob je obelodanil seznam igralk, na voljo pa ne bo imel nekaterih standardnih igralk (Nežmah, Žganec, Benak, Rola, Erman, Jerina, Eržen, Ivanuša). Bo pa to zadnji test reprezentance pred kvalifikacijami za EP.
21.08.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Ermanova nad Bayern, začenjajo tudi v ZDA
Luv Graz je s peterico naših igralk in trenerjem Borisom Ljubičem nepričakano izgubil doma proti Altenmarktu. Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, ko so si gostje priigrale rezultatsko prednost (0:2 v 36. minuti).
14.08.2015 | Ženska A
LEGIONARKE: Avstrija obljubljena dežela, tri v ZDA
V dresu prvakinj FSK Simacek St. Pölten je ostala Mateja Zver, vratarka Eva Vamberger pa se je preselila v klub Neulengbach. Najboljša ekipa naših severnih sosedov je slavila na gostovanju v Innsbrucku (2:3).