35. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  14.05.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

0 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Velenja, ki je danes z Novim mestom eden od dveh »nogometnih centrov« Slovenije. #RUDOLI
0'
  Rudar si je z zmago v prejšnjem krogu v Mariboru zagotovil neposredni obstanek v ligi in obenem na petem mestu prehitel Zavrč. Z zmago v Ljudskem vrtu je obenem poskrbel, da še drugič zapored odloča o razpletu boja za naslov prvaka.
0'
  Olimpija (sprva z imenom NK Bežigrad), se je po začetku v peti ligi v sezoni 2005/06, v naslednjih sezonah vzpenjala proti prvi ligi, v kateri je prvič zaigrala v prvenstvu 2009/10. Od takrat naprej je ves čas prvoligaš.
0'
  V sedmih prvoligaških sezonah je Olimpija trikrat osvojila 4. mesto, enkrat 7. in enkrat 2. #RUDOLI
0'
  Rudar in Olimpija delita podobno usodo zadnjih dveh tekem: obe ekipi sta zadnji domači tekmi izgubili (Rudar s Koprom, Olimpija z Mariborom) ter dobili zadnjio gostovanji (Rudar v Mariboru, Olimpija v Celju).
0'
  Olimpija je Velenjčane premagala na vseh treh letošnjih tekmah s skupnim izidom 13:1. #RUDOLI
0'
  Rudar je Olimpijo nazadnje premagal (2:0) v zaključku lanske sezone. #RUDOLI
0'
  Ljubljančani so na 13. gostovanjih v Velenju zmagali kar osemkrat, trikrat remizirali in dvakrat izgubili. #RUDOLI
0'
  V skupnem seštevku sta ekipi odigrali 27. tekem. Bilanca je 7-5-15, gol razlika 28:50. #RUDOLI
0'
  Olimpija je še naprej najboljša gostujoča ekipa z enim samom porazom (v Krškem), Rudar je četrti na lestvici domačih tekem.
0'
  Olimpija je na 1. mestu vse od 10. kroga. Rudar se je s predzadnjega mesta povzpel po 26. krogu. #RUDOLI
0'
  Rok Kronaveter za en zadetek zaostaja za prvim strelcem lige (17 zadetkov) Andražem Šporarjem. #RUDOLI
0'
  V ekipah ni kaznovanih igralcev, v ljubljanskem taboru je nekaj težav s poškodbami.
0'
  Olimpija: Vidmar, Delamea, Klinar, Kelhar, Fink, Zarifović, Matić, Eleke, Zajc, Kronaveter, Radović. #RUDOLI
0'
  Rudar: Čretnik, Knezović, Jahić, Džinić, Kašnik, S. Babić, Tolimir, Trifković, Črnčič, M. Babič, Eterović. #RUDOLI
0'
  Sodnik je 33-letni Kranjčan Nejc Kajtazovič, ki bo letos sodil 14. prvoligaško tekmo, skupno jubilejno 50. #RUDOLI
0'
  V Velenju je deževno vreme s temperaturo 17º celzija. #RUDOLI
0'
  Tribune velenjskega stadiona bodo nabito polne. Okrog 1500 je pristašev Olimpije. #RUDOLI
0'
  Svečano tudi v domačem taboru, saj kariero končuje Ivan Knezović. #RUDOLI
0'
  V Velenju je vse pripravljeno; malce moti le dež. #RUDOLI
1'
1'
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
3'
  Olimpija s pričakovano uvodno pobudo.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Darijan Matič.
6'
  Olimpija ima udarec iz kota.
7'
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Darijan Matič.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Mate Eterovič.
11'
  Rudar ima udarec iz kota.
12'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
12'
  Po kotu je z glavo streljal Knezovič, a ni bil dovolj natančen.
13'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
14'
  Izjemna akcija Rudarja: Trifkovič z desne, Črnčič iz prve, a mimo gola. #RUDOLI
14'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
15'
  Denis Klinar v prepovedanem položaju.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Darijan Matič.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Aris Zarifovič.
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Tolimir.
26'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
27'
  Olimpija več napada, Rudar je nevaren iz protinapadov. #RUDOLI
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Miha Zajc.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
30'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Denis Klinar.
32'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Darijan Matič.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
39'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Mario Babič.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
40'
41'
  Eleke je prodrl po levi, sprožil in ob odbojo od domačega branilca je žoga zadela prečnik.
41'
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Aris Zarifovič.
43'
44'
45+1'
45+1'
  Igra z malo streli proti vratom. Olimpija več pri žogi, a neučinkovita, Rudar preži na napake gostov. #RUDOLI
45+1'
  Brez menjav na začetku drugega polčasa.
46'
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
46'
  Močan diagonalni strel Kromavetra in obramba Čretnika.
48'
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Dejan Kelhar.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
50'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
51'
  Po visoki podaji v kazenski prostor, je Zarifovič z glavo meril preko gola.
52'
  Leon Črnčič v prepovedanem položaju.
53'
53'
54'
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Dejan Kelhar.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Denis Klinar.
57'
  Miroslav Radovič v prepovedanem položaju.
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Stjepan Babič.
61'
61'
  Mario Babič v prepovedanem položaju.
62'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Mitja Lotrič.
63'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič.
64'
65'
67'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Mario Babič.
67'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
68'
70'
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
73'
  Še naprej nespremenjena podoba tekme.
73'
  Menjava: iz igre Blessing Chibuike Eleke, v igro Julius Wobay.
74'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Julius Wobay. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
77'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Damir Grgič.
78'
78'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
78'
79'
  Julius Wobay v prepovedanem položaju.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
81'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Senad Jahič.
83'
  Napad Olimpije, Rudar rešuje na golovi črti.
83'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Grgič. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
84'
  Damir Grgič je dobil rumeni karton.
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Grgič. Utrpel ga je Matic Fink.
87'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Aljaž Krefl.
88'
89'
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aljaž Krefl.
90'
90+2'
  Enajstmetrovka za Olimpijo!!
90+3'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
90+3'
Rdeči karton
  David Kašnik dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
90+4'
Gol (11m)
  GOOOL! Rok Kronaveter je zadel enajstmetrovko!
90+5'
90+5'
  Po enajstmetrovki za Olimpijo precej prerekanja na igrišču, posvet glavnega sodnika in pomočnika.