1. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  16.07.2011 ob 20.00  | Prenos: Šport TV

2 : 1

HIT Gorica

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 6

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta , kjer je že vse pripravljeno za prvo tekmo v novem državnem prvenstvu. Kot se za štart spodobi bodo novo sezono odprli aktualni državni prvaki, ki gostijo Hit Gorico.
0'
  Mariborski nogometni hram se že počasi polni, travnata površina je odlično pripravljena, tudi temperatura zraka ni previsoka, zato bodo pogoji za igro zelo dobri.
0'
  Mariborčani so v tej sezoni odigrali že dve uradni tekmi, obe v Ljudskem vrtu. Na superpokalni preiskušnji so izgubili proti Domžalam, v kvalifikacijah za ligo prvakov so v torek ugnali Dudelange. Na obeh preiskušnjah pa so pokazali, da še niso v pravi formi.
0'
  Na drugi strani varovanci Mirana Srebrniča šele štartajo v novo sezono. V pripravljalnem obdobju niso navduševali, a njihov pravi obraz bo zagotovo viden šele danes.
0'
  Vijoličasti bodo danes nastopili v poponoma drugačni zasedbi, kot na torkovi evropski preiskušnji. Očitno trener Milanič že razmišlja o povratni tekmi kvalifikacij za ligo prvakov, ki bo v torek v Luksemburgu. Tako v ekipi denimo ni kapetana Tavaresa, novinca Ibraimija, manjkajo še Mejač, Filipovič, Viler, Rajčevič.
0'
6'
  Začetno otipavanje, še vedno čakamo na prvo pravo akcijo...
15'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
15'
15'
  Streljal je Joao Gabrijel Da Silva, a mimo vrat.
16'
  Mariborčani so v zadnjih minutah aktivnejši, poskušajo s streli od daleč, vendar še niso zadeli okvira gola vratarja Simčiča.
17'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Nejc Mevlja.
18'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je William Franklin Vicente.
19'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat. Prvi resnejši poskus gostov, strel z 20 metrov pa je zletel mimo desne vratnice.
20'
  Streljal je Joao Gabrijel Da Silva, a mimo vrat. Mariborčani vračajo udarec. Z roba kazenskega prostora je sprožil Da Silva, za las mimo desne vratnice.
21'
24'
  Smo na polovici prvega polčasa. Vijoličasti imajo pobudo, vendar ne najdejo poti do gola Gorice. Na drugi strani tudi gostje poskušajo sestaviti kakšno obetavno akcijo, zaenkrat neuspešno.
24'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Jovan Vidovič.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
29'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Prva izjemna priložnost za domače. Po podaji s prostega strela z leve strani v kazenski prostor na drugo vratnico, je žogo z glavo v sredino vrnil Mertelj, točno do Beriča, ki pa je okroglo usnje z glavo s kakšnih 6-tih metrov zabil preko gola.
30'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
32'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
32'
33'
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon. Prvi strel v okvir gola. S kakšnih 25-tih metrov je sprožil Arčon, Pridigar je bil na mestu.
35'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Nejc Mevlja.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Dejan Mezga.
37'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Goran Galešič.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič. Šibek strel s 25-tih metrov.
38'
38'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
39'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Druga velika priložnost za domače. Na levi strani se je Mezga s pravim slalomom prebil globoko v kazenski prostor, nato pa močno streljal s kakšnih 10-tih metrov in zadel zunanji del mreže.
41'
41'
  Nejc Mevlja je dobil rumeni karton.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Po podaji z leve strani strel z glavo, vendar je bil poskus prešibek.
43'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je William Franklin Vicente.
43'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič. Poskus s prostega strela z roba kazenskega prostora, malce z desne strani, Pridigar je na mestu.
45'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Goran Galešič.
45'
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45'
45'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Miha Mevlja.
46'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Goran Galešič.
47'
  Začetek drugega polčasa, brez menjav na obeh straneh. Pri Mariboru se ogrevajo trije nogometaši...
48'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Dobil ga je Martin Milec.
49'
50'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Po podaji v globino je vratar Simčič pri posredovanju zgrešil žogo, ki se je prikotalila do presenečenega Velikonje, ki je ni uspel potisniti v prazno mrežo.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Dejan Mezga.
52'
  Miha Mevlja je dobil rumeni karton.
52'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
52'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Mevlja.
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Soares Bordignon Arghus.
