29. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  10.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

1 : 1

Zavrč

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljubljane #OLIZAV
0'
  V Stožicah se bosta pomerili ekipi Olimpije in Zavrča #OLIZAV
0'
  Oster ritem tekem se nadaljuje, včeraj je Maribor soje delo opravil in se znova Olimpiji približal na točko zaostanka.
0'
  Danes je večina ljubiteljev nogometa v pričakovanju odgovora zeleno-belih.
0'
  Olimpija še naprej drži prvo mesto, vendar po včerajšnji zmagi Maribora imajo pred slednjimi zgolj še točko prednosti. Zavrč je po zmagi Rudarja včeraj postal ogrožen tudi na petem mestu, pred knapi imajo samo še dve točki prednosti.
0'
  Olimpija si je na zadnji tekmi privoščila spodrsljaj in samo remizirala z Gorico, prvič spomladi so tudi prejel zadetek. Kasnje jih je rešil ravno Zavrč, ki je remiziral z vijoličastimi.
0'
  Zavrč je v letošnji sezoni odlično razpoložen proti najboljšima kluboma v ligi. Na sedmih tekmah so dvakrat zmagali, štirikrat remizirali in samo enkrat izgubili. Proti Mariboru v letošnji sezoni sploh niso izgubili.
0'
  Z Olimpijo so se letos pomerili trikrat. V Halozah je Olimpija najprej iztržila remi, ob koncu jeseni pa so zmagali z 2:1 in pri tem imeli kar nekaj sreče. Edina tekma v Stožicah se je končala z zmago Haložanov.
0'
  Ravno na zadnji medsebojni tekmi v Stožicah je Zavrč s klopi vodil Slavko Matić. Haložani pod vodstvom Matića še ne poznajo poraza. Prav tako tudi trener Marko Nikolić še ne pozna poraza na klopi Olimpije.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  Olimpija: Šeliga, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matić, Eleke, Radović, Wobay, Fink, Krefl in Mitrović #OLIZAV
0'
  Zavrč: Kovačić, Pihler, Mužek, Filipović, Antić, Rogač, Agboyi, Cvek, Dodlek, Miketić in Batrović #OLIZAV
0'
  Olimpija danes začenja tekmo z zelo ofenzivno postavitvijo. Namesto Čaleta začenja Krefl, v napadu po dolgem času od začetka Eleke. Pri domačih zaradi poškodbe manjka samo prvi vratar Nejc Vidmar.
0'
  Pri Zavrču danes ne morejo računati na kaznovanega Eda Kevina Kokorovića.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 16:55 bo sodil glavni sodnik Miran Bukovec #OLIZAV
0'
  Tekme 29. kroga Prve lige se bodo odigrale v sklopu promocije mednarodne akcije »Play true day« oz. Dan čistega športa, ki se ji v letu 2016 pridružuje tudi Nogometna zveza Slovenije. Cilj te akcije je promocija boja proti dopingu in širitev ideje o čistem športu. V Sloveniji se ta akcija izvaja v okviru Slovenske antidopinške organizacije (SLOADO).
0'
  V okviru akcije "Play true day" so danes igralci prišli na zelenico s posebnimi majicami z napisom»Play true day« #OLIZAV
1'
1'
  Olimpija začenja tekmo s sredine igrišča.
1'
  Zavrč ima udarec iz kota.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek.
2'
  Po podaji Batrović z glavo po sredini vrat.
2'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Matija Miketič.
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Miketič. Utrpel ga je Julius Wobay.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Miketič. Utrpel ga je Matic Fink.
5'
  Potem, ko je prvi strel na tekmi pripadel Zavrču, Olimpija prevzema pobudo na sredini.
6'
7'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Ovbokha Agboyi.
8'
  Olimpija ima udarec iz kota.
9'
  Streljal je Miroslav Radovič, a mimo vrat.
9'
  Po podaji Kronavetra s kota je Radović na drugi vratnici slabo zadel žogo z glavo.
9'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ovbokha Agboyi. Utrpel ga je Darijan Matič.
9'
  Ovbokha Agboyi je dobil rumeni karton.
10'
  Prosti strel za Olimpijo iz 30-ih metrov. Pri žogi Kronaveter in Wobay.
10'
  Streljal je Julius Wobay, a mimo vrat.
11'
  Wobay s prostega strela za malo mimo leve vratnice.
11'
  Streljal je Aleks Pihler, a mimo vrat.
12'
