3. krog |  Ljubljana, ćRC Stožice |  01.08.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

0 : 2

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Ajdovec Rafael (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 2000

Domžalčani v Stožicah že precej domači

Olimpija - Domžale 0:2 (0:1)

* Stadion Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelca: 0:1 Trajkovski (16.), 0:2 Mance (84.).
* Olimpija: Šeliga, Zajc (od 64. Mimoun), Kronaveter, Matić, Šporar (od 90. Djermanović), Fink, Krefl, Kapun, Bajrić, Mitrović, Henty (od 70. Golubar).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Vetrih, Zec (od 37. Husmani), Horić, Podlogar (od 79. Mance), Šišić (od 58. Horvat), Trajkovski, Dobrovoljc, Majer, Morel.
* Rumeni kartoni: Kronaveter, Fink, Šporar; Šišić, Husmani.
* Rdeča kartona: Fink (30.), Kronaveter (59.).

Ljubljansko-domžalski prvenstveni obračuni se v zadnjem obdobju večinoma končujejo z zmagami gostov, tako je bilo kar na desetih od zadnjih 13 tekem. Obdobje je danes dobilo še novo poglavje, saj so Domžale v vlogi gostov slavile v Ljubljani. Tudi po zaslugi kar dveh izključitev na ljubljanski strani in natančnega strela Dejana Trajkovskega. Za Olimpijo je to prvi poraz v sezoni, za Domžale pa druga zmaga.

Prvi polčas je postregel z zanimivim dogajanjem. Ljubljančani so do zadetka narekovali ritem igre, v 16. minuti pa so Domžale povedle. Po akciji po desni strani je žoga prišla na drugo stran na rob kazenskega prostora do Dejana Trajkovskega, ki je z natančnim strelom ob bližnji vratnici premagal Aleksandra Šeligo in dosegel prvi gol v tekmovanju.

Sledilo je obdobje brez večjih priložnost, a vseeno precej razburljivo. V 30. minuti je sodnik Matej Jug pokazal drugi rumeni karton Maticu Finku zaradi prekrška, tako da je Olimpija ostala le z desetimi na zelenici. Ta izključitev je močno razburila trenerja Marijana Pušnika, ki je vztrajno protestiral pri sodnikih in moral ob koncu polčasa na tribuno.

Izključitev pa je podžgala Finkove soigralce, ki so kljub igralcu manj znali zagroziti, med drugim je Ezekiel Henty ob koncu prvega dela zapravil priložnost za izenačenje, ko je po globinski podaji streljal čez gol.

V uvodu drugega polčasa je Olimpija prevzela pobudo, toda prave akcije ji ni uspelo izpeljati. Za nameček je Jug v 59. minuti po udarcu s komolcem Kronavetra pokazal drugi rumeni karton še njemu, tako da je Olimpija igrala le še z devetimi igralci. V 67. bi lahko Žan Majer že unovčil izdatno številčno prednost, toda s 25 metrov je meril malenkost premalo natančno.

Dve minuti pozneje se je izkazal Šeliga po strelu Lucasa Horvata s 25 metrov, v 73. minuti pa je Majer po kotu s strelom z glavo zadel vratnico. V 84. minuti pa so gosti le povišali prednost, Horvat je podal na desno do Nejca Skubica, ta je podal pred vrata, kjer je bil osamljen novinec Antonio Mance in zadel za 2:0. Do konca tekme velja omeniti še poskus Amedeja Vetriha, Šeliga ga je ukrotil.

Olimpija bo v 4. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Krškem, Domžale pa bodo gostile Rudar.