Datum od
Datum do

02.06.2013 | Ženska A
FOTO + VIDEO: Dobro kljubovale Avstriji
V drugem delu se razmerje sil na terenu ni spremenilo. Dokler so imele Slovenke po naporni sezoni dovolj moči in bile tekalno enakovredne, so parirale gostjam. Med 67. in 69. minuto pa so tekmice izkoristile dve nepazljivosti in preko Nine Burger prišle do zmage.
31.05.2013 | Ženska A
Brez Mateje Zver nad Avstrijo
»Tekma z Avstrijo bo pravi test, take tekmice nas čakajo tudi v kvalifikacijah, naša želja pa je, da do začetka kvalifikacij odigramo čim več težkih tekem. Kljub temu, da je sezona na vrhuncu, ne dvomim, da bodo igralke dale svoj maksimum. To bo priložnost za še nekatere različice in možnost drugim igralkam, da se izkažejo.«
29.05.2013 | Ženska A
Zverova in Golobova učinkoviti na tujem
Kaja Jerina in Lucija Grad sta proti OSK Kötschach-Mauthen vodili 13:1 (vsaka je dosegla po en zadetek), a je bila potem tekma prekinjena zaradi premajhnega števila igralk gostujoče ekipe.
23.05.2013 | Ženska A
Znana reprezentanca za tekmo proti Avstriji
Zasedba tekmic bo v kvalifikacijah za SP 2015 igrala v skupini 7, kjer ji bodo družbo delale še Francija, Finska, Madžarska, Bolgarija in Kazahstan.
21.05.2013 | Ženska A
Zverova že zabija na Islandiji
Do zmage je v 2. avstrijski ligi prišla Natalija Golob, Kristina Erman je dobila 45 minut ob domačem porazu, ostale slovenske igralke pa so bodisi končale ali pa to pot ostale brez tekme.
15.05.2013 | Ženska A
Prvi poraz Zverove, Jerina in Golob med strelkami
V Avstriji sta se izkazali Natalija Golob in Kaja Jerina. Goloboba je dosegla edini zadetek ob porazu Leobna (3:1), medtem ko je Jerina prispevala dva gola ob zmagi Feldkirchna v gosteh (2:10).
08.05.2013 | Ženska A
Zverova z remijem, zmaga le v Avstriji
S porazom so vikend zaključile Anja Milenkovič, Urška Žganec, Kristina Erman in Natalija Golob (ni je bilo v postavi). Zmago pa je vknjižil Feldkirchen z Lucijo Grad, medtem ko Kaje Jerina ob zmagi z 12:0 ni bilo v postavi.
07.05.2013 | Ženska A
V Avstrijo po nov začetek
»Dobro sem se znašla, sredina je primerna, za začetek poti pa idealna,« pojasni, kam je letos pred spomladanskim delom prišla. Pri selitvi ji je pomagal kolega, zaveda pa se, da se take priložnosti redko dobivajo, zato jo je pograbila z obema rokama.
01.05.2013 | Ženska A
Mateja Zver zabila za naslov, Salkuničeva do 11:0
V 14. krogu prve avstrijske lige je Kristina Erman s Südburgenlandom v gosteh prišla do točke, Natalije Golob pa zaradi bolezni ni bilo v postavi Leobna ob domačem remiju proti Sturmu.
27.04.2013 | Ženska A
Slovenke proti Avstriji
Spomnimo – Slovenija je letos že sodelovala na mednarodnem turnirju v hrvaški Istri, kjer je po zmagi proti Bih zasedla izvrstno 3. mesto, v tem mesecu pa je igrala še proti Madžarski (1:4).
25.04.2013 | Ženska A
Slovenke zabijale v Avstriji
V koroški ligi sta se v 11. krogu izkazali Lucija Grad, ki je za FC Feldkirchen Frauenfußball prispevala tri zadetke, ter Kaja Jerina enega ob visoki zmagi proti ekipi Maria Gail.
23.04.2013 | Ženska A
Predsednik verjame v žensko reprezentanco
»Komaj smo ga čakali in potiho upali, da dobimo v našo skupino Nemke, svetovne in evropske prvakinje. To se je tudi uresničilo. Ta tekma bo odlična promocija ženskega nogometa in izjemen dogodek za vse nas!«
18.04.2013 | Ženska A
ODMEVI: Individualne napake botrovale porazu
»Tekma je bila zanimiva. V prvem polčasu smo bil boljši nasprotnik, v drugem je padla koncentracija, svoje so dodale tudi menjave. Prejele smo dva poceni zadetka. Kljub temu menim, da je igra prava in dobra vzpodbuda za naprej!«
17.04.2013 | Ženska A
Drugi polčas so boljše začele gostje, v 57. minuti je še drugi zadela Padarjeva. To pa ni strlo duha slovenske vrste. »Glave gor,« je bil s klopi jasen selektor Damir Rob, svoje soigralke pa je k odločnosti nekajkrat pozvala kapetanka Anja Milenkovič. Nagrada je hitro prišla – v 68. je po napaki gostujoče vratarke zadela prav kapetanka. Po dveh napakah so gostje prišel do vodstva in (pre)visoke zmage.
S kom in kdaj Slovenija v kvalifikacijah
Slovenska ženska reprezentanca je dobila včeraj tekmice za kvalifikacije za SP 2015, ki ga bo gostila Kanada. Po opravljenem žrebu pa so bili znotraj skupine usklajeni termini za kvalifikacijske tekme.
16.04.2013 | Ženska A
KV 2015: Slovenija proti svetovnim in evropskim prvakinjam
Redni del kvalifikacij se začenja 21.9. letos, končal pa se bo 17.9. prihodnje leto. Osem udeleženk svetovnega prvenstva iz Evrope bo znanih 27.11. 2014, ko bodo igrane povratne tekme »play off-a«, kjer bo sodelovalo 16 ekip.
Danes zbor reprezentance, jutri proti Madžarkam
»To bo za našo ekipo že priprava kot na kvalifikacijsko tekmo, nasprotnik je višje uvrščen za več kot 20 mest. Želel bi, da vidim, kako se lahko zoperstavimo boljšim po rangu,« pravi selektor Damir Rob.
Slovenija bo v Nyonu dobila tekmice v boju za SP 2015
»Komaj že čakamo ta žreb. Število udeleženk na zaključnem tekmovanju so povečali, z malce sreče bi bilo dobro, da na dobimo iz vsakega bobna ravno najboljšo zasedbo. Iz prvega bobna bi si želela Italijo, ki je resda dobra, a se je moč z njo kosati. Z nekaj sreče nam lahko tudi kaj uspe. Nenazadnje pa – v zadnjem času delamo zelo dobro, igra in rezultati so vedno boljši!«
10.04.2013 | Ženska A
Slovenke prihodnji teden proti Madžarkam
»Igramo doma, to bo idealna priložnost, da se dekleta dokažejo,« še doda Rob, čigar zasedba je zavoljo dobrega nastopa na turnirju na Hrvaškem pridobila eno mesto na svetovni jakostni lestvici.
11.03.2013 | Ženska A
Slovenke do brona po zmagi proti BiH
Slovenska ženska članska nogometna reprezentanca je z zmago proti BiH (6:5 po enajstmetrovkah) zasedla končno 3. mesto na močnem mednarodnem turnirju v hrvaški Istri.