29. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  09.04.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Rudar Velenje

1 : 0

Gorica

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Ul Bojan (2. pomoč) , Friš Tadej (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Velenja, kjer se bosta nocoj v 29. krogu Prve lige pomerila Rudar in Gorica. #RUDGOR
0'
  Za domačimi nogometaši je zelo uspešen teden. Najprej so v soboto zvečer na domačem stadionu dobili savinjsko-šaleški derbi proti Celjanom z 2:0, nato pa so v sredo zablesteli v polnem sijaju in s kar 1:5 v Novem mestu premagali tamkajšnjega prvoligaša, potem ko so že v prvem polčasu povedli z 0:4, pri čemer velja izpostaviti fantastičen zadetek Eterovića, ki je na omenjenih dveh tekmah dosegel tri zadetke. Z omenjenima zmagama se je Rudar prebil na 6. mesto v ligi, s čimer so si zagotovili nekoliko boljši položaj v boju za obstanek, ki pa še zdaleč ni končan, saj so razlike na dnu še vedno relativno majhne.
0'
  Na drugi strani je za Gorico v prvi vrsti naporen teden. Tako so najprej gostili Maribor in izgubili z 0:2, potem pa v sredo še vodilno Olimpijo, kjer pa so vodilni ekipi Prve lige, po prvem zadetku Andreja Kotnika v državnem prvenstvu, uspeli odščipniti dve točki za končni rezultat 1:1. Po 28. krogih Gorica zaseda 4. mesto, s štirimi točkami zaostanka za Domžalčani in so tako še udeleženi v boju za tretje mesto, kar bi bil zagotovo zelo lep rezultat ob koncu sezone.
0'
  Obe ekipi sta na podlagi rezultatov v prejšnjem krogu imeli znaten prispevek v enajsterici 28. kroga Prve lige. Goričane v idealni enajsterici zastopata vratar Grega Sorčan in Miha Gregorič, Velenjčane pa kar štirje nogometaši, Damjan Trifković, Anže Pišek, Leon Črnčič in Mate Eterović.
0'
  Skupno bomo danes spremljali 71. tekmo Rudarja in Gorice, četrto letos. #RUDGOR
0'
  Obe ekipi sta letos izkoristili domač teren, dve domači zmagi Gorice in ena Rudarja. #RUDGOR
0'
  Domači nogometaši se še naprej ukvarjajo s težavami s kaznimi. Tako bosta danes manjkala David Kašnik in Stjepan Babič, ki sta v sredo prejela 11. rumeni karton. Pri Goričanih bo danes zaradi kvote rumenih kartonov manjkal Dino Martinović.
0'
  Domači nogometaši so v spomladanskem delu statistično rahlo uspešnejši od gostov, s tremi zmagami in s tremi porazi so zbrali 9 točk, medtem ko so gostje zbrali 7 točk, pri čemer so doživeli le en poraz, a kar štirikrat odigrali neodločeno.
0'
  Glede na dobro domačo formo obeh ekip na medsebojnih tekmah v letošnji sezoni in glede na dobre predstave v zadnjem tednu je danes na papirju rahla prednost domačih nogometašev, toda lestvica in dobre predstave v letošnji sezoni tehtnico to prednost bistveno omilijo, navsezadnje tudi Gorica prihaja v Velenje s popotnico dobrega sredinega rezultata proti vodilni Olimpiji.
0'
  Poglejmo obe začetni enajsterici...
0'
  Rudar: Radan, Ihbeisheh, Bolha, Džinić, Jahić, Tolimir, Pišek, Trifković, Črnčič, Babić, Eterović. #RUDGOR
0'
  Gorica: Sorčan, Gregorič, Kavčič, Mevlja, Celcer, Osuji, Kolenc, Johnson, Arčon, Kotnik, Burgić. #RUDGOR
0'
  Pri Gorici bo tako kot proti Olimpiji zaradi poškodbe ponovno manjkal Alen Jogan, pri Rudarju pa zaradi poškodbe ni Ivana Knezovića.
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Slavko Vinčič iz Maribora. #RUDGOR
0'
  Svoj 20. rojstni dan danes praznuje domača navijaška skupina Velenjski knapi. #RUDGOR
0'
  Tekme 29. kroga Prve lige se bodo odigrale v sklopu promocije mednarodne akcije »Play true day« oz. Dan čistega športa, ki se ji v letu 2016 pridružuje tudi Nogometna zveza Slovenije. Cilj te akcije je promocija boja proti dopingu in širitev ideje o čistem športu. V Sloveniji se ta akcija izvaja v okviru Slovenske antidopinške organizacije (SLOADO).
0'
  V okviru akcije "Play true day" so danes igralci prišli na zelenico s posebnimi majicami z napisom»Play true day« #RUDGOR
0'
  S sredine bodo prvi začeli domači nogometaši.
1'
1'
  Prva lepa priložnost za goste. Streljal je Bede Amarachi Osuji, ki je bil relativno sam, a strel je zletel mimo vrat.
2'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
8'
  Enakovreden začetek srečanja, Gorica že z eno priložnostjo po strelu Osujia, Rudar še brez priložnosti.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Utrpel ga je Mate Eterovič.
12'
  Lepa podaja Jahića, a Ihbeisheh ni uspel priti do pravega strela proti vratom Gorice.
16'
  Streljal je Mario Babič, a nekoliko mimo vrat.
