29. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  09.04.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Rudar Velenje

1 : 0

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Ul Bojan (2. pomoč) , Friš Tadej (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)
Delegat: Levačič Danilo
Št. gledalcev: 600

Pred tekmo: Rudar Velenje - Gorica

Prva liga Telekom Slovenije, 29. krog

9.4.2016, ob 19:00: RUDAR VELENJE - GORICA

Stadion: Mestni stadion ob jezeru, kapaciteta 3.500 sedežev (povprečen obisk: 957 gledalcev)

-  prost vstop ob 20. obletnici Velenjskih knapov

RUDAR VELENJE:

Prepoved nastopa: Stjepan Babić in David Kašnik

Velenjčani so se po dveh zaporednih porazih z Mariborom in Olimpijo, ki sta za hrbet Mateja Radana pospravila kar osem zadetkov, znova pobrali. Četa trenerja Jerneja Javornika je minulo soboto v 70. savinjsko-šaleškem derbiju z 2:0 ugnala Celje, še bolj razpoloženi pa so bili knapi v dolenjski prestolnici. Farmacevti niso našli recepta za razpoložene Velenjčane, ki so v mrežo Krke zabili kar pet zadetkov. V taboru Rudarja so se razveselili najvišje zmage v letošnji sezoni, z zmago s 5:1 pa so vsaj za nekaj dni zadihali malce lažje, saj so zadnjeuvrščenim Novomeščanom pobegnili na šest točk razlike, s skokom na šesto mesto lestvice pa so izenačili najboljšo uvrstitev sezone. V soboto v goste prihajajo Goričani, proti katerim bo Rudar znova zaigral nekoliko oslabljen, brez Stjepana Babića in Davida Kašnika, ki sta z 11 rumenimi in rdečim kartonom največkrat opominjana nogometaša lige.

Velenjčani so pred tekmo s Krko največ zadetkov dosegli v prvem sosedskem derbiju sezone, ko so Celju zabili štiri zadetke, v sredo pa so dobro igro kronali s petimi goli. Tako učinkoviti knapi niso bili že vse od zadnjega jesenskega kroga lanskega sezone, ko so Zavrč odpravili s kar sedmimi zadetki. Javornika lahko veseli predvsem prebujenje Mateja Eterovića, ki je dvema enajstmetrovkama s tekme proti Celju dodal še evrogol s skoraj sredine novomeškega igrišča.

Na Dolenjskem se je prvega zadetka po več kot 2816 minutah strelskega posta razveselil tudi Leon Črnčič. Lenartčan, ki je zaradi poškodbe izpustil drugi del minule sezone, na igrišča pa se je vrnil oktobra, je v 10. minuti 32. kroga sezone 2013/14 zatresel in načel prav mrežo Gorice. Primorci so tedaj izgubili pomembno bitko za tretje mesto, knapi so po zmagi s 3:2 obdržali drugo mesto, ki pa so ga izgubili krog kasneje in sezono zaključili na tretjem mestu.

Dani zadetki Rudarja po položajih po 28. krogu:

GORICA:

Prepoved nastopa: Dino Martinović

Goriško zasedbo po dveh zahtevnih obračunih z Mariborom in Olimpijo v prihajajočih treh krogih čakajo predvsem tekmeci s spodnjega doma lestvice. Primorci bodo skušali na domači zelenici nadaljevati pozitivno tradicijo dvobojev s Krko in Celjem, še pred tem pa čaka moštvo trenerja Mirana Srebrniča gostovanje v Velenju, kjer pa so Goričani bistveno manj uspešni. Čeprav so sinje-modri Mestni stadion ob jezeru v 37 tekmah že desetkrat zapuščali s polnim izkupičkom, v zadnjih letih točke praviloma ostajajo doma. Goričani, ki bodo zaigrali brez kaznovanega Dina Martinovića, so z zadnjih devetih gostovanj v Šaleški dolini odnesli zgolj štiri točke, edino zmago so vknjižili v zadnjem dvoboju lanske sezone, ko sta domačo mrežo že v prvem polčasu zatresli bivši vrtnici, Amedej Vetrih in Dejan Žigon.

Andrej Kotnik je še dobro leto nazaj igral v 3. SNL zahod, v dresu Izole. Poleti se je dvajsetletni vezist dokazal na preizkušnji pri Gorici in v jesenskem delu sezone v sedmih nastopih zbral 257 minut. Jesensko minutažo je Kotnik presegel v štirih spomladanskih tekmah, v katerih je odigral že 287 minut. Trener Srebrnič je mladega nogometaša proti Olimpiji že tretjič zapored postavil v začetno enajsterico, Kotnik pa se je za zaupanje oddolžil s prvoligaškim prvencem, s katerim je Gorici priigral veliko točko.

Goričani in Celjani so za zdaj edini, ki so že presegli magično številko tisoč prejetih zadetkov. Grofje so v 857 prejeli 1.149 golov, goriška mreža se je v enakem številu tekem zatresla 1.017-krat. Kmalu, morda že v soboto, pa bi se lahko Celjanom in Goričanom pridružili tudi Velenjčani. Rudar, ki se med prvoligaši meri že 21. sezono, je na 721 prvoligaških obračunih dovolil 998 zadetkov. Kot prvi je velenjsko mrežo v drugem krogu krstne sezone 1991/92 načel Robert Šabjan, tedaj nogometaš lendavske Nafte, ki je doma slavila zmago z 2:0.