1. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  18.07.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

4 : 1

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni v naši družbi.
0'
  Včeraj se je v Mariboru začela nova jubilejna 25. sezona, ki tudi letos prinaša razburljivo dogajanje na slovenskih zelenicah.
0'
  Danes bomo v Ljubljani spremljali večerni obračun med Olimpijo in Gorico #OLIGOR
0'
  V Stožicah se bosta pomerila kluba, ki sta po koncu lanske sezone 14/15, dobila novo vodstvo in oblast. Zmajevo gnezdo je zapustil Izet Rastoder novi predsednik je tako postal Milan Mandarič. V Gorici je funkcijo predsednika prevzel Hari Arčon.
0'
  Situacija v zaključku lanskega prvenstva je bila pri obeh klubih zelo slaba. Obe ekipi si tako z novim vodstvom želita storiti korak ali dva naprej in popraviti vtis iz prejšnje sezone, ki jo je Olimpija končala na četrtem mestu brez uvrstitve v Evropska tekmovanja. Goričani pa so si svoj obstanek v ligi zagotovili šele po dodatnih kvalifikacijah, kjer so bili skupno boljši od Aluminija.
0'
  Vodstvo Olimpije je takoj po prihodu zavihalo rokave, predvsem novi direktor Ranko Stojič je v zadnjih tednih opravil ogromno dela, kot sam pravi v Ljubljani gradijo resen klub. Nekateri napovedujejo dokončen preporod Olimpije pod novim vodstvom. Tudi navijači zeleno-belih zaupajo novemu vodstvu kluba, tako je danes pričakovati večji obisk v Ljubljanskih Stožicah, ki so v lanski sezoni bolj kot ne samevale. Vračajo se tudi organizirana skupina navijačev Green Dragons, ki so lansko sezono bojkotirali zaradi vodstva kluba in se tako navijaško udeleževali zgolj na gostovanjih.
0'
  Novi trener Olimpije je tako postal najstarejši med vsemi v ligi Marijan Pušnik, ki je pred tem že vodil večje slovenske klube #OLIGOR
0'
  Na seznamu novih igralcev Olimpije se je po pričakovanjih znašlo kar nekaj novih imen. Iz Rudarja so v Olimpijo prestopili trije igralci: Denis Klinar, Aljaž Krefl ter Semin Omerovič. Iz tujine so prišli še Rok Kronaveter, Dejan Kelhar, Ricardo Alves in Martin Mimoun. Olimpija je med poletjem tudi dokončno odkupila Ezekiela Hentiya, od italijanskega velikana Milana.
0'
  Klub iz prestolnice pa so zapustili predvsem nogometaši, ki v lanskih sezonah niso navdušili. To so: Aleksandar Lazevski, Stjepan Babič, Matija Škarabot, Aleksandar Rodič, Hrvoje Spahija, Blaž Božič, Kruno Ivančič ter Miran Burgič, ki se vrača v Gorico, kjer je pred časom že zabijal. Danes pa bo predstavljal glavno nevarnost pred vrati Olimpije.
0'
  Klub bo bržkone zapustil tudi mladi Črnogorec Marko Vukčevič, katerega si želijo predvsem pri Crveni Zvezdi. V zameno naj bi se v Ljubljano preselil nekdanji član Domžal Joshua Parker. Veliko je še govoric o novih okrepitvah pri zeleno-belih. Tudi v klubu so zatrdili, da imajo namen v klub pripeljati vsaj še tri kakovostne nogometaše.
0'
  Olimpija je odigrala sedem pripravljalnih tekem. Trikrat so bili poraženi, štirikrat pa so slavili. Skupna gol razlika 17:10, na vsaki tekmi so Ljubljančani dosegli vsaj en zadetek.
0'
  Poglejmo še na stran Novogoričanov. Želja slednjih je predvsem mirna sezona, z izboljšanjem lanskega položaja na lestvici.
0'
  V mesto vrtnic je kljub slabšemu položaju prišlo nekaj novih imen. Kot smo že omenili je med njimi Miran Burgič, potem pa so tu še: Uroš Celcer, Alessio Codromaz in Andrej Kotnik.
0'
  Po bankrotu Parme je bilo pričakovati, da bo klub zapustilo kar nekaj obetavnih nogometašev. Odšli so: Alexander Caputo, Alessio Innocenti, Alberto Gallinetta, Lorenzo Pasqualini, Vykintas Slivka, Amedej Vetrih, ki je odšel v Domžale ter Dejan Žigon.
0'
  Goričani so odigrali šest pripravljalnih tekem. Zabeležili so tri zmage, en remi ter dva poraza.
