21. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  05.12.2015 ob 20.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

1 : 2

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Ul Bojan (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
Delegat: Tomšič Jože
Št. gledalcev: 300

Po izjemnem preobratu zmaga Celja

Luka Koper - Celje 1:2 (1:0)

* Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Vinčić (Maribor), Kordež (Ljubljana) in Benc (Rače).
* Strelci: 1:0 Memolla (40.), 1:1 Spremo (69.), 1:2 Sunny (72.).
* Luka Koper: Kahlina, Pavič, Gal, Andrejašič, Memolla, Posavac, Štulac, Vekić, Dedić (od 58. Anđelković), Štromajer (od 46. Radujko), Gabrić.
* Celje: Kotnik, Vidmajer, Klapan, Omoregie, Osman, Travner, Kous, Soria, Klemenčič, Đurković (od 62. Spremo), Esteves De Sousa (od 90. Pišek).
* Rumeni kartoni: Posavac; Đurković, Osman, Travner, Soria.
* Rdeča kartona: Kous (39.), Posavac (86.).

Koprčani so večji del tekme imeli pobudo, a je nekaj minut popolnega mrka v domači ekipi pripomoglo k zmagi gostov iz Celja. Ti so imeli v Estevesu De Sousi in Sunnyju Omoregieju ključna moža v napadu, srečno roko pa je imel z rezervistom Milanom Spremom tudi gostujoči strateg Iztok Kapušin. Celjani so tako nadaljevali niz neporaženosti, izgubili niso že pet tekem zapovrstjo. Oboji imajo zdaj po 22 točk, tako kot še Rudar, in so na mestih od 6 do 8 na prvenstveni lestvici.

V prvem domačem napadu v drugi minuti je po podaji Draga Gabrića iz ugodnega položaja Jaka Štromajer streljal z glavo mimo vrat Celjanov. Po rahlem zatišju so domači znova zagrozili v 20. minuti, domači up Leo Štulac je z roba kazenskega prostora iz polvoleja močno sprožil, a meril le malce previsoko. Devet minut pozneje je isti nogometaš, ki je bil motor vseh akcij domačih, ponovil vajo, a je žoga po njegovem poskusu po tleh končala nekaj centimetrov mimo cilja.

V 37. minuti so prvič resneje poskusili tudi gosti, a je Sunny Omoregie iz dokaj ugodnega položaja streljal v domačega vratarja Kristijana Kahlino. V 39. minuti je zaradi prekrška nad domačim kapetanom Jako Štromajerjem neposredni rdeči karton prejel Žiga Kous. Koprčani so bili že dotlej boljši tekmec, številčno prednost pa so takoj unovčili. Prosti strel z leve strani je v 40. minuti lepo izvedel Štulac, pred vratarjem gostov Maticem Kotnikom pa se je najbolje znašel Hysen Memolla, ki je iz bližine poslal žogo v celjsko mrežo za 1:0. Že čez minuto je sledila nova domača priložnost, dobro je streljal Štromajer s petnajstih metrov, a se je izkazal Kotnik.

V drugem polčasu je prvi zagrozil Jan Andrejašič v 53. minuti, a je bil Kotnik na mestu. Sedem minut zatem je z desne strani dobro sprožil še Drago Gabrić, a bil malo premalo natančen. V 61. minuti pa so Celjani zapravili zelo lepo priložnost za izenačenje, podajalec je bil Sunny Omoregie, osmoljenec pa Eteves De Sousa. Sledile so minute gostov, ki so kljub igralcu manj zaigrali zelo ambiciozno.

V 68. minuti je bil v ospredju ponovno De Sousa, ki je streljal z roba kazenskega prostora, Kahlina pa je žogo s težavo odbil v kot. V 69. minuti pa Kahlina ni popolnoma zaustavil strela Sunnyja iz bližine. Njegov strel je sicer obranil, a je bil pri odbiti žogi najhitrejši Milan Spremo, ki je iz bližine žogo poslal v domačo mrežo za 1:1.

Še večji šok za domače pa je sledil v 71. minuti, ko je De Sousa podal, Sunny pa z glavo "lobal" domačega vratarja za 1:2. Šokirani domači, za katere se je do obeh zadetkov gostov zdelo, da imajo tekmo popolnoma v rokah, so potrebovali kar nekaj minut, da so se zbrali. V zadnjih desetih minutah so tako šli po izenačenje. V 81. minuti je Štulac po samostojni akciji žogo poslal malo mimo gola, isti igralec je v 85. minuti poskusil tudi z glavo, na mestu pa je bil Kotnik. V 86. minuti je drugi rumeni karton dobil Patrik Posavac zaradi prekrška nad Alijem Osmanom, tako so se tudi končali upi Kopra po vsaj točki.

Koper bo v 22. krogu prihodnjo nedeljo gostil Maribor, Celje pa dan prej Gorico.