19. krog |  Nova Gorica, Športni park |  17.11.2012 ob 14.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

1 : 6

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Gabor Jožef (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
Delegat: Vrenk Drago
Št. gledalcev: 350

Šest golov Maribora v Gorici

Gorica - Maribor 1:6 (1:1)

Športni park, gledalcev 400, sodniki: Bukovec (Lendava), Gabor (Martjanci) in Smej (Fokovci).
Strelci: 0:1 Cvijanović (12.), 1:1 Širok (42.), 1:2 Ibraimi (65.), 1:3 Tavares (66.), 1:4 Tavares (68.), 1:5 Ibraimi (84), 1:6 Tavares (89.).

Gorica: Simčič, Širok, Kadrija, A. Jogan, Celcer, Vetrih, Mevlja (od 72. Praprotnik), Bindzi (od 82. Pavič), Ndiaye, Žigon, Bremec (od 55. K. Jogan).
Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Potokar, Viler, Ibraimi, Cvijanović (od 79. Dodlek), Mertelj (od 61. Filipović), Mezga, Tavares, Ploj (od 59. Berić).

Rumena kartona: Mezga, Mertelj.
Rdeči karton: /.

Mariborčani še naprej vztrajno potrjujejo vlogo nespornega favorita državnega prvenstva. V Novi Gorici so kljub pobudi malce "trepetali" v prvem polčasu, nato pa sredi drugega v pičlih treh minutah zabili tri gole, s katerimi so odločili tekmo. Štajerci so se s 13. zmago utrdili na prvem mestu prvenstvene lestvice, medtem ko Gorici z drugim (domačim) porazom zapored ni uspelo zmanjšati zaostanka za zgornjo polovico klubov, še več trenutno je predzadnja.

Uvod tekme je minil v potrpežljivi igri Maribora, ki se mu je obrestovala v 12. minuti. Po dolgi podaji Dejana Mezge je Goran Cvijanović v kazenskem prostoru spretno sprejel žogo in jo zabil v desni zgornji kot. Po prvem goriškem poskusu, ko je v 14. minuti mimo desne vrstnice sprožil Dejan Žigon s prostega strela, so bili gosti znova nevarni v 22. minuti.

Po lepi akciji kratkih podaj Agima Ibraimija, Aleša Mertlja in Mezge je žoga prišla do Marcosa Tavaresa, toda zadetek je s pravočasnim posredovanjem preprečil Vasja Simčič, ki je bil uspešen tudi v 37. minuti po poskusu Ibraimija. Kljub gostujoči prevladi so v 42. minuti domači izid izenačili, potem ko je Matija Širok na desni strani preigral Nejca Potokarja, nato pa z lepim udarcem s pomočjo prečke ugnal še Jasmina Handanovića.

Po umirjenem začetku drugega polčasa in nekaj osvežitvah v ekipi so Mariborčani med 65. in 68. minuti odločili tekmo, saj so zabili kar tri gole. V 65. je Mitja Viler podal pred gol, Agim Ibraimi pa je z drugim strelom matiral Simčiča. Minuto pozneje je po podaji Mezge z glavo zadel Tavares, v 68. minuti pa je Cvijanović najprej preigral Miho Mevljo, pravočasno žogo oddal do Tavaresa, ki je z roba kazenskega prostora s strelom v desni spodnji kot odločil tekmo.

V končnici tekme sta piko na i visoki mariborski zmagi z novima zadetkoma postavila še Ibraimi in Tavares. V 84. minuti je Mezga s peto spravil žogo do Ibraimija, ki je žogo poslal v desni kot goriških vrat, minuto pred koncem pa je po novi podaji Mezge znova zabil Tavares in v vsega 23 minutah tako dosegel "hat-trick".