17. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  08.11.2015 ob 15.30  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

2 : 2

Celje

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Ajdovec Rafael (4. sodnik) , Žganec Mitja (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 650

Domžalčani dvakrat ujeli Celjane

Domžale - Celje 2:2 (0:1)

* Športni park, gledalcev 650, sodniki: Skomina (Koper), Vidali (Gračišče) in Bensa (Kojsko).
* Strelci: 0:1 Pajač (14.), 1:1 Mance (75.), 1:2 Pajač (77.), 2:2 Vuk (90.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horić, Vuk, Črnic, Trajkovski (od 72. Požeg Vancaš), Blažič, Dobrovoljc (od 61. Mance), Majer, Morel.
* Celje: Kotnik, Kous, Vrhovec, Krajcer (od 8. Klapan), Klemenčič, Pajač (od 89. Sunny), Osman, Spremo (od 67. Esteves De Sousa), Đurković, Soria Alonso, Vidmajer.
* Rumeni kartoni: Vuk, Horić, Zec; Vrhovec, Pajač.

Domžalčani so proti zadnjeuvrščenemu Celju pričakovali zmago, a so lahko na koncu še kako veseli tudi točke. Do nje so namreč prišli že globoko v sodniškem dodatku, rešitelj pa je bil Slobodan Vuk. Pred tem so se Celjani dvakrat znašli v vodstvu, ob koncu pa naivno zapravili že dobljeno tekmo. Tako so z 12 točkami še vedno na zadnjem mestu, medtem ko so se Domžalčani ohranili v družbi lovcev na vodilno Olimpijo.

Prvo lepo priložnost na tekmi so imeli domači, potem ko je Darko Zec sprožil s 15 metrov, izkazal pa se je celjski vratar Matic Kotnik. Sedem minut zatem pa so do vodstva prišli gosti, ko je s prostega strela z nekaj manj kot 30 metrov neubranljivo čez živi zid zadel Marko Pajač.

Slednji je bil v 19. minuti v vlogi podajalca, streljal pa je Ramon Soria Alonso, toda Nejc Vidmar je bil na pravem mestu, tako kot Kotnik na drugi strani nekaj trenutkov pozneje po poskusu Benjamina Morela.

V 32. minuti so domači spet poskusili prek Zeca, ki je po protinapadu Matica Črnica sprožil s približno 20 metrov, toda preveč po sredini in prešibko. Na drugi polovici igrišča je Enis Đurković v 36. minuti meril premalo natančno za podvojitev prednosti.

Čeprav so Domžalčani večkrat prišli do zaključnih strelov, pa so jim ti, vsaj nevarni, manjkali v uvodu drugega polčasa, ko so izpeljali nekaj obetavnih akcij, zadnje podaje pa, ali niso našle želenega naslovnika ali pa so bili strelci nenatančni.

Enega nevarnejših poskusov je v 68. minuti sprožil Žan Majer z 20 metrov, Kotnik pa je žogo preusmeril v kot. V 75. minuti pa so domači le izenačili, Antonio Mance je potegnil po sredini in z manjšim slalomom prišel do položaja za strel na približno 20 metrih, od koder je žogo močno poslal pod prečko celjskega gola.

Zgolj dobro minuto pozneje pa so se znova veselili gosti. Dejan Trajkovski in Kenan Horić sta slabo izvedla avt, do žoge se je dokopal Pajač in z desne strani kazenskega prostora zadel za celjsko vodstvo z 2:1. Ko se je zdelo, da bodo Celjani odnesli poln plen, pa je v tretji minuti sodniškega dodatka Slobodan Vuk izkoristil zmedo in odbito žogo poslal v prazno mrežo za 2:2.

Domžale bodo v 18. krogu 21. novembra gostovale v Krškem, Celje pa bo dan pozneje gostilo Rudar.