29.05.2021 | U21
Euro U21: V pričakovanju četrtfinalnih obračunov

V ponedeljek 31. maja se s četrtfinalnimi tekmami nadaljuje Uefa evropsko prvenstvo do 21 let, ki ga gostita Slovenija in Madžarska. Ljubitelji nogometa bodo lahko v Mariboru doživeli spektakel med Španijo in Hrvaško, medtem ko bo v Ljubljani na sporedu  nogometna poslastica med mladima reprezentancama Portugalske in Italije. Napeto bo tudi na Madžarskem, kjer bomo dobili preostala polfinalista.

Uefa evropsko prvenstvo do 21 let 2021, četrtfinale:

ŠPANIJA – HRVAŠKA (Maribor, 31.5 ob 18:00)

Vstopnice 
Pogoji vstopa
Testiranje:
TV prenos: TV Slovenija 2
Medsebojne tekme: 5 zmag Španije, 1 neodločen rezultat, 1 zmaga Hrvaške
Glavni sodnik: Giorgi Kruashvili (GEO)

Seznam Španije: Brahim Abdelkader Díaz (Milan), Gonzalo Villar del Fraile (Roma), Oihan Sancet Tirapu (Athletic), Antonio Blanco (Real Madrid), Iñaki Peña Sotorres (Barcelona), Óscar Mingueza García (Barcelona), Marc Cucurella Saseta (Getafe), Josep Martínez Riera (RB Leipzig), Francisco José Beltrán Peinado (Celta Vigo), Óscar Gil Regaño (Espanyol), Adriá Giner Pedrosa (Espanyol), Javier Puado Díaz (Espanyol), Juan Miranda González (Betis), Martín Zubimendi Ibañez (Real Sociedad), Manuel García Alonso (SPorting de Gijon), Alejandro Francés Torrijo (Real Zaragoza), Bryan Gil Salvatierra (Eibar), Álvaro Fernández Llorente (Huesca), Abel Ruiz Ortega (Braga), Jorge Cuenca Barreno (Almeira), Hugo Guillamón Sanmartín (Valencia), Yéremi Jesús Pino Santos (Villarreal), Fernando Niño Rodríguez (Villarreal).
Seznam Hrvaške: Adrian Šemper (Chievo Verona), Ivan Nevistić (Rijeka), Ivor Pandur (Hellas Verona), Domagoj Bradarić (Lille), Marin Šverko (Saarbrucken), Boško Šutalo (Atalanta), David Čolina (Hajduk), Martin Erlić (Spezia), Joško Gvardiol (Dinamo Zagreb), Mario Vušković (Hajduk), Bartol Franjić (Dinam Zagreb), Krešimir Krizmanić (Gorica), Nikola Moro (Dynamo Moscow), Lovro Majer (Dinamo Zagreb), Kristijan Bistrović (Kasimpasa), Mihael Žaper (Osijek), Hrvoje Babec (Gorica), Luka Sučić (Salzburg), Luka Ivanušec (Dinamo), Petar Musa (Union Berlin), Dario Špikić (Gorica), Dario Vizinger (Wolfsberger), Stipe Biuk (Hajduk)
 

PORTUGALSKA – ITALIJA (Ljubljana, 31.5. ob 21.00)

Vstopnice 
Pogoji vstopa 
Testiranje 
TV prenos: TV Slovenija 2
Medsebojne tekme: 3 zmage Portugalske, 2 neodločena rezultata, 8 zmag Italije
Glavni sodnik: François Letexier (FRA)