17'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Kotnik. Utrpel ga je Leon Črnčič.
19'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Bede Amarachi Osuji. Utrpel ga je Senad Jahič.
20'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Miha Gregorič.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tine Kavčič. Utrpel ga je Mate Eterovič.
23'
  Rudar ima udarec iz kota.
23'
  Streljal je Klemen Bolha, a mimo vrat.
25'
  Domači navijači zaenkrat skrbijo za dobro vzdušje na velenjskem stadionu.
26'
  Mario Babič v prepovedanem položaju.
29'
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Tine Kavčič.
34'
  Rudar je v zadnjih minutah nekoliko boljši nasprotnik, a konkretnejših priložnosti v tem času ni bilo. Sorčanu še ni bilo treba posredovati.
34'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
35'
  Črnčič je slabo zaključil akcijo po lepem prodoru Trifkovića po levi strani.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andrej Kotnik, zelo dobro je ubranil Radan.
36'
  Gorica ima udarec iz kota.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Mevlja, a premalo močno, znova je bil na mestu Radan.
40'
  Streljal je Sandi Arčon, a preko vrat.
41'
  GOOOL! Zadel je Senad Jahič!
41'
  Fantastičen zadetek Senada Jahića! Neubranljivo za Sorčana. #RUDGOR
42'
  Še drugi zaporedni evrogol Rudarja. Po Eteroviću v sredo danes še Jahić. #RUDGOR
42'
44'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Klemen Bolha.
44'
  Miran Burgič je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  Rudar po res krasnem zadetku Senada Jahića po prvem polčasu vodi z 1:0. #RUDGOR
45+1'
  Gorica je dvakrat nevarno poskusila, a Osuji in Kotnik nista uspela premagati domačega vratarja Radana. #RUDGOR
45+1'
  V drugem polčasu bodo s sredine prvi krenili gostujoči nogometaši.
46'
47'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Bede Amarachi Osuji.
50'
50'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
52'
  Goričani so v drugi polčas krenili nekoliko odločneje.
55'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Miran Burgič.
55'
  Bede Amarachi Osuji v prepovedanem položaju.
56'
57'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Andrej Kotnik.
57'
  Menjava: iz igre Bede Amarachi Osuji, v igro Rifet Kapič.
58'
  Takoj lepa podaja Kapića do Burgića, ki pa v sredini ni uspel najti Kotnika. Na mestu je bil Radan.
58'
59'
  Lep prodor Trifkovića in dobra podaja do Eterovića, ki pa je slednji ni uspel bolje izkoristiti.
60'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rifet Kapič. Utrpel ga je Senad Jahič.
64'
  Poskus globinske podaje proti Burgiću nekoliko predolg, Radan je bil prej pri žogi.
66'
66'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Marko Nunič.
69'
  Streljal je Mate Eterovič po lepi podaji Ihbeisheha, a mimo vrat.
71'
  Streljal je Miran Burgič po predložku Celcerja, a preko vrat.
73'
  Streljal je Anže Pišek, a malenkost preko vrat.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Nunič, a premalo močno in Radan je strel brez težav ubranil.
75'
77'
  Prekršek je utrpel Nejc Mevlja .
77'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Mitja Lotrič.
78'
  Streljal je Mitja Lotrič, a mimo vrat.
78'
80'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Luka Prašnikar.
81'
  Streljal je Luka Prašnikar, a mimo vrat.
81'
  Menjava: iz igre Marshal Mfon Johnson, v igro Tilen Nagode.
82'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
83'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tine Kavčič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
84'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rifet Kapič. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
85'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Prašnikar. Utrpel ga je Nejc Mevlja.
85'
  Luka Prašnikar je dobil rumeni karton.
86'
  Po nevarni akciji Gorice je streljal Andrej Kotnik, a preko vrat.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič, a naravnost v Sorčana.
89'
  Prašnikar je stekel sam proti Sorčanu, a goriški vratar je bil hitrejši in je žogo izbil v avt.
90'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Damir Grgič.
90+1'
  Še 4 minute sodnikovega podaljška do konca srečanja.
90+2'
90+2'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
90+3'
  Prekršek je utrpel Damir Grgič .
90+5'
90+5'
  3. zaporedna zmaga Rudarja, Gorica danes ni uspela izkoristiti poraza Domžal in ostaja na 4. mestu. #RUDGOR