  Takoj na drugi strani priložnost za Zavrč po slabo izbiti žoge je do neoviranega strela z roba kazenskega prostora prišel Pihler vendar meril preko vrat.
12'
14'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Julius Wobay. Utrpel ga je Matija Miketič.
15'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
16'
  Streljal je Lovro Cvek, a mimo vrat.
18'
  Streljal je Veljko Batrovič, a mimo vrat.
19'
  Odlično si je prostor za strel pripravil Batrović, vendar sprožil prek vrat.
20'
  Olimpija v uvodu ne deluje ravno najbolj prepričljivo
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Filipovič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Julius Wobay.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
27'
  V zadnjih minutah Olimpija igra bolje in počasi prevzema pobudo na igrišču.
29'
31'
31'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Davor Rogač.
34'
  V zadnjih minutah brez pravih priložnosti spremljamo igro predvsem na sredini igrišča.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
35'
  Odlična podaja Kronavetra naravnost na glavo Elekeja, ta pa je iz osmih metrov streljal v vratarja Kovačića.
35'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Veljko Batrovič.
36'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
36'
  Darijan Matič je dobil rumeni karton.
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
39'
41'
42'
  Miha Zajc v prepovedanem položaju.
42'
42'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
43'
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Prvi del prvega polčasa zelo dinamičen s priložnostmi na obeh straneh, v drugem delu predvsem igra med obema kazenskima prostoroma.
45+2'
  Igralci se počasi vračajo, pri Olimpiji pa pred začetkom polčasa že prva menjava.
46'
46'
  Menjava: iz igre Julius Wobay, v igro Nik Kapun.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ovbokha Agboyi. Utrpel ga je Miha Zajc.
49'
50'
52'
  Neučinkovit pritisk Olimpije, ki z velikimi težavami prihaja do priložnosti.
53'
  Miroslav Radovič v prepovedanem položaju.
54'
55'
55'
55'
  Pritisk domačih se stopnjuje.
56'
  V kazenskem prostoru Zavrča je obležal Kronaveter.
58'
  Ob robu igrišča vse bolj nervozen domači trener Marko Nikolić.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Filipovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
59'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Josip Filipovič.
61'
  V zadnjih minutah je pobudo prevzel Zavrč.
61'
62'
65'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Aleks Pihler.
65'
66'
67'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
67'
  Olimpija deluje razglašeno brez vsake povezanosti na sredini igrišča.
68'
69'
Avtogol
  GOOOL! Blessing Chibuike Eleke je zatresel lastno mrežo!
70'
  Žoga se je po kotu odbila na drugo stran, kjer je sprožil Cvek, žoga se je od Elekeja odbila presenetila Šeligo in ob prvi vratnici končala v mreži.
70'
72'
72'
  Menjava: iz igre Matija Miketič, v igro Jure Matjašič.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Rogač. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
74'
75'
  Menjava: iz igre Rok Kronaveter, v igro Martin Michel Mimoun.
76'
79'
  Streljal je Jure Matjašič, a mimo vrat.
79'
  Tudi po zaostanku Olimpija še naprej brez pravih priložnosti.
80'
  Streljal je Martin Michel Mimoun, a mimo vrat.
82'
83'
  Menjava: iz igre Darijan Matič, v igro Aris Zarifovič.
85'
  V zraku je čutiti močno razočaranje na tribunah.
86'
  Josip Filipovič je dobil rumeni karton.
86'
  Menjava: iz igre Timotej Dodlek, v igro Tin Karamatič.
88'
  Zavrč odlično igra v obrambi, Olimpija brez pravih idej kako do zadetka.
88'
88'
89'
  Domači trener se nikakor ne more sprijazniti s trenutnim rezultatom.
89'
90'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Tin Karamatič.
90'
  Menjava: iz igre Veljko Batrovič, v igro Dejan Glavica.
90+1'
  Pet minut sodniškega dodatka.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Miroslav Radovič.