55'
  Vito Plut je dobil rumeni karton.
56'
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Aleš Mertelj.
58'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat. Prvi nevarnejši strel gostov v drugem polčasu, poskus s kakšnih 23-tih metrov je švignil mimo desne vratnice.
59'
59'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Dragan Jelič.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente. Nevarna podaja z desne strani pred gol, Pridigar je bil pazljiv in ujel žogo.
61'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Alen Jogan.
62'
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente. Strel s 23-tih metrov, Pridigar je bil na mestu.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Robert Berič.
63'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Nejc Mevlja je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
64'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
64'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat. Najlepša priložnost v drugem polčasu, strel z roba kazenskega prostora je za las švignil mimo leve vratnice.
64'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Dalibor Volaš.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Strel s kakšnih 11-tih metrov precej z leve strani iz težke pozicije v krajši kot. Simčič je bil dobro postaljen ter žogo izbil v kot.
65'
65'
  Streljal je Soares Bordignon Arghus, a mimo vrat.
66'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Miha Gregorič.
67'
67'
  GOOOL! Zadel je Aris Zarifovič! Po podaji s kota je bil pred golom najvišji v skoku Zafirovič ter z glavo žogo zabil v gol nemočnega Pridigarja.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja.
68'
70'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je William Franklin Vicente.
70'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Miha Mevlja.
70'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je William Franklin Vicente.
71'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Rok Buzeti.
71'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat. Po podaji z desne strani pred gol je žoga preletela vse nogometaše ter zadela Zafiroviča, ki je ni uspel pospraviti v mrežo.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
72'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
72'
  Dragan Jelič je dobil rumeni karton.
73'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat. Slab strel s prostega strela...
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Martin Milec.
74'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat. Po podaji z desne strani s prostega strela pred gol je bil na drugi vratnici popolnoma sam Jelič, ki pa je streljal s kakšnih 10-tih metrov mimo gola.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente. Spet je dišalo po golu. Strel Vicenteja s kakšnih 10-tih metrov precej z desne strani, Pridigar odbija v kot.
75'
76'
  Nebojša Kovačevič v prepovedanem položaju.
76'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
77'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Po gneči v kazenskem prostoru se je žoga odbila do Beriča, ki je sprožil, vendar je zadel enega od gostov in okroglo usnje je zletelo mimo gola.
77'
78'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat.
79'
79'
79'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Mariborčani so kronali premoč. Po podaji iz kota z desne strani je na prvi vratnici odlično odreagiral Velikonja ter poravnal izid na 1:1.
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Robert Berič. 11-metrovka za Maribor. Jogan je izgubil dvoboj v kazenskem prostoru ter nepravilno zaustavil Beriča. Glavni sodnik je takoj pokazal na belo točko.
81'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
82'
Gol (11m)
  GOOOL! Dejan Mezga je zadel enajstmetrovko! Mezga je moral 2x streljati z bele točke, obakrat je bil zanesljiv in domačini vodijo!
83'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Vito Plut.
83'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat. Ponovno je dobil skok pred golom Maribora, a ni meril dovolj natančno.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Dejan Mezga.
87'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Kris Jogan.
88'
89'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton.
89'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Željko Filipovič.
90'
  Kar 5 minut sodnikovega podaljška...
90+2'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Dino Martinovič.
90+4'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Kris Jogan.
90+4'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
90+5'
90+5'
  Državni prvaki so s težavo dosegli prvo prvenstveno zmago v novi sezoni. Z igro ponovno niso navdušili, vendar potrebno je povdariti, da so nastopili brez kopice nosilcev igre. Na drugi strani so bili Goričani blizu vsaj točki, toda v zaključku tekme jim je padla koncentracija in domov se vračajo praznih rok.