0'
  Posvetimo se današnji tekmi v Stožicah. Za obe ekipi bo to prva uradna tekma v sezoni 2015/16.
0'
  Cilj obeh ekip na prvi tekmi je jasen, sezono otvoriti z dobro in borbeno igro. Za Gorico, ki še ni popolnoma sestavljena, bi danes bila dovolj že točka. Domači si želijo uspešnega starta v sezono, kjer igra zgolj in samo zmaga.
0'
  Sicer pa bomo danes videli že 25-ti medsebojni obračun teh dveh tekmecev. Statistika je na strani Olimpije, ki ima na svojem računu deset zmag, Goričani jih imajo pet. 9-krat sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  Poglejmo s kakšnima enajstericama trenerja bosta začela trenerja.
0'
  Olimpija: Šeliga, Kronaveter, Matič, Šporar, Fink, Krefl, Kapun, Bajrič, Mitrovič, Djermanovič in Henty #OLIGOR
0'
  Gorica: Štrukelj, Celcer, Širok, Arčon, Kolenc, Eleke, Kavčič, Humar, Džuzdanovič, Jogan in Martinovič #OLIGOR
0'
  Debitant na klopi Olimpije Marijan Pušnik, danes ne more računati na kar nekaj poškodovanih nogometašev. Denis Klinar si je poškodoval stegensko mišico, Delamea-Mlinar bo nared šele spomladi, trenutno okreva po operaciji križnih vezi. Začetek sezone bo izpustil lansko spomlad prvi vratar Olimpije Darko Brljak. Po poškodbi se počasi v zasedbo vračata Rok Baskera in Miha Zajc, slednji bo danes že sedel na klopi. Zaradi kartonov bo manjkal Luka Žinko.
0'
  Tudi Miranu Srebreniču bosta danes manjkala dva ključna nogometaša, prvi vratar Gregor Sorčan (sedi na klopi) in napadalec Luka Majcen.
0'
  Tako bo v vratih Gorice danes začel Januš Štrukelj, ki je doslej odigral eno tekmo v državnem prvenstvu.
0'
  Svoj debi v dresu Olimpije bosta od prve minute dočakala Rok Kronaveter in Aljaž Krefl.
0'
  Kljub temu, da se tekma začne nekaj čez 20 uro, je v Ljubljani še vedno vroče okrog 30 stopinj Celzija. Igralna površina v Stožicah je nared in dobro pripravljena za večerni obračun.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 20:15, bo sodil glavni sodnik Davor Drečnik #OLIGOR
0'
  Zalivanje igrišča pred pričetkom srečanja. Tribune se počasi polnijo, kljub vsemu obisk ne bo tak kot je bilo pričakovati.
0'
  Začetni enajsterici s sodniško trojko na čelu prihajata na travnato zelenico v Stožicah.
0'
  Manjši dimni šov s strani domačih navijačev, ki se po enem letu vračajo nazaj na severno tribuno Stožic.
1'
1'
  Gorica začenja s sredine igrišča.
2'
  Olimpija je takoj na začetku tekme prevzela pobudo na igrišču.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
4'
  Gorica ima udarec iz kota.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
6'
  Predložek Finka proti Hentiyu, ki je z galvo preslabo zadel žogo.
8'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Jan Humar.
11'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
12'
  V prvih 10-ih minutah ima Olimpija več od igre, zaenkrat še brez pravih priložnosti.
13'
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
15'
  Globinsko podajo v sam kazenski prostor je prejel Eleke, ki se je sam znašel pred Šeligo, slednji je iz dvoboja odšel kot zmagovalec.
17'
  Dejan Djermanovič v prepovedanem položaju.
18'
  GOOOL! Zadel je Nik Kapun!
20'
  Krasen protinapad domačih. Henty je pobegnil po levi strani v sredini odlično našel Šporarja, kateremu je Štrukelj strel še obranil, odbita žoga je končala na nogi Kapuna, ki je s pomočjo gostujočega branilca zatresel mrežo za vodstvo Olimpije.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
22'
  Strel Šporarja iz mrtvega kota naravnost v naročje gostujočega vratarja.
23'
  Olimpija ima udarec iz kota.
23'
24'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
24'
  Na prvi vratnici je predložek iz kota čakal Henty, njegov strel z glavo je končal močno prek vrat.
24'
  Rok Kronaveter v prepovedanem položaju.
26'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
27'
  Odlična kombinacija Šporar-Fink-Kronaveter, ki je odlično akcijo kronal z zadetkom. Fink je iz desne strani odlično podal pred vrata, kjer je Kronaveter žogo le potisnil v prazno mrežo.
27'
  Minuta premora za osvežitev.
