2. krog |  Lendava, Športni park |  24.07.2010 ob 18.00

Nafta

2 : 1

Primorje

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Kamenšek Jožef
Št. gledalcev: 600

Končnica Prekmurcem

Nafta je v drugem krogu Prve lige na domačem igrišču premagala Primorje z 2:1 (0:0).

Lendavski nogometaši so po uvodnem spodrsljaju v Novi Gorici dosegli prvo zmago v državnem prvenstvu, na domačem igrišču pa so na kolena spravili Ajdovce, povratnike v najboljšo nogometno druščino.

Izbranci domačega trenerja Damirja Roba so bili večji del tekme boljši nasprotnik, zmago pa so si priigrali šele v sklepnih trenutkih dvoboja, ko so zaostanek 0:1 spremenili v zmago z 2:1.

V srečanju poražencev prvega kroga domači strateg ni mogel računati na poškodovanega Marka Balažica in Leona Horvata, ki je tik pred srečanjem doživel lažjo prometno nesrečo. Prvi strel je proti vratom gostov sprožil Arpad Vaš v 4. minuti, ko je z 20 metrov streljal mimo vrat, le tri minute zatem pa je Rok Buzeti pred domačimi vrati rešil nevarno situacijo pred Aleksandrom Živcem.

V 16. minuti je imela Nafta prvo 100-odstotno priložnost: Slaviša Dvorančič je imel odprto pot do gola, a je z lobom zgrešil prazna vrata. Agilni Vaš je dvakrat (20. in 24. minuta) poskušal s strelom z razdalje, a se zanesljivi vratar Domen Božjak ni pustil presenetiti.

Domači so bili blizu vodstva v 26. minuti, ko se je po strelu estonskega reprezentanta Konstantina Vassiljeva s 25 metrov zatresla ajdovska prečka. Le minuto kasneje je siloviti strel sprožil Aleš Čeh, vratar Božjak pa je še enkrat odlično posredoval.

V nadaljevanju je bila igra še naprej odprta. Po predložku Vassiljeva v 49. minuti je priložnost zapravil Vaš, za goste pa Živec, ki je poslal žogo prek Tomaža Murka, a tudi prek gola. Po prostem strelu Vaša v 54. minuti se je še enkrat izkazal Božjak. Sledila je hladna prha za simpatizerje domače ekipe: Amer Jukan je izvajal prosti strel z desne strani, vratar Murko je slabo ocenil let žoge, ki se je od desne vratnice odbila v lendavsko mrežo.

V zadnjih petnajstih minutah so Lendavčani zaigrali zelo napadalno, po predložku Matjašeca pa se je najprej v izjemni priložnosti znašel Vassiljev, a je grdo zgrešil. Le nekaj minut zatem bi Živec lahko potrdil zmago Ajdovcev, a je Murko čudežno zaustavil njegov strel.

V 83. minuti je Darko Kremenovič v kazenskem prostoru igral z roko, potem ko je preprečil domač zadetek in prejel rdeč karton, dosojeno 11-metrovko pa je realiziral Vassiljev. Napadi domačih v zadnjih minutah niso pojenjali: minuto pred koncem rednega dela so izpeljali bliskovito akcijo, po močnem predložku Matjašeca z leve strani pa je Jože Benko dobesedno "zabil" žogo v ajdovsko mrežo za končno zmago z 2:1.

Nafta bo v naslednjem krogu gostovala pri Olimpiji (2. avgusta), Primorje pa se bo na "domači" tekmi pomeril z Domžalami (31. julija).