35. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  14.05.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

0 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 3000

Olimpija prvak v zadnji minuti

Rudar - Olimpija 0:1 (0:0)

* Stadion ob jezeru, gledalcev 2500, sodniki: Kajtazović, Ajdovec (oba Kranj) in Beton (Cerklje na Gorenjskem).

* Strelec: 0:1 Kronaveter (90./11 m).
* Rudar: Čretnik, Kašnik, Knezović, Džinić, Jahić, S. Babić, Tolimir, Trifković (od 63. Lotrič), Črnčič, M. Babić (od 77. Grgić), Eterović.
* Olimpija: Vidmar, Delamea, Klinar, Kelhar, Fink (od 81. Krefl), Zarifović, Matić, Zajc, Kronaveter, Radović, Eleke (od 73. Wobay).
* Rumeni kartoni: Eterović, Kašnik, Črnčič, Grgić; Matić, Zarifović.
* Rdeči karton: Kašnik (90.).

Ljubljančani so unovčili prvo od dveh zaključnih žogic za naslov državnega prvaka. Čeprav so bili v Velenju večji del tekme boljši tekmec (prejšnje tri medsebojen tekme so se končale s skupnim izidom 13:1 v korist zmajev), bolj in pogosteje ogrožali tekmečeva vrata, predvsem v drugem polčasu, so šele globoko v sodniškem dodatku prišli do zadetka, ki je pomenil olajšanje in državni naslov. Junak tekme je postal Rok Kronaveter, ki je nase prevzel odgovornost pri izvajanju najstrožje kazni v četrti minuti sodniškega dodatka. Olimpija ima zdaj nedosegljivo prednost pred Mariborom, Rudar, ki je pred tekmo nekaj trenutkov namenil poslavljajočemu se Ivanu Knezoviću, ta končuje kariero, pa je kljub porazu varno v sredini lestvice. Že pred tem si je namreč zagotovil obstanek v ligi.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu tisti, ki so narekovali ritem igre, Velenjčani pa so večinoma čakali na priložnosti iz protinapadov. V 14. minuti so imeli gostitelji izjemno priložnost za vodstvo, ko je Damjan Trifković podal z desne strani pred vrata Olimpije, tam pa je Leon Črnčič iz prve zgrešil cilj. Le minuto zatem je zagrozila tudi ljubljanska ekipa, ko je pred vrata z leve strani podal Matic Fink, Blessing Eleke pa je bil nenatančen. Že pred tem je Fink sprožil močno z leve strani, toda Matic Čretnik je bil na mestu.

Sledilo je obdobje brez resnejših priložnosti, pobuda je bila na ljubljanski strani, a so domači dobro pokrivali dohode proti svojemu kazenskemu prostoru. V 41. minuti je vendarle do novega strela prišel Eleke, a ob dotiku enega domačih branilcev žogo poslal malo čez gol. Previsoko je dve minuti pozneje s strelom z glavo meril tudi Rok Kronaveter.

Po manj kot pol minute v drugem polčasu se je že izkazal Čretnik po Kronavetrovem strelu, malce zatem je do strela prišel znova Eleke, a je žoga zletela mimo cilja. V 50. minuti je s strelom z glavo poskusil Aris Zarifović, toda tudi on žogo poslal čez prečko. Pritisk Olimpije se je nadaljeval, Čretnik je moral posredovati še po Kronavetrovem poskusu z glavo v 54. minuti.

V 80. minuti je po dolgem času do zaključnega strela prišel tudi Rudar, strela Mateja Eterovića pa je bil preslab, Vidmar ni imel veliko dela z njim. V 83. minuti je bila Olimpija blizu zadetka, na golovi črti (mogoče je bila tudi že čez, a so sodniki pustili nadaljevanje igre) je žogo izbil eden domačih nogometašev. Že v četrti minuti sodniškega dodatka pa je Kronaveter poskrbel za veselje več kot 1000 ljubljanskih privržencev v Velenju, ko je zadel enajstmetrovko. To je "priigral" Julius Wobay.

Rudar bo v zadnjem krogu prihodnjo soboto gostoval v Celju, Olimpija pa bo gostila Krko.