Datum od
Datum do

03.03.2021 | Ženska A
Izjemen večer Mateje Zver
Vodilna ekipa avstrijske lige St. Pölten, kjer igra Mateja Zver, je gostoval pri švedskem Rosengardu. Avstrijske predstavnice so v 46. minuti vodili že 0:2, oba zadetka pa je prispevala prav Mateja Zver. Uvodoma je zadela že v 21. minuti.
01.03.2021 | Ženska A
Maja Zajc na Irsko
Slovenska reprezentančna vratarka  Maja Zajc (1998) ostaja na tujem. Po naslovu državnih prvakinj, ki ga je osvojila z litovsko ekipo Gintra Universitetas, se zdaj seli na Irsko.
Uspešna vrnitev Sare Ketiš
V Nemčiji bi moral Eintracht Lare Prašnikar včeraj odigrati tekmo 19. kroga proti Duisburgu, a je zavoljo karantene tekmic srečanje preloženo. Ekipa naše reprezentantke Lare Prašnikar je tako odigralo pripravljalno tekmo z drugoligaško ekipo Würzburger Kickers, 17:0 je bilo za Eintracht. Gol k zmagi je dodala tudi Lara Prašnikar.
24.02.2021 | Ženska A
Z evrogoloma tlakovale pot k zmagi
Slovenska ženska nogometna reprezentanca je z visoko zmago proti Estoniji (9:0 je bilo v Tallinu) sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2022. K izdatni zmagi so po dva gola prispevale Mateja Zver, Lara Prašnikar ter Zala Vindišar.
23.02.2021 | Ženska A
Vesela vrnitve v ekipo, ki je naredila velik korak naprej
„Pričakujem zmago, v Estonijo smo prišle po tri točke. Sama pa si želim, da izkoristim priložnost, če dobim minute na terenu,“ pa napove Adrijana Mori, igralka nemškega kluba Turbine Potsdam. Za Adrijano je zahtevno obdobje. Kvalifikacije za EP 2022 je izpustila zaradi poškodbe, ki jo je za dobrih 13 mesecev oddaljila s terena.
22.02.2021 | Ženska A
Po Estoniji z jasnimi cilji v nove kvalifikacije
„Estonija je zadnja v skupini, to je res. A se ne obremenjujemo s tem, kdo je prvi, kdo zadnji. Na vsaki tekmi nas zanima 100-odstoten pristop. Za našo ekipo ni lahkih tekem,“ je med letom proti Baltiku razmišljala kapetanka reprezentance Mateja Zver.
21.02.2021 | Ženska A
Kvalifikacije pri koncu, ciljev ne manjka
Ženska reprezentanca končuje s kvalifikacijami za evropsko prvenstvo leta 2022, pred izbrano vrsto selektorja Boruta Jarca je še torkovo gostovanje v Estoniji. Reprezentanca se je zbrala v petek, ko je začela z delom, jutri pa ekipa že leti v Tallin, kjer jo v torek čaka tekma v Sportland Areni.
19.02.2021 | Ženska A
Prvi test pred kvalifikacijami za SP
Ženska članska nogometna reprezentanca se bo danes zbrala v Mariboru, v torek, 23.2., pa jo čaka še zadnji preizkus v kvalifikacij za EP 2022. Slovenija in Estonija sta se že pomerili lani decembra v Kopru, 2:0 je bilo za Slovenijo, en gol je dosegla Barbara Kralj, drugega so si tekmice zabile same.
15.02.2021 | Ženska A
Čonč in Eržen v polfinalu italijanskega pokala
Lana Golob se je iz ekipe ŽNK Nona Pomurje Beltinci preselila v ZDA, kjer je vnovič združila študij in igranje nogometa. S svojo ekipo Virginia Commonwealth University je dobro začela tekmovanje v Ligi NCAA. Uvodoma so zabeležile dve zmagi, Lana je obakrat igrala celo tekmo.
08.02.2021 | Ženska A
Erženovi slovenski derbi, debi Adrijane Mori
Včeraj bi morala s sezono v ameriški študentski ligi začeti tudi Lana Golob, a je bila tekma preložena na današnji dan. Obračun ekip Virginia Commonwealth University in Liberty bo na sporedu nocoj, ob 22. uri, po evropskem času.
05.02.2021 | Ženska A
Obelodanjen seznam za Estonijo
Ženska članska nogometna reprezentanca leto 2021 začenja z še zadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022. Varovanke selektorja Boruta Jarca bodo v torek, 23. februarja, gostovale v Estoniji. To bo tudi zadnja tekma naših članic v teh kvalifikacijah.
28.01.2021 | Ženska A
Kristina Erman se vrača v Italijo
Postala je članica drugoligaške ekipe Pomigliana, ki lovi preboj med prvoligaše. Novi klub naše reprezentantke je po 12 krogih vodilna ekipa Serie B in odkrito cilja na uvrstitev med prvoligaško elito.
27.01.2021 | Ženska A
Tina Marolt bo debitirala v Švici
Konec leta 2019 se je vrnila iz ZDA, kjer se je šolala in igrala nogomet. V lanski sezoni je sprva igrala v Italiji v dresu prvoligaške Orobice, v letošnji sezoni pa je bila sprva članica avstrijske ekipe Horn.
25.01.2021 | Ženska A
Tri točke za Kajo Eržen in Dominiko Čonč
Prvič, odkar igra za San Marino, pa je tekmo v prvi postavi začela Nika Babnik, ki je igrala do 84. minute ob porazu proti Empoliju (4:1). S klopi za rezerve pa je tekmo spremljala Sara Ketiš, njen Bari je izgubil v Napoliju (1:0). Milan zaseda 2. mesto, Roma je šesta, San Marino je 10., Bari pa 12.
18.01.2021 | Ženska A
Dve zmagi in debi Nike Babnik
Roma Kaja Eržen (igrala je vseh 90 minut) je bila doma s 3:2 boljša od Napolija. Sara Ketiš je s klopi spremljala poraz svoje ekipe proti Florentii (0:1).
11.01.2021 | Ženska A
Nika Babnik se vrača v Italijo
Po pol sezone v Avstriji v dresu FC Wacker Innsbruck bo 22-letna vezistka v nadaljevanju sezone 2020/21 nosila dres ekipe San Marino Academy.
22.12.2020 | Ženska A
Za konec leta še gol Lare Prašnikar
Klubska tekmovanja so skorajda sklenila svoje za leto 2020. Danes reprezentančna napadalka Pamela Begić v 13. krogu s svojo ekipo igra proti madridskemu Realu.
18.12.2020 | Ženska A
Članice do novega mejnika na Fifini lestvici
Fifa je obelodanila novo lestvico ženskih reprezentanc. Slovenija je vnovič naredila korak naprej in leto končuje najvišje dosedaj. Varovanke selektorja Boruta Jarca so se zavihtele na 48. mesto.
Kapetanka v osmino finala lige prvakinj
V letošnji ligi prvakinj je skupaj sodelovalo 62 ekip, 22 si jih je zagotovilo mesto v šestnajstini finala tekmovanja, kamor se je uspelo prebiti tudi ŽNK Nona Pomurje Beltinci, vodilni ekipi SŽNL.
14.12.2020 | Ženska A
Kapetanka zabija v ligi prvakov
Mateja Zver v dresu avstrijskega St. Pöltna blesti v letošnji ligi prvakov. Z jesenskim delom so končali v Italiji in na Madžarskem, najkrajši premor bo v španski ligi.