29. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  10.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

1 : 1

Zavrč

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Knafelc Borut
Št. gledalcev: 3000

Pred tekmo: Olimpija - Zavrč

Prva liga Telekom Slovenije, 29. krog

10.4.2016, ob 16:55: OLIMPIJA - ZAVRČ

Stadion: ŠRC Stožice, kapaciteta 16.100 sedežev (povprečen obisk: 3.271 gledalcev)

Neposreden prenos: Kanal A

- odrasli: 10 evrov
- ženske, upokojenci, dijaki: 7 evrov
- otroci od 7. do 14. leta: 2 evra
- otroci do 7. leta: brezplačno

OLIMPIJA:

Ljubljančani so tudi po 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije zadržali štiri točke prednosti pred Mariborom, čeprav so v novogoriškem Športnem parku iztržili remi. Olimpija tudi po šesti tekmi nadaljevanja sezone ostaja neporažena, so pa zato Goričani prekinili 546 minut dolgo serijo Ljubljančanov brez prejetega zadetka. V 80. minuti je moral po žogo v svojo mrežo Aleksander Šeliga, ki je zaigral prvič to pomlad, saj je v golu zamenjal obolelega Nejca Vidmarja. Z izjemo Vidmarja, ki je nepremagan že 839 minut in bo izpustil tudi obračun z Zavrčem, bo lahko ljubljanski strateg Marko Nikolić v nedeljo računal na praktično celotno zasedbo, v kader se vrača tudi Julius Wobay, ki je zaradi lažje poškodbe stegenske mišice izpustil gostovanje na severu Primorske.

Marko Nikolić, trener Olimpije: »Naša igra ne sme biti odvisna od učinka dveh ali treh nogometašev. Če želiš premagati katerega koli nasprotnika v tako izenačenem tekmovanju, kot je slovensko državno prvenstvo, moraš biti osredotočen na vsako podrobnost vseh 90 minut. Mi smo padec v zbranosti drago plačali s prejetim zadetkom v 80. minuti. Vendar to je nogomet, že v nedeljo imamo novo priložnost, da se z boljšo igro in učinkovitostjo znova veselimo.«

Julius Wobay, napadalec Olimpije: »V nedeljo igramo pred svojimi navijači, ki so nam v izjemno podporo. Pričakujem, da bo naš odziv po tekmi v Novi Gorici pravi, ter da se bomo na koncu veselili nove prvenstvene zmage.«

Rok Kronaveter se je v Novi Gorici s 13. zadetkom sezone prebil na drugo mesto ligaške lestvice strelcev, na kateri se je izenačil s klubskim soigralcem Blessingom Elekejem. Mariborčan v zeleno-belem dresu je bil v novogoriškem Športnem parku najbolj aktiven zmaj, letos je Gorici zabil že pet zadetkov, še vedno pa čaka na prvi zadetek v mreži Zavrča.

Ljubljančani bodo, če bodo v nedeljskem popoldnevu zatresli gostujočo mrežo, pred domačimi gledalci proslavili 400. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije. Pod krstni prvoligaški zadetek Olimpije se je v uvodnem dejanju sezone 2009/10, v mestnem derbiju z Interblockom, ki ga je slednji dobil z 1:3, podpisal Miha Šporar, sicer oče Andraža Šporarja, ki je 46 prvoligaškimi zadetki najboljši strelec kluba. Ljubljančani so osem krogov pred koncem sezone še deset zadetkov oddaljeni od najboljšega strelskega izkupička, ko so v sezoni 2012/13 zmaji dosegli 73 zadetkov.

Dani zadetki Olimpije po položajih po 28. krogu:

ZAVRČ:

Prepoved nastopa: Ed Kevin Kokorović

Slavko Matić je ob ponovnem debiju na završki klopi znova ostal neporažen. Nekdanji strateg Kopra je z Zavrčem tako še vedno neporažen, v osmi tekmi v vlogi trenerja haloškega prvoligaša je srbski strokovnjak iztržil še tretji remi. V jesenski trenerski epizodi v Halozah je Matić završko zasedbo vodil tudi v Stožicah in se konec septembra s svojimi varovanci veselil prestižne zmage. Haložani so z goloma Jureta Matjašiča in Veljka Batrovića, ki sta zadela že v uvodnih minutah obračuna, zgolj nekaj dni po skalpu Maribora prekinili še niz sedmih zaporednih zmag Olimpije. Ljubljančani so poraz in remi z uvoda sezone sicer maščevali na tretji jesenski tekmi, ko so v završkem Športnem parku slavili z zadetkoma zdaj že bivših zmajev. Lucas Ontivero in Ezekiel Henty sta izničila prednost, ki jo je domačim že v peti minuti priigral Josip Golubar, še v začetku sezone član Olimpije.

Slavko Matić, trener Zavrča: »Obračamo se k naslednji tekmi, ki si sledijo ena za drugo in nimamo časa za okrevanje, lahko zgolj osvežimo ekipo in posežemo po rotacijah, ki so potrebne, da nadaljujemo s pozitivnimi rezultati.«

Veljko Batrović bo znova pomemben adut završke zasedbe. Član mlade reprezentance Črne gore je jeseni že našel recept za gol v mreži Olimpije, nizkorasli ofenzivni vezist pa je dobro formo potrdil tudi v sredo, ko je mariborskim branilcem povzročal nemalo preglavic. Po napaki Jasmina Handanovića mu je sedmi zadetek sezone preprečil okvir mariborskega gola.

Obračun Zavrča in Maribora je imel tudi jubilejno noto, saj so Haložani v Prvi ligi Telekom Slovenije odigrali že stoto tekmo. Po jubilejni tekmi se lahko Zavrčani ponašajo s 40 zmagami, še 18-krat so Haložani remizirali, ob tem pa so doživeli tudi 42 porazov, zadnjega pred dobrim tednom proti Kopru.