19. krog |  Nova Gorica, Športni park |  17.11.2012 ob 14.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

1 : 6

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Gabor Jožef (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz jesenske Nove Gorice, kjer se bosta na tekmi 19. kroga pomerila Gorica in Maribor.
0'
  Najstarejša slovenska rivala se merita že 72 - tič. Prvo tekmo letos je v Ljudskem vrtu s 4:0 dobil Maribor.
0'
  11-terica Gorice: Simčič, Širok, Kadrija, A. Jogan, Celcer, Vetrih, Mevlja, Mbida, Žigon, Bremec in Ndiaye.
0'
  Še Maribor: Handanovič, Mejač, Mezga, Tavares, Ibraimi, Cvijanovič, Potokar, Rajčevič, Ploj, Viler in Mertelj.
0'
  V taboru Maribora pogrešajo poškodovanega Mileca. V zasedbi Mirana Srebrniča ni kaznovanega Mihe Gregoriča.
0'
  Gorica je Maribor nazadnje premagala v sezoni 2010/11, ko je bilo marca v Ljudskem vrtu 1:2. V Športnem parku pa zadnja zmaga modrih 20. maja 2009, ko je bilo 3:0.
0'
  Gorica je v prejšnjem krogu pred domačimi gledalci visoko izgubila z Rudarjem, bilo je 0:4, Maribor je v Ljudskem vrtu z 2:1 odpravil sosede iz Kidričevega.
0'
  Med ekipama je na lestvici 19 točk razlike. Ob dejstvu, da ima Maribor dve tekmi manj.
0'
  V mariborski enajsterici sta dva nekdanja Novogoričana; zvezni igralec Cvijanovič in trener Milanič.
0'
  V Športnem parku sta se ekipi nazadnje srečali v 1. krogu lanske sezone, Maribor pa je slavil s 3:1.
0'
  Pred tekmo bo minuta molka v spomin na preminulega dr. Branka Elsnerja.
0'
  S sredine začenjajo Mariborčani.
0'
2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
3'
  Prvi napad Goričanov in obetaven predložek pred vrata, a je žoga nazadnje končala v gol outu.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
7'
  Zaenkrat enakovredna tekma.
9'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
11'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
12'
  Po globinski podaji Mertlja, je Cvijanovič takoj sprožil in preko Simčiča žogo poslal v desni zgornji kot.
13'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Sandi Bremec.
14'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
14'
  Dober udarec Žigona po kratki podaji s prostega strela, a mimo gola.
15'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
15'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
16'
  Sandi Bremec v prepovedanem položaju.
19'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
22'
  Po podaji Mezge je močno sprožil Tavares, a mu je Simčič dobro zaprl kot in strel zaustavil.
22'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Dejan Mezga.
24'
25'
26'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Dejan Žigon.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Aleš Mejač.
32'
36'
  Streljal je Welle Ndiaye, a mimo vrat.
36'
  Potokar je izgubil žogo, v samostojni protinapad je krenil Ndiaye, a je streljal preko vrat.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
37'
  Dobra akcija Maribora, povratna žoga Mezge, strel Ibraimija in obramba Simčiča.
41'
  GOOOL! Zadel je Matija Širok!
41'
  Izjemen udarec Matije Široka; žoga je zadela prečnik in nato končala v mreži.
43'
43'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič.
44'
  Welle Ndiaye v prepovedanem položaju.
45'
  Minuta dodatka.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
45+1'
45+1'
  Ekipi sta se vrnili na igrišče.
45'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
48'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
49'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
49'
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Taulant Kadrija.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
53'
53'
54'
  Menjava: iz igre Sandi Bremec, v igro Kris Jogan.
55'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
55'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
56'
  Jean Mbida Bindzi Ebila v prepovedanem položaju.
57'
58'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
58'
  Menjava: iz igre Alen Ploj, v igro Robert Berič.
60'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Željko Filipovič.
61'
61'
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
62'
  Kris Jogan v prepovedanem položaju.
64'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
65'
  Dolgo obleganje goriških vrat, podaja Vilerja in strel Ibraimija, ki je žogo poslal v levi spodnji kot vrat.
65'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
66'
  Mezga z dolgo podajo v kazenski prostor, Tavares pa je z glavo žogo preusmeril v daljši kot domačih vrat.
66'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
67'
68'
  Povratna žoga Cvijanoviča in takojšen strel Tavaresa ter nov zadetek.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Nejc Potokar.
70'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
71'
  Menjava: iz igre Miha Mevlja, v igro Nejc Praprotnik.
72'
  Streljal je Kris Jogan, a mimo vrat.
73'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
74'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Dejan Žigon.
77'
  Po izenačenem začetku drugega polčasa so Mariborčani v pičlih treh minutah priigrali nedosegljivo prednost.
78'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Kris Jogan.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Željko Filipovič.
78'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Timotej Dodlek.
81'
  Menjava: iz igre Jean Mbida Bindzi Ebila, v igro Alen Pavič.
81'
83'
83'
  Tavares - Mezga - Ibraimi in enostaven gol makedonskega reprezentanta.
85'
85'
  Gorica ima udarec iz kota.
88'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Alen Pavič.
88'
89'
  Mezga v prodoru, Simčič slaba obramba, Tavares od blizu v gol.
90+1'
  2 min. sodniškega dodatka.
90+2'
90+2'
  Rezultat pove vse: Maribor proti novemu naslovu prvaka, Gorica v krčevit boj za obstanek.