Seznam Portugalske: Diogo Costa (FC Porto), João Virgínia (Everton FC), Luís Maximiano (Sporting CP), Diogo Leite (FC Porto), Diogo Queirós (FC Famalicão), Diogo Dalot (AC Milan), Pedro Pereira (FC Crotone), Abdu Conté (Moreirense FC), Tiago Djaló (Lille), Tomás Tavares (SC Farense), Daniel Bragança (Sporting CP), Fábio Vieira (FC Porto), Florentino Luís (AS Monaco), Gedson Fernandes (Galatasaray), Romário Baró (FC Porto), Vítor Ferreira (Wolverhampton Wanderers FC), Filipe Soares (Moreirense FC), Dany Mota (AC Monza), Francisco Conceição (FC Porto), Gonçalo Ramos (SL Benfica), Jota (Real Valladolid CF), Rafael Leão (AC Milan), Tiago Tomás (Sporting CP)
Seznam Italije: Marco Carnesecchi (Cremonese), Michele Cerofolini (Reggiana), Alessandro Plizzari (Reggina), Raoul Bellanova (Delfino Pescara), Pietro Beruatto (Vicenza), Enrico Delprato (Reggina), Matteo Lovato (Hellas Verona), Lorenzo Pirola (Monza), Luca Ranieri (Spal), Marco Sala (Spal), Alessandro Vogliacco (Pordenone), Gabriele Zappa (Cagliari),Davide Frattesi (Monza), Giulio Maggiore (Spezia), Youssef Maleh (Venezia), Tommaso Pobega (Spezia), Samuele Ricci (Empoli), Nicolò Rovella (Genoa), Patrick Cutrone (Valencia), Andrea Pinamonti (Inter), Giacomo Raspadori (Sassuolo), Gianluca Scamacca (Genoa), Riccardo Sottil (Cagliari).

NIZOZEMSKA – FRANCIJA (Budimpešta, 31.5. ob 18:00)

Medsebojne tekme: 1 zmaga Nizozemske, 0 neodločenih rezultatov, 0 zmag Francije
Glavni sodnik: Maurizio Mariani (ITA)

Seznam Nizozemske: Brian Brobbey (Ajax), Devyne Rensch (Ajax), Kjell Scherpen (Ajax), Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Perr Schuurs  (Ajax), Calvin Stengs (AZ), Dani de Wit (AZ), Myron Boadu (AZ), Noa Lang (Club Brugge), Tahith Chong (Club Brugge), Azor Matusiwa (FC Groningen), Maarten Paes (FC Utrecht), Thijmen Nijhuis (FC Utrecht), Ferdi Kadioglu (Fenerbahce), Justin Bijlow (Feyenoord), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Tyrell Malacia (Feyenoord), Mats Knoester (Heracles Almelo), Deyovaisio Zeefuik (Hertha BSC), Javairo Dilrosun (Hertha BSC), Sven Botman (LOSC Lille), Mitchel Bakker (Paris Saint-Germain), Jordan Teze (PSV), Mohamed Ihattaren (PSV), Justin Kluivert (RB Leipzig), Jan Hoekstra (Roda JC), Sherel Floranus (Heerenveen), Kaj Sierhuis (Stade de Reims), Abdou Harroui (Sparta Rotterdam), Danilho Doekhi (Vitesse), Ludovit Reis (VfL Osnabrück).
Seznam Francije: Bertaud Dimitry (Montpellier), Lafont Alban (Nantes), Meslier Illan (Leeds), Badiashile Benoit (Monaco), Dagba Colin (Paris SG), Wesley Fofana (Leicester City), Kalulu Pierre (AC Milan), Konate Ibrahima (RB Leipzig), Maouassa Faitout (Stade Rennais), Truffert Adrien (Stade Rennais), Upamecano Dayot (RB Leipzeg), Aouar Houssem (Lyon), Camavinga Eduardo (Stade Rennais), Caqueret Maxence (Lyon), Faivre Romain (Brest), Fofana Youssouf (Monaco), Soumare Boubakary (Lille), Aurelien Tchouameni (Monaco), Diaby Moussa (B. Leverkusen), Edouard Odsonne (Celtic Glasgow), Gouiri Amine (Nice), Jonathan Ikone (Lille), Kolo Muani Randal (Nantes).

DANSKA – NEMČIJA (Szekesfehervar, 31.5. ob 21:00)

Medsebojne tekme: 1 zmaga Danske, 0 neodločenih rezultatov, 4 zmage Nemčije
Glavni sodnik: Guillermo Cuadra Fernandez (ESP)

