1. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  18.07.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

4 : 1

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 2000

Olimpija razveselila navijače z visoko zmago

Olimpija – Gorica 4:1 (2:1)

* Stadion Stožice, gledalcev 2000, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Vidali (Gračišče) in Lunežnik (Zgornja Ložnica).
* Strelci: 1:0 Kapun (18.), 2:0 Kronaveter (25.), 2:1 Arčon (45.), 3:1 Kronaveter (68.), 4:1 Šporar (90.).
* Olimpija: Šeliga, Fink, Krefl, Bajrić, Mitrović, Matić, Kapun (od 62. Vukčević), Kronaveter, Henty (od 78. Novak), Djermanović (od 56. Golubar), Šporar.
* Gorica: Štrukelj, Celcer, Širok, Arčon, Kolenc (od 82. Kotnik), Eleke, Kavčič, Humar (od 46. Burgić), Džuzdanovič, Jogan, Martinović.
* Rumeni kartoni: Krefl, Henty; Martinović.

V vodstvenem, trenerskem in igralskem kadru izrazito prenovljena Olimpija je sezono začela po željah navijačev (na stadion so se vrnili tudi Green Dragons). Zmaga na prvi tekmi proti Gorici je bila povsem zaslužena, junak pa Rok Kronaveter z dvema zadetkoma. Primorska ekipa, ki je sicer igrala pogumno in borbeno, je s porazom prekinila niz petih tekem brez prvoligaškega poraza.

"Nova" Olimpija, ki je tokrat pogrešala Darka Brljaka, Denisa Klinarja, Roka Baskero in Aljaža Ivačiča, je pričakovano odločneje začela tekmo, toda prva je zagrozila tudi močno spremenjena in finančno precej manj sposobna Gorica. Blessing Eleke se je na levi strani kazenskega prostora znašel pred Aleksandrom Šeligo, ki pa je žogo ukrotil.

V 18. minuti pa so Ljubljančani izvedli hiter protinapad (Uroš Celcer je medtem ležal na zelenici), do strela je najprej prišel Andraž Šporar, čigar strel je obranil Januš Štrukelj, do odbite žoge pa je nato prišel Nik Kapun in žogo poslal v mrežo.

Šporar je malce zatem še enkrat sprožil iz skorajda mrtvega kota, a je bil Štrukelj zbran, v 25. minuti pa so domači povedli z 2:0. Šporar je na desni strani prodrl v kazenski prostor, lepo oddal žogo do Matica Finka, ta pa jo je poslal pred vrata, kamor je pritekel Rok Kronaveter in brez težav zadel.

V 35. minuti je Amel Džuzdanović žogo z lepim strelom z 20 metrov poslal malce čez gol, sledilo pa je še nekaj poskusov Olimpije, pri katerih pa je spet dobro posredoval novogoriški vratar. Tik pred koncem polčasa pa je Sandi Arčon poskrbel za zanimivejše nadaljevanje.

Po povratni podaji Elekeja je Arčon žogo potegnil z leve strani ob robu kazenskega prostora in še malce na levi strani zadel v spodnji bližnji kot vrat Olimpije. Le nekaj trenutkov zatem bi lahko Goričani celo izenačili, a je Džuzdanović z leve strani žogo poslal le malo mimo nasprotne vratnice.

Uvod drugega polčasa je bil bolj miren, kar zadeva priložnosti, pa tudi bolj enakovreden. Novogoričani so bili na trenutke celo konkretnejši in nevarnejši. V 63. minuti je po dolgem času zagrozil Šporar, Štrukelj je bil na mestu, tako kot po prostem strelu Kronavetra v 67. minuti.

Kronaveter pa je že v 68. minuti dosegel svoj drugi zadetek na tekmi, lepo je sprejel žogo po dolgi podaji Darijana Matića v kazenski prostor in natančno zaključil akcijo. Pri zmajih je nato debitiral 17-letni Jakob Novak, ki je v 84. minuti celo dosegel zadetek, a iz prepovedanega položaja.

V 88. minuti je moral Šeliga posredovati po Elekejevem strelu, le malce zatem pa je Kronaveter na drugi strani zatresel vratnico z 20 metrov. Končni izid je v 90. minuti postavil Šporar, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu z glavo Nemanje Mitrovića.

Olimpija bo v 2. krogu v petek gostovala v Zavrču, Gorica pa bo gostila Rudar.