30'
  Olimpija je potrebovala nekaj uvodnih minut, da se otrese začetne treme in sledila sta dva hitra zadetka v osmih minutah.
30'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
31'
32'
  Prosti strel za Olimpijo, nekoliko z leve strani razdalja pa 20 metrov.
33'
  Amel Džuzdanovič v prepovedanem položaju.
34'
35'
35'
  Streljal je Amel Džuzdanovič, a mimo vrat.
36'
  Močan strel Džuzdanoviča iz 20-ih metrov, nekoliko prek vrat.
38'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Matija Širok.
38'
  Aljaž Krefl je dobil rumeni karton.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
40'
  Oster predložek Kronavetra z leve strani, žoga je preletela vse in končala v naročju Štrukelja.
40'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
43'
45'
  GOOOL! Zadel je Sandi Arčon!
45+1'
  Iz nenada se je Arčon odločil za strel iz roba kazenskega prostora, presenetil vse in s strelom na prvo vratnico premagal Šeligo.
45+1'
  Streljal je Amel Džuzdanovič, a mimo vrat. Odlično globinsko podajo je prejel Džuzdanovič, vendar je za las zgrešil. Priložnost Gorice za izenačenje je tako splavala po vodi.
45+2'
45+2'
  Spremljali smo odličen prvi polčas z veliko priložnostmi na obeh straneh. Olimpija se je otresla začetne treme in hitro dosegla dva zadetka, nato pa je sledil padec v njihovi igri in nekaj napak, katere je Gorica odlično izkoristila in v zadnjih minutah prišla skoraj do izenačenja.
46'
46'
  Menjava: iz igre Jan Humar, v igro Miran Burgič.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Matic Fink.
47'
  Dino Martinovič je dobil rumeni karton.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič. Utrpel ga je Matic Fink.
52'
  Začetek drugega polčasa med obema kazenskima prostoroma.
52'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty.
52'
  Ezekiel Isoken Henty je dobil rumeni karton.
53'
  Rumeni karton Hentiyu zaradi simuliranja v kazenskem prostoru.
53'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
55'
  Po trku z Žigonom je na tleh obležal Krefl, ki mu pomaga zdravniška služba Olimpije.
56'
56'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Josip Golubar.
57'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Golubar. Utrpel ga je Matija Širok.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miran Burgič.
60'
  Podaja proti Burgiču v kazenski prostor, še pravi čas je posredoval Šeliga in preprečil, da bi Burgič prišel do žoge.
62'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Marko Vukčevič.
64'
  Še naprej spremljamo izenačeno srečanje, Gorico z nekoliko večjo željo po zadetku, zaenkrat še brez konkretnih priložnosti.
64'
65'
  Strel Šporarja naravnost v gostujočega vratarja.
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič. Utrpel ga je Josip Golubar.
65'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Sandi Arčon.
67'
68'
  Kronaveter je poizkusil iz prostega strela, močno vendar ne preveč natančno, Štrukelj izbija.
69'
70'
  Globinska podaja Matiča, v osrčje kazenskega prostora proti Kronavetru, ki se je dobro znašel in ob bližnji vratnici zadel za povišanje vodstva.
71'
71'
71'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
75'
77'
  Poškodba Hentiya, ki ne bo mogel nadaljevati srečanja.
78'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Jakob Novak.
79'
  Debi mladega komaj 17-letnega Jakoba Novaka v dresu Olimpije.
79'
80'
  Po podaji z leve strani je Burgič iz desetih metrov sprožil prek vrat.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Jakob Novak.
82'
  Menjava: iz igre Jaka Kolenc, v igro Andrej Kotnik.
84'
  Jakob Novak v prepovedanem položaju.
84'
  Novak je zatresel mrežo vendar iz prepovedanega položaja.
86'
87'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Andrej Kotnik.
87'
87'
88'
  Po podaji z leve strani je z glavo zaključil Eleke, Šeliga z odličnim posredovanjem v kot.
88'
89'
  Strel Kronavetra iz 20-ih metrov, žoga je končala v levi vratnici.
89'
  Kakšna priložnost za Kronavetra, da na debiju zabije hattrick.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Golubar.
90'
90'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
90+2'
  Po podaji Kronavetra iz kota je najprej Mitrovič streljal z glavo, odbita žoga je padla na nogo Šporarju, ki zabija četrti zadetek za Olimpijo.
90+2'
  Tri minute dodatka.
90+3'
90+3'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
90+4'
90+4'
  Z glasnim aplavzom domači navijači pozdravljajo svoje ljubljence.
90+4'
  Zaslužena zmaga Olimpije, ki je odlično opravila svoj debi v novi sezoni. Tudi Goričani so imeli svoje priložnosti vendar jih niso znali izkoristiti.