Seznam Danske: Oliver Christensen (Odense), Peter Vindahl (Nordsjaelland), Mads Hermansen (Brondby), Rasmus Carstensen (Silkeborg), Mads Roerslev (Brentford), Victor Nelsson (Copenhagen), Victor Kristiansen (Copenhagen), Sebastian Hausner (Aarhus), Mads Bech (Brentford), Frederik Alves Ibsen (West Ham), Andreas Poulsen (Austria Vienna), Magnus Kofod Andersen (Nordsjaelland), Nikolas Nartey (Sandhausen), Nikolai Laursen (Emmen), Morten Hjulman (Lecce), Jesper Lindstrom (Brondby), Carlo Holse (Rosenborg), Anders Dreyer (Midtjylland), Gustav Isaksen (Midtjylland), Jacob Bruun Larsen (Anderlecht), Mohamed Daramy (Copenhagen), Nikolai Baden (Tirol), Wahid Faghir (Velje).
Seznam Nemčije: Markus Schubert (Eintracht Frankfurt), Finn Dahmen (Mainz), Lennart Grill (Bayer 04 Leverkusen), Josha Vagnoman (HSV), David Raum (Greuther Furth), Nico Schlotterbeck (Union Berlin), Amos Pieper (Arminia Bielefeld), Paul Jaeckel (Greuther Furth), Ismail Jakobs (FC Koeln), Maxim Leitsch (Bochum), Niklas Dorsch (Gent), Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen), Arne Maier (Arminia Bielefeld), Jonathan Burkardt (Mainz), Lukas Nmecha (Anderlecht), Mergim Berisha (RB Salzburg), Salih Ozcan (FC Koeln),, Janni Serra (Kiel), Anton Stach (Greuther Furth), Karim Adeyemi (RB Salzburg), Vitaly Janelt (Brentford), Ridle Baku (Wolfsburg), Mateo Klimowicz (VfB Stuttgart).

 

 

SORODNE NOVICE

  • 21.11.2022 | U21
    Brez zadetkov v Fazaneriji
    Slovenska reprezentanca do 21 let je v Murski Soboti remizirala z vrstniki iz Bolgarije z 0:0 (0:0).
  • 20.11.2022 | U21
    V Fazaneriji z Bolgari
    Soboška Fazanerija bo jutri gostila pripravljalni obračun mladih reprezentanc Slovenije in Bolgarije, s tem obračunom pa se bo zasedba Milenka Aćimovića poslovila od leta 2022.
  • 17.11.2022 | U21
    Antolin odločil obračun s Črno goro
    Mlada reprezentanca Slovenije je v Podgorici dobila prvo novembrsko preizkušnjo. Izbranci selektorja Milenka Aćimovića so bili z 0:1 boljši od Črnogorcev, ob koncu četrte minute je bil z razdalje natančen Aljaž Antolin.
  • 16.11.2022 | U21
    V Podgorici s Črnogorci
    Mlada reprezentanca Slovenije bo leto 2022 sklenila z dvema prijateljskima tekmama, ki bosta služili kot priprava na prihajajoče kvalifikacije nove generacije. Slovenci se bodo jutri pomerili s črnogorskimi vrstniki. 
  • 09.11.2022 | U21
    Aćimovič izbral za Črno goro in Bolgarijo
    Slovenska reprezentanca do 21 let bo novembra odigrala še zadnji dve prijateljski tekmi v koledarskem letu. Izbranci Milenka Aćimovića se bodo 17. novembra ob 15.00 v Podgorici pomerili s selekcijo Črne gore, 21. novembra ob 17.30 pa bodo v Murski Soboti gostili še reprezentanco Bolgarije.
  • 26.09.2022 | U21
    Mlada reprezentanca klonila proti vrstnikom iz Bosne in Hercegovine
    Slovenska reprezentanca do 21 let je v Kranju izgubila proti mladi izbrani vrsti Bosne in Hercegovine z 2:3 (1:2).
  • 25.09.2022 | U21
    Mladi v Kranju z BIH
    Slovenska reprezentanca do 21 let bo v ponedeljek ob 18.00 v Kranju odigrala prijateljsko tekmo z izbrano vrsto Bosne in Hercegovine.
  • 13.09.2022 | U21
    Znana mlada reprezentanca za tekmo z BIH
    Slovenska reprezentanca do 21 let se bo 26. septembra v Kranju pomerila z izbrano vrsto Bosne in Hercegovine. Selektor Milenko Aćimović je razkril seznam reprezentantov za prijateljski obračun.
  • 13.06.2022 | U21
    Slovenci zadali Angležem prvi poraz in končali kvalifikacije kot tretji
    Slovenska reprezentanca do 21 let je v Huddersfieldu premagala angleško izbrano vrsto z 2:1(1:0). Slovenija je kvalifikacijsko skupino G končala na tretjem mestu za Anglijo in Češko.
  • 09.06.2022 | U21
    Stojinović in Begić za zmago nad Andoro
    Mlada reprezentanca Slovenije je na zadnji domači tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2023 premagala zasedbo Andore. V Kranju sta za zmago z 2:0 zadela Dušan Stojinović in Tjaš Begić.